Jeden z administratorów Silk Road 2.0 skazany na 8 lat więzienia

Drugi pod względem rangi administrator forum Silk Road 2.0 został skazany na osiem lat pozbawienia wolności, czyli dokładnie tyle, ile wnioskowała prokuratura.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

instalki.pl
Wojtek Onyśków

Odsłony

624

Drugi pod względem rangi administrator forum Silk Road 2.0 został skazany na osiem lat pozbawienia wolności, czyli dokładnie tyle, ile wnioskowała prokuratura. Silk Road 2.0 było podziemnym forum, powstałym po zamknięciu pierwotnej wersji, gdzie można było m.in. kupić broń i narkotyki.

Brian Farrell, znany na forum jako „DoctorClu”, przyznał się jakiś czas temu do handlowania heroiną, kokainą i metamfetaminą. Dom podejrzanego został przeszukany już na początku 2015 roku. Znaleziono w nim trzy sztuki broni ręcznej, recepty lekarskie, 20 sztabek srebra, 35 tys. dolarów oraz przyrządy związane z narkotykami.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oszacował, że Silk Road 2 generował miesięcznie około 8 mln dolarów przychodu. Proceder nielegalnego handlu był zatem ogromny.

„Model wypracowany przez Silk Road zagrażał bezpieczeństwu i zdrowiu publicznemu. Strona rozszerzyła handel narkotykami praktycznie na cały świat. Z forum korzystały osoby, które nie miały dostępu do lokalnego dilera albo były zbyt bojaźliwe, by w ten sposób kupić narkotyki” - czytamy w uzasadnieniu prokuratora.

Wysoki wyrok ma być ostrzeżeniem dla innych osób korzystających z podziemnych stron internetowych, zajmujących się nielegalną działalnością. Witryny te są najczęściej zlokalizowane w sieci Tor.

Oceń treść:

Average: 6 (2 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Nigdy na SilkRoadzie nie można było kupić broni, to była jedna z pierwotnych zasad, których się trzymano. Jak zwykle dziennikarze, czy inaczej: osoby, które pretendują do tego miana, sieją dezinformację.
Zajawki z NeuroGroove
  • Tramadol


Substancja: Tramadol, chlorowodorek tramadolu.

Dawka: 500 mg

Doświadczenie: Małe, z substancji o podobnym działaniu tylko kodeina.

Kiedy?: 3 dni temu, w piątek, 21 października br.Częśc wstępna - tzw. pierdoły, których nie trzeba czytać

  • LSD-25
  • Tripraport

Piękny dzień lata z bratem i dobrym kumplem.

Witam. Raport ten oczywiście jest fikcją literacką, jak można domniemywać. :-)

  • Amfetamina
  • Miks

Nastawienie psychiczne było bardzo dobre, bardzo jarałem sie tą imprezą(klub) Amfetamina działala już pare godzin przed imprezą jednak największa bania zaczęła sie około godzine po łyknięciu piguły Zioło palone w drodze do klubu, przed wejściem do klubu i pare razy jak wychodziłem do auta na wąsa złapałem pare buchów

A więc nie będę pisał co działo sie przed imprezą bo nie ma to większego sensu, alkoholu nie czułem wcale, byłem lekko zjarany ale najbardziej naćpany. Dostalem pigule (monster energy ciemno zielony z tego co pamiętam) łykam no i vixa.

Pierwsze efekty odczułem odziwo po jakichś 10-15 minutach. Nie nosiło mnie do muzyki jednak światła były o wiele bardziej intensywniejsze

Po 30 minutach klasycznie skacze tańcze poce sie, czuje że szczęka lata mi na wszystkie strony jak nigdy dotąd, światła zrobiły sie tak intensywne że zacząłem widzieć tak jakby klatkami

  • Diazepam
  • Etanol (alkohol)
  • Miks

Wtedy nastawianie było oczywiście pozytywne, a miejscem przyjmowania był dom. Oczekiwałem czegoś bardziej wyjątkowego, ponieważ jeszcze nie byłem doświadczony jeżeli chodzi o benzodiazepiny.

Zamieszczam tu stary trip report z diazepamu. Był wtedy rok 2019, a dokładniej 20 października 2019 roku. Pomyślałem, że warto dodać, ponieważ dość dobrze napisany oraz nie było tu mieszanki z opio, a na pewno wyżeracze specyfików zamulujących wiedzą, że takie połączenie to już zupełnie inna bajka. Zapraszam do czytania :)

18:00

randomness