REKLAMA
Irlandia częściowo depenalizuje wszystkie narkotyki

Irlandzcy urzędnicy ogłosili 2 sierpnia, że posiadanie niewielkich ilości narkotyków będzie wkrótce rozpatrywane w kategoriach zdrowia publicznego, a nie prawa karnego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

1754

Irlandzcy urzędnicy ogłosili 2 sierpnia, że posiadanie niewielkich ilości narkotyków będzie rozpatrywane w kategoriach zdrowia publicznego. Oznacza to, że posiadanie niewielkich ilości narkotyków nie będzie rozpatrywane w kategoriach prawa karnego.

Plan został ogłoszony pod koniec ubiegłego tygodnia przez Ministra Zdrowia Simona Harrisa, Ministra Sprawiedliwości Charliego Flanagana i Ministra Stanu Catherine Byrne. Byrne jest również odpowiedzialna za strategię antynarkotykową w Irlandii.

„To bardzo ważny dzień. Zbyt długo patrzyliśmy na używanie narkotyków tylko z perspektywy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych – powiedział Harris w oświadczeniu. „Uzależnienie wpłynęło na wiele rodzin i wiele społeczności. Bardzo ważne jest, abyśmy patrzyli poza utarte standardy, które społeczeństwo wywiera na osoby uzależnione, zamiast zastanowić się, jak system może im pomóc. ”

Irlandia pracuje nad tym planem od listopada 2015 r., kiedy ówczesny premier Aodhán Ó Ríordáin ogłosił, że kraj podejmie środki w celu dekryminalizacji posiadania nielegalnych narkotyków na własny użytek, próbując walczyć z problemami uzależnienia od narkotyków w tym kraju.

Zgodnie z oświadczeniem z biura Harrisa, nowe tak zwane „podejście zdrowotne” składa się z dwóch elementów. Po tym, jak Garda (tak nazywają się policjanci w Irlandii) stwierdzi, że znalezione przez nich narkotyki są przeznaczone do użytku osobistego, ich konsumenci będą kierowani do służby zdrowia w celu przeprowadzenia kontroli i krótkiej interwencji. Za drugim razem Garda będzie miała możliwość ostrzeżenia konsumenta. Przy trzecim zatrzymaniu konsument będzie już podlegał wymiarowi sprawiedliwości i właśnie w przypadku tego trzeciego przestępstwa konsekwencje posiadania konopi indyjskich stają się nieco niejasne.

Jak posiadanie marihuany będzie karane w Irlandii

W przypadku konopi ważne będzie, jak irlandzka policja policzy pierwsze dwa przestępstwa. Prawo dotyczące konopi indyjskich, które wciąż obowiązuje w Irlandii, pochodzi z ustawy o nadużywaniu narkotyków z 1977 r. Artykuł 27 ustawy wskazuje, że pierwsze przestępstwo związane z posiadaniem marihuany jest karane grzywną w wysokości 50 funtów (obecnie przeliczonych na euro), a drugie przestępstwo oznacza grzywnę w wysokości 100 funtów. W przypadku trzeciego przestępstwa grozi grzywna „nieprzekraczająca 250 funtów lub, według uznania sądu, pozbawienie wolności na okres nieprzekraczający dwunastu miesięcy, albo zarówno grzywna, jak i kara pozbawienia wolności”.

Jednak zgodnie z nowym planem ukierunkowanym na zdrowie nie jest jasne, czy osoby zatrzymanie z niewielkimi ilościami konopi zostaną obciążone pierwszą i drugą grzywną, czy nie. Czy kary zaczną obowiązywać dopiero po trzecim wykroczeniu? Czy grzywny zostaną zniesione na korzyść podejścia do zdrowia publicznego, co nadal prowadzi do możliwego roku spędzonego w więzieniu za trzecie przestępstwo. Od samego początku wygląda na to, że nowe prawo zastąpi poprzednie.

„Dzisiaj jest początek nowego podejścia”, powiedział Harris. „Nowe podejście, które oferuje ludziom pomocną dłoń, a nie kajdanki. Takie, który oferuje osobie drugą szansę. Jestem przekonany, że pomoże nam to w walce z uzależnieniem od narkotyków i ostatecznie uratuje życie ”. Irlandia nadal naciska na marihuanę medyczną

Nie wszyscy są zadowoleni z tego, jak wprowadzony został plan częściowej dekryminalizacji. Wśród nich jest Gino Kenny, który prowadził walkę o marihuanę medyczną w Irlandii od 2016 r. Po latach silnej presji ze strony Kenny’ego i rodzin w całej Irlandii, Minister Zdrowia Simon Harris tego lata podpisał pięcioletni program pilotażowy marihuany medycznej.

„Chociaż z zadowoleniem przyjmuję politykę przekierowywania osób przyłapanych na posiadaniu narkotyków na użytek własny do systemu opieki zdrowotnej, a nie do systemu wymiaru sprawiedliwości, uważam, że ograniczenie jej do pierwszego przestępstwa jest w rzeczywistości polityką przejściową, a nie pełną dekryminalizacją ”- powiedział Kenny w oświadczeniu dla na Facebooku. „Jeśli naprawdę chcemy zająć się problemem używania narkotyków i uzależnień w społeczeństwie, musimy przyjąć postępową politykę opartą na podejściu prozdrowotnym, a nie kryminalizować osoby, które potrzebują pomocy, a nie kary więzienia”.

Kenny zauważył, że prawo nakazujące postrzeganie konsumentów narkotyków w kategoriach zdrowia publicznego ma sens, ale „kierowanie osób do [Health Service Executive] w sprawie niewielkich ilości konopi indyjskich może być jednak niewystarczające i szybko przestanie działać. ”

Kenny chce wyjaśnienia, dlaczego pełna dekryminalizacja nie była możliwa.

„To postęp, ale powinniśmy pójść dalej, jeśli chcemy pozostać w zgodzie z globalnym ruchem opartym na zdrowym podejściu do zażywania i nadużywania narkotyków” – powiedział Kenny. „Wzywam również do zniesienia wcześniejszych wyroków skazujących za posiadanie narkotyków do celów osobistych, aby wszyscy mogli teraz zostać objęci tym nowym prawem i skorzystać z korzyści płynących z podejścia opartego na zdrowiu. Całkowicie niesprawiedliwe byłoby wykluczanie osób, które wcześniej zostały skazane. ”

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Powój hawajski


powtorzylem swoje doswiadczenie z i. tricolor. z silniejsza dawka (wczesniej jakies 300-350 ziaren) teraz 2 x wiecej.

tym razem poswiecilem na to calom noc, poprzednio dzien.


I.....


I przezycia byly niesamowite a wrecz unikalne nigdy wczesniej z czyms takim sie nie spotkalem


Najpierw oczywiscie zadbalem o techniczna strone przygotowan :

 • Tramadol
 • Tripraport

Pragnienie złagodzenia bólu istnienia i samoświadomości. Obawy co do substancji. Niewyspany, lekko obolały i podchorowany. Ciągnący się, nużący beznadziejny, deszczowy dzień.

"Przekleństwo?... Tylko dziki, kiedy się skaleczy,

złorzeczy swemu bogu, skrytemu w przestworze.

Ironia?... Lecz największe z szyderstw czyż się może

równać z ironią biegu najzwyklejszych rzeczy?

 

Wzgarda... lecz tylko głupiec gardzi tym ciężarem,

którego wziąć na słabe nie zdoła ramiona.

Rozpacz?... Więc za przykładem trzeba iść skorpiona,

co się zabija, kiedy otoczą go żarem?

 

Walka?... Ale czyż mrówka rzucona na szyny

może walczyć z pociągiem nadchodzącym w pędzie?

 • 5-APB
 • 5-APDB
 • Amfetamina
 • Dekstrometorfan
 • DMT
 • Ketamina
 • Kokaina
 • LSD-25
 • Marihuana
 • MDMA
 • MDMA (Ecstasy)
 • Metamfetamina
 • PCP (Fencyklidyna)
 • Retrospekcja
 • Szałwia Wieszcza

Różnie, najczęściej otoczenie zajebiste aż do pewnego przypadku który zaowocował takim tytułem.

Na początku tego tripraportu zaznaczam iż kryminalne zachowania w nim opisane zostały stłamszone w całości (poza pewnymi wyjątkami ale ja nic nie wiem) przez holenderską policje oraz Douane (służbe celną). Nie brałem udziału w żadnym z nich a opisana historia jest moim opowiadaniem :) Wiek również jest nieprawdziwy żeby utrudnić łączenie wątków.

 

 • Inne
 • Retrospekcja

Nastawiony pozytywnie, gotowy na senne przygody.

 Synaptolepis Kirkii inaczej Uvuma-Omhlope to sproszkowany niebieskawo-biały afrykański korzeń wpływający na sny. Bez zapachowy, w smaku całkowicie neutralny, po rozpuszczeniu w wodzie wychodzi zawiesina podobna do wody z mąką.

randomness