Instagram ułatwia znalezienie narkotyków w sieci. „Większość wpisów nie łamie regulaminu”

Instagram sprawia, że znalezienie i kupienie niebezpiecznych substancji, takich jak MDMA i Xanax jest banalnie proste dla nastolatków - wynika z raportu organizacji Tech Transparency Project. Jednak według serwisu większość postów przytoczona w eksperymencie nie została uznana za naruszające regulamin.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wirtualnemedia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

226

Instagram sprawia, że znalezienie i kupienie niebezpiecznych substancji, takich jak MDMA i Xanax jest banalnie proste dla nastolatków - wynika z raportu organizacji Tech Transparency Project. Jednak według serwisu większość postów przytoczona w eksperymencie nie została uznana za naruszające regulamin.

Instagram, należący obecnie do koncernu Meta nie ma ostatnio dobrej prasy. Niedawno na platformę spadła fala krytyki po tym, jak sygnalistka Frances Haugen ujawniła, że Facebook i Instagram mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne nastolatków, zagrażając ich bezpieczeństwu.

Narkotyki na wyciągnięcie ręki?

Organizacja Tech Transparency Project (TTP) przeprowadziła niedawno dochodzenie, w ramach którego stworzyła serię fałszywych kont, aby przetestować zabezpieczenia, jakie Instagram posiada w celu ochrony młodych ludzi przed potencjalnie śmiercionośnymi farmaceutykami.

Okazało się, że nastolatki za pośrednictwem platformy mogą bez większego trudu uzyskać dostęp do potencjalnie szkodliwych substancji o charakterze psychoaktywnym, takich jak MDMA i Xanax.

Co prawda hashtagi takie jak #mdma są zakazane na platformie, jednak TTP odkryło, że łatwo było ominąć te ograniczenia za pomocą konta powiązanego z osobą nieletnią.

Używając MDMA jako przykładu badacze stwierdzili, że można używać terminów takich jak „mdmamolly”, aby znaleźć ludzi, którzy sprzedawali tę substancję. W rzeczywistości, algorytm wyszukiwania aplikacji ułatwił znalezienie tych hashtagów, dzięki funkcji autouzupełniania, która wskazała badaczom właściwy kierunek.

Zgodnie z raportem jeśli ktoś śledzi nawet tylko jedno konto należące do domniemanego handlarza narkotyków, algorytm rekomendacji Instagrama będzie sugerował użytkownikowi śledzenie podobnych profili. Pomimo wytycznych społecznościowych Instagrama zabraniających „kupowania lub sprzedawania leków niemedycznych”, TTP ustaliło, że wielu handlarzy narkotyków działa otwarcie na platformie.

Bierny Instagram

TTP twierdzi, że Instagram nie podjął zdecydowanych działań przeciwko treściom, które znaleziono na platformie. Organizacja przekazała serwisowi 50 postów do przeglądu. W odpowiedzi Instagram stwierdził, że 36 (lub 72 proc.) treści nie narusza jego wytycznych społecznościowych.

- Zabraniamy sprzedaży narkotyków na Instagramie - zapewniła w rozmowie z serwisem Engadget Stephanie Otway, rzeczniczka Mety. - Tylko w ostatnim kwartale usunęliśmy 1,8 miliona treści związanych ze sprzedażą narkotyków, a dzięki naszej coraz lepszej technologii wykrywania, częstość występowania takich treści wynosi 0,05 procenta oglądanych treści, czyli około 5 wyświetleń na każde 10 tysięcy. Będziemy nadal poprawiać się w tym obszarze w naszych ciągłych wysiłkach, aby utrzymać Instagram bezpiecznym środowiskiem, szczególnie dla naszych najmłodszych członków społeczności.

Raport pojawia się przed tym, jak Adam Mosseri, szef Instagrama ma zeznawać przed Senatem USA na temat wpływu Instagrama na młodych użytkowników. Według wcześniejszych doniesień Meta wiedziała z własnych badań wewnętrznych, że Instagram był szkodliwy dla wielu nastolatków, a jednak firma zlekceważyła te ostrzeżenia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Muchomor czerwony


-nazwa substancji: Muchomór Czerwony (+ marihuana)

-poziom doswiadczenia: ganja, #, gałka muszkatołowa, łysiczki, accodin, amfetamina, lsd i bieluń wzięte nie podziałały...muchomorek po raz pierwszy.

-dawka: ok. 6-7 średnich kapeluszy wysuszonych w postaci wywaru na 3 osoby. Po około 0,5 godz. gotowania na bardzo małym ogniu wyszło po 1,5 kieliszka dosyć gęstego brunatnrgo płynu.


  • LSD-25
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Piękny dzień, nastrój doskonały, nic dodać, nic ująć.

Ok. 17 wyjrzałem za okno, widząc piękny dzień postanowiłem zjeść wszystkie pozostałe w mojej szufladzie kartony, dokładnie pięć papierków z blotterka z klasycznym nadrukiem z hoffmanem rowerzystą, Słońcem i Księżycem po dwóch stronach. O 18:30 będąc w drodze na miejsce zjadam wszystkie papierki. Mam mało czasu, chcę zrobić ognisko, potrzebuje dużo drewna a wkrótce zmierzcha, pedałuje więc szybko. Moim celem jest podmiejski las w którym krążąc przez chwile znajduje miejsce i gorączkowo zaczynam zbierać drewno. Niepokój który czasami pojawia się przy wejściu jest tym razem silniejszy.

  • 2C-D
  • Tripraport

brane w domu, trip w lesie

  Pewnego dnia spotkałem się z dziewczyną u mnie w domu. O 14:30 spaliliśmy fifę skuna, posłuchaliśmy muzyki i o 15:30 poszło 25mg 2c-d donosowo na łebka. Okrutny ból, pieczenie, drętwienie głowy, swędzenie pod skórą na głowie (zatoki), łzy z oczu. Cała twarz zapuchnięta, oczy bordowe. po 2min poczułem pierwsze efekty - zataczało mnie i myślałem zdecydowanie inaczej.

  • Marihuana
  • Tripraport

Już od dłuższego czasu się zastanawiałam czy mam to napisać a jeśli tak to jak ująć to w słowa aby dało się to jako tako zrozumieć. Zamknęłam się w sypialni ze słuchawkami na uszach. I zaczęłam pisać....

  W sylwestra się wszystko zaczęło.

 Wiem że czasem jestem roztrzepana, taka z nie ograniętymi myślami, które biegają po przedpokoju mojej głowy, zaglądając do napotkanych pokoi z pytaniem czy tu pasują w danym momencie ( bądź na stałe ) czy też nie i biegną dalej. Trudno to wyjaśnić, jestem jaka jestem, jeśli mnie taką akceptujesz to cieszę się bardzo, jeśli nie to tam są drzwi, jest wiele ludzi do spotkania na życiowym parkingu.

   Nie zawsze tak było, dostałam porządną lekcję aby się tego "nauczyć". Ale mniejsza o to, zbyt osobiste.

randomness