REKLAMA
Jak alkohol zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci

Codzienne serwowanie sobie czegoś mocniejszego oznacza wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci, ostrzegają badacze z Washington University School of Medicine w St. Louis.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zdrowie.senior.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

237

Codzienne serwowanie sobie czegoś mocniejszego oznacza wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci, ostrzegają badacze z Washington University School of Medicine w St. Louis.

Jeden drink wypijany codziennie nie jest powszechnie uważany za zagrażający zdrowiu, ale już tak niewielka ilość alkoholu może wywoływac kłopoty zdrowotne, a nawet mieć przełożenie na wyższe ryzyko wcześniejszej śmierci.

Nawet niewielkie ilości alkoholu spożywane często oznaczają zagrożenie dla zdrowia. Już jeden czy dwa napoje wyskokowe dziennie przez cztery lub więcej dni w tygodniu oznaczają o 20 proc. wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci w porównaniu do spożywania alkoholu na poziomie jednego lub dwóch drinków trzy lub mniej razy w tygodniu. Wzrost ryzyka odnotowano we wszystkich grupach wiekowych, ale najwyższy był wśród osób starszych.

Takie wyniki oznaczają, że alkohol jest szczególnie groźny dla starszych osób. 20-procentowe zwiększenie prawdopodobieństwa wcześniejszej śmierci nie zmieniało znacząco ogólnego ryzyka u ludzi młodych, w przypadku seniorów jednak było istotne.

Jak wyjaśniają autorzy, chociaż wcześniejsze badania pokazały możliwy pozytywny wpływ alkoholu na zdrowie układu krążenia, to nowo uzyskane wyniki wskazują na możliwość silniejszego wpływu innych zagrożeń. Chociaż zatem niewielkie dawki napojów wyskokowych moga chronić serce, to jednak mogą równocześnie zwiększyć ryzyko zachorowania np. na raka.

Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia, co roku w wyniku niewłaściwego spożycia alkoholu umiera 3 miliony ludzi, co stanowi 5,3 proc. wszystkich zgonów. Ogółem 5,1 proc. globalnego obciążenia chorobami i urazami można przypisać alkoholowi, biorąc pod uwagę wskaźnik DALY (ang. disability adjusted life-years - lata życia skorygowane niesprawnością). W grupie wiekowej 20-39 lat nadmierne dawki alkoholu są odpoweidzialne aż za 13,5 proc. wszystkich śmierci.

O badaniach można przeczytac w magazynie Alcoholism: Clinical & Experimental Research

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Poniewaz nigdy wczesniej nie mialam nic wspolnego ze srodkami odurzajacymi wywolujacymi halucynacje postanowilam zobaczyc jak

to jest. Wybralam avio- dostepny w kazdej aptece halucynogen;)). Kupilam 3 opakowania (waze 60 kilo). Pare dni przed TYM

dniem sprawdzilam jeszcze czy czasami nie jestem uczulona (nie bylam) no i teraz tylko czekalam na stosowna okazje. Byl nia

wyjazd ze znajomymi na weekend do domku w lesie. Przyjechalismy w piatek wieczorem, dopiero okolo 23 zazylismy (jeden kolega

  • 4-HO-MET

Autor: Newbe

Set & Settings: W pokoju, cisza, spokój, muzyka (shpongle) i brat śpiący w tym samym pokoju.

Doświadczenie: DPT, LSD, łysiczki, ruta stepowa, bromo-dragonfly, salvia divinorum, haszysz, marihuana, yopo, ecstasy, BZP, DXM, benzydamina, amfetamina, poppers, efedryna, kofeina, nikotyna, alko.

  • MDMA (Ecstasy)

Doswiadczenia: MJ, #, alco(to chyba nie potrzebnie pisze).

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie
  • Tabaka
  • Tytoń

Więc ogólnie dzień był słoneczny, moje nastawienie do świata zewnętrznego też było dobre. Zaczynając, przyszedłem do kolegi nazwijmy go G. (był tam jeszcze jeden - tego nazwiemy D.) Usiadłem w jego salonie, zarzuciłem spongeboba (dla mocniejszego efektu pogryzłem go [ jako iż smak był nie zbyt zachęcający zapiłem to piwem]) po odczekaniu 30 minut zażyłem kolejną pigułe ( w ten sam sposób jak poprzednią, z tym że ta to był własnie owy "smile")

T-15 minut (+ 30 minut od zarzycia poprzedniego Tabsa)

               [Na wstępie pragne dodać że koleszcy z którymi wtedy byłem (chodzi o G,D.) Byli na tym samym co ja]

randomness