Jak pracownicy dojrzewalni bananów bawili się w narkotykowych baronów

Amatorskie handlowanie: "Pobili go, zabrali kokainę i dopytali, kto jeszcze ma narkotyk."

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza Wrocław
Marcin Rybak

Odsłony

4190

Policja zatrzymała czterech pracowników dojrzewalni bananów w Wilczycach pod Wrocławiem. Szukali kupców na cztery kilogramy kokainy. Kupców znaleźli, narkotyki oddali, pieniędzy nie dostali, najedli się za to strachu. Dziś siedzą w areszcie, grozi im dziesięć lat więzienia.

Cała czwórka została zatrzymana w grudniu ubiegłego roku, jednak dopiero w ostatnich dniach prokuratura ujawniła tę informacje.

Ta historia zaczęła się rok temu. Pracownicy podwrocławskiej dojrzewalni zwrócili uwagę, że banany z jednej z partii zaczynają się psuć. Kiedy otworzyli pudła, zobaczyli schowane pod owocami narkotyki. Natychmiast zadzwonili na policję.

W Wilczycach zaroiło się od funkcjonariuszy policji z Komendy Wojewódzkiej i Centralnego Biura Śledczego. Jak się później okazało, zanim pierwszy radiowóz dotarł do Wilczyc, pracownicy dojrzewalni wyjęli z bananów i schowali cztery paczki z kokainą. Po jednej dla każdego.

Policjanci od razu zaczęli podejrzewać, że coś się nie zgadza. Kokainy było 396 paczek, każda ważyła około kilograma. Wszędzie na świecie, gdzie łapano tego typu transporty, narkotyków była równa ilość, na przykład 400, nie 396. Poza tym w każdym kartonie z bananami było od 6 do 8 paczek kokainy. Tylko w jednym, na samym wierzchu, były tylko trzy paczki.

Centralne Biuro Śledcze zaczęło więc szukać, skąd trafił do nas transport kokainy i co się stało z czterema kilogramami. Odpowiedź na pierwsze pytanie - kokaina znalazła się w Polsce przez pomyłkę. Miała popłynąć do Anglii. Jednak w ostatniej chwili szefowie koncernu bananowego przerzucili do Polski część transportu przeznaczonego na Anglię.

Tymczasem czwórka narkotykowych baronów z dojrzewalni próbowała dotrzeć do wrocławskiego środowiska przestępczego. Według naszych nieoficjalnych informacji udało im się to. Dotarli do grupy przestępczej, której zaoferowali kupno narkotyków.

Przestępcy zorientowali się, że handlują z amatorami. Jeden z pracowników dojrzewalni został wywieziony do lasu. Pobili go, zabrali kokainę i dopytali, kto jeszcze ma narkotyk. Pozostali pracownicy dojrzewalni bez szemrania oddali swoje paczki.

W grudniu zatrzymali ich policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Trwają poszukiwania przestępców, którzy zabrali kokainę. Narkotyków jak dotąd nie odzyskano.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

wtk (niezweryfikowany)
to mi przypomina taki filmik "amatorzy w konopiach " byl kiedys na hbo komedia nawet fajna
esco. (niezweryfikowany)
tylko glupek dzwoni na policje jak odkrywa taki stuff.liczba bananow by sie zgadzala... <br>
loki (niezweryfikowany)
o kurwa! nie puscilbym pary z geby. mialbym cpanie dla mnie i znajomych do konca zycia :-) no i pewnie z czasem cos by sie odsprzedalo. przy okazji pytanie: czy koks sie starzeje?
(niezweryfikowany)
Tym co zadzwonili na pały powinno sie zrobić wziernikowanie odbytów turbiną okretową, a od drugiej strony dać do obciagania fleta Walenia Olbrzymiego.
Bobi (niezweryfikowany)
Co za IDIOCI najpierw dzwonią na policję potem dają się okraść i pobić ,na koniec zostają aresztowani. , a mogli do końca życia żyć w luksusie.
jocker (niezweryfikowany)
hmmmmmmmmmm, Jaki nasz narod jest glupi i tacy debile nazywaja sie europejczykami Zadzwonic na paly &lt;bleeeeeeeeeee&gt; tyle cpania No nie pozostaje nam nic innego jak szukanie pracy w dojrzewalni bananów. Moze kiedys i ja znajde taka niespodziewanke :)))))))))))
ciemnosci (niezweryfikowany)
kto wie co by bylo jak by ci z anglii polapali sie gdzie trafil towar!!! za 400 kg to nie tylko by ich pobili...
AleX (niezweryfikowany)
ale gupki.. 4 kilo koki.. dzizas
mol (niezweryfikowany)
hehehe news sprzed 3 miesiecy-dobre :-) :-)
QrA (niezweryfikowany)
dyletanci!! <br>najpierw sie kupuje pistolet a pozniej sie bierze za obrot kokaina. <br>g.jung &quot;to jest dziwny interes,rozny od handlu marihuana,wazne jest wyposazenie w najnowoczesniejsze srodki &quot; <br>(g.jung-najwiekszy importer koki do usa,zaufany p.escobara)
prophet (niezweryfikowany)
dyletanci!! <br>najpierw sie kupuje pistolet a pozniej sie bierze za obrot kokaina. <br>g.jung &quot;to jest dziwny interes,rozny od handlu marihuana,wazne jest wyposazenie w najnowoczesniejsze srodki &quot; <br>(g.jung-najwiekszy importer koki do usa,zaufany p.escobara)
rttu (niezweryfikowany)
dyletanci!! <br>najpierw sie kupuje pistolet a pozniej sie bierze za obrot kokaina. <br>g.jung &quot;to jest dziwny interes,rozny od handlu marihuana,wazne jest wyposazenie w najnowoczesniejsze srodki &quot; <br>(g.jung-najwiekszy importer koki do usa,zaufany p.escobara)
fg (niezweryfikowany)
Well, tell me about the difference in cultures between the two businesses. <br> <br>g.jung say: <br>Any marijuana transaction I ever did with anyone, there were never any guns involved, ever. It was simply just, you know, a handshake business and a trust factor. And then in the cocaine business it seemed suddenly everybody was carrying guns. <br>
ec. (niezweryfikowany)
Why? <br> <br>g.jung say: <br>Why? I think the cocaine drove them crazy and that it was a serious business and there were huge, huge amounts of money, you know, in one place at one time and you were responsible for that and if you lost it you basically lost your life. <br> <br>
Akodo (niezweryfikowany)
I kto ma przejebane? Kilku naiwniaków którzy poczuli okazję na zarobienie kaski - reszta ma się dobrze.
Suchanino (niezweryfikowany)
fg-moze jakos przeslalbys mi wywiad(y) z jangien albo escobarem(jesli masz)? Moj mail to :soochlin@wp.pl z gory thx
ha (niezweryfikowany)
ktos tam wspomnial ze mial by cpania do konca zycia .Pewnie dlugo by nie pozyl jak by tak zaczol cpac.AJESLI HODZI O TYCH FRAJEROW CO ZADZWONILI NA PALYTO SO TO DEBILE jak juz to zajebac wszystko i ani mrumru.ALE ciekawe gdzie wy byscie to sprzedali? pewnie podobnie jak oni jakims grubum rubom agruba ryba nie traci okazji do wała!!!!wienc nie tak latwo sprzedac i wyjsc na tym na swoje
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Sam w domu zlokalizowanym pół godziny od Toronto, reszta okupuje szkoły i placówki w których są zatrudnieni. Towarzystwa dotrzymuje mi stworzenie czworonożne o imieniu Abby. Toczę ożywioną merytoryczną konwersację jakby spożyć te 70 ampułek zawierających bromowodorek dekstrometorfanu. Każda z nich ma 15 mg.

06.05.2008

Zaczynamy. Znajomy polecił bym wziął to w mniejszych dawkach na przeciągu dnia, gdyż 1050 może być zbyt wszechogarniające. Kłócę się z nim, że jak będe tak dorzucał, to faza się uszkodzi i będą wypełniać mnie negatywnie nasączone wibracje. Ponoć mam mu zaufać. Ufam.

Postanawiam spożyć pierwsze 360 mg o godzinie 8 rano.

  • Melatonina
  • Pozytywne przeżycie

Przespałem pół dnia, więc nie mogąc usnąć siedziałem przed kompem w nocy i słuchałem muzy

Tej nocy trzeci raz z rzędu miałem się przygotowywać do OOBE. Trochę mnie jednak zmęczyło spanie 4h, rozbudzanie przez godzinę, strojenie się do OOBE i znowu zasypianie, do tego było już późno (3 nad ranem?) i cały dzień pobolewała mnie głowa.

Decyduję się na odpoczynek z melatoniną (1,25mg) + walerianą (50mg) (ta mieszanka ułatwia zapamiętywanie snów i pozwala mi normalnie zasypiać).

  • Kodeina
  • Mieszanki "ziołowe"

Set & Setting: dom, potem podłoga u kolegi w domu, potem działka

Doświadczenie wtedy: Doświadczenie: THC, DXM, atropina, amfetamina, alkohol, kodeina, dimenhydrynat, benzydamina, kofeina, efedryna, pseudoefedryna, propan, kanabinole, miksy powyższych

Wiek: 17 lat, 70 kilogramów.

  • 4-ACO-DMT
  • Przeżycie mistyczne

Po godzinie 18, głównie mieszkanie kumpla i miasto.

Bohaterowie: Ja(K.), moja dziewczyna (A.), nasz znajomy (Krz.)

Start godzina 18:

00:00 - Ja i A. wrzucamy po 35mg w kapsułce żelatynowej na jakiejś polnej ścieżce w drodze do mojego domu.

00:15 - Wchodzimy do mieszkania i nerwowo oczekujemy pierwszych efektów. Siadam na łóżku a A. otwiera facebook'a.