Jak alkohol zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci

Codzienne serwowanie sobie czegoś mocniejszego oznacza wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci, ostrzegają badacze z Washington University School of Medicine w St. Louis.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zdrowie.senior.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

246

Codzienne serwowanie sobie czegoś mocniejszego oznacza wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci, ostrzegają badacze z Washington University School of Medicine w St. Louis.

Jeden drink wypijany codziennie nie jest powszechnie uważany za zagrażający zdrowiu, ale już tak niewielka ilość alkoholu może wywoływac kłopoty zdrowotne, a nawet mieć przełożenie na wyższe ryzyko wcześniejszej śmierci.

Nawet niewielkie ilości alkoholu spożywane często oznaczają zagrożenie dla zdrowia. Już jeden czy dwa napoje wyskokowe dziennie przez cztery lub więcej dni w tygodniu oznaczają o 20 proc. wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci w porównaniu do spożywania alkoholu na poziomie jednego lub dwóch drinków trzy lub mniej razy w tygodniu. Wzrost ryzyka odnotowano we wszystkich grupach wiekowych, ale najwyższy był wśród osób starszych.

Takie wyniki oznaczają, że alkohol jest szczególnie groźny dla starszych osób. 20-procentowe zwiększenie prawdopodobieństwa wcześniejszej śmierci nie zmieniało znacząco ogólnego ryzyka u ludzi młodych, w przypadku seniorów jednak było istotne.

Jak wyjaśniają autorzy, chociaż wcześniejsze badania pokazały możliwy pozytywny wpływ alkoholu na zdrowie układu krążenia, to nowo uzyskane wyniki wskazują na możliwość silniejszego wpływu innych zagrożeń. Chociaż zatem niewielkie dawki napojów wyskokowych moga chronić serce, to jednak mogą równocześnie zwiększyć ryzyko zachorowania np. na raka.

Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia, co roku w wyniku niewłaściwego spożycia alkoholu umiera 3 miliony ludzi, co stanowi 5,3 proc. wszystkich zgonów. Ogółem 5,1 proc. globalnego obciążenia chorobami i urazami można przypisać alkoholowi, biorąc pod uwagę wskaźnik DALY (ang. disability adjusted life-years - lata życia skorygowane niesprawnością). W grupie wiekowej 20-39 lat nadmierne dawki alkoholu są odpoweidzialne aż za 13,5 proc. wszystkich śmierci.

O badaniach można przeczytac w magazynie Alcoholism: Clinical & Experimental Research

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Diazepam
  • Kodeina
  • Lorazepam
  • Retrospekcja
  • Zolpidem
  • Zopiklon

Przedmowa

Piszę ten raport będąc pod wpływem Diazepamu 20 mg i fosforanu Kodeiny 300 mg.

Jestem sam w domu. Jest godzina 20:27. Spisuję moje myśli na bieżąco, ponieważ jutro najprawdopodobniej nie będę tego pamiętał. Mój raport nie będzie typowym opisem tripu, lecz wyznaniem z ostatnich lat mojego zycia.

 

Treść właściwa

  • LSD-25

substancja: LSD-25 pod postacią małej szarej tekturki z truskawką.

  • 2C-C
  • Tripraport

Set & Setting: Deszczowe sobotnie popołudnie, lęk i odraza, chęć ucieczki od otaczającej rzeczywistości.

Dawkowanie: 50 mg 2C-C, Marihuana, odrobina Alkoholu.

Wiek: 20 lat mniej lub bardziej udanej egzystencji.

Doświadczenie: 2C-C, LSA, D.O.M.S, Marihuana, Haszysz, Alkohol, Mieszanki Ziołowe, Salvia divinorum, Koko.

Czas: ~8h.

  • Dekstrometorfan

Doświadczenie z DXM - 29 tabletek (435 mg), 55 tabletek (825 mg), 25 tabletek (375 mg), 70 tabletek (1050 mg)

Po nieudanej próbie z 55 tabletkami postanowiłem zarzucić o 10 więcej, by tym razem przebić się na 3. plateau. Towarzyszył mi za obydwoma razami mój kolega - nazwijmy go Leszek. Miał już doświadczenie w opiekowaniu się, bo wspierał wcześniej innego kolegę - nazwijmy go Patryk.

DXM - 1050 mg