Instagram ułatwia znalezienie narkotyków w sieci. „Większość wpisów nie łamie regulaminu”

Instagram sprawia, że znalezienie i kupienie niebezpiecznych substancji, takich jak MDMA i Xanax jest banalnie proste dla nastolatków - wynika z raportu organizacji Tech Transparency Project. Jednak według serwisu większość postów przytoczona w eksperymencie nie została uznana za naruszające regulamin.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wirtualnemedia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

163

Instagram sprawia, że znalezienie i kupienie niebezpiecznych substancji, takich jak MDMA i Xanax jest banalnie proste dla nastolatków - wynika z raportu organizacji Tech Transparency Project. Jednak według serwisu większość postów przytoczona w eksperymencie nie została uznana za naruszające regulamin.

Instagram, należący obecnie do koncernu Meta nie ma ostatnio dobrej prasy. Niedawno na platformę spadła fala krytyki po tym, jak sygnalistka Frances Haugen ujawniła, że Facebook i Instagram mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne nastolatków, zagrażając ich bezpieczeństwu.

Narkotyki na wyciągnięcie ręki?

Organizacja Tech Transparency Project (TTP) przeprowadziła niedawno dochodzenie, w ramach którego stworzyła serię fałszywych kont, aby przetestować zabezpieczenia, jakie Instagram posiada w celu ochrony młodych ludzi przed potencjalnie śmiercionośnymi farmaceutykami.

Okazało się, że nastolatki za pośrednictwem platformy mogą bez większego trudu uzyskać dostęp do potencjalnie szkodliwych substancji o charakterze psychoaktywnym, takich jak MDMA i Xanax.

Co prawda hashtagi takie jak #mdma są zakazane na platformie, jednak TTP odkryło, że łatwo było ominąć te ograniczenia za pomocą konta powiązanego z osobą nieletnią.

Używając MDMA jako przykładu badacze stwierdzili, że można używać terminów takich jak „mdmamolly”, aby znaleźć ludzi, którzy sprzedawali tę substancję. W rzeczywistości, algorytm wyszukiwania aplikacji ułatwił znalezienie tych hashtagów, dzięki funkcji autouzupełniania, która wskazała badaczom właściwy kierunek.

Zgodnie z raportem jeśli ktoś śledzi nawet tylko jedno konto należące do domniemanego handlarza narkotyków, algorytm rekomendacji Instagrama będzie sugerował użytkownikowi śledzenie podobnych profili. Pomimo wytycznych społecznościowych Instagrama zabraniających „kupowania lub sprzedawania leków niemedycznych”, TTP ustaliło, że wielu handlarzy narkotyków działa otwarcie na platformie.

Bierny Instagram

TTP twierdzi, że Instagram nie podjął zdecydowanych działań przeciwko treściom, które znaleziono na platformie. Organizacja przekazała serwisowi 50 postów do przeglądu. W odpowiedzi Instagram stwierdził, że 36 (lub 72 proc.) treści nie narusza jego wytycznych społecznościowych.

- Zabraniamy sprzedaży narkotyków na Instagramie - zapewniła w rozmowie z serwisem Engadget Stephanie Otway, rzeczniczka Mety. - Tylko w ostatnim kwartale usunęliśmy 1,8 miliona treści związanych ze sprzedażą narkotyków, a dzięki naszej coraz lepszej technologii wykrywania, częstość występowania takich treści wynosi 0,05 procenta oglądanych treści, czyli około 5 wyświetleń na każde 10 tysięcy. Będziemy nadal poprawiać się w tym obszarze w naszych ciągłych wysiłkach, aby utrzymać Instagram bezpiecznym środowiskiem, szczególnie dla naszych najmłodszych członków społeczności.

Raport pojawia się przed tym, jak Adam Mosseri, szef Instagrama ma zeznawać przed Senatem USA na temat wpływu Instagrama na młodych użytkowników. Według wcześniejszych doniesień Meta wiedziała z własnych badań wewnętrznych, że Instagram był szkodliwy dla wielu nastolatków, a jednak firma zlekceważyła te ostrzeżenia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Katastrofa
  • Mefedron

Katastrofa życiowa, przegięcie z braniem benzo, Mdma, fety, generalnie wszystkiego co się dało. Doprowadziło to do mojej wyprowadzki od chłopaka, z którym mieszkam ponad 3 lata. "Trip" odbył się w nocy, trwał 6 godzin, był to wynajęty przeze mnie pokój. 4 dni później wróciłam do DOMU i mojej miłości, którą do tej pory ranię.

23:00 wchodzi kreska. Mało, może 50 mg. Nie działa. Nie ma w tym nic dziwnego, byłam benzodiazepinowym zombie

 

23:15 kreska, może 100 mg

 

24:00 biorę się za pracę. Roznosi mnie a jednocześnie przygniata. Zaczynam myśleć o życiu. 

 

00:15 wrzucam do szklanki z pepsi z 200mg

 

01:00 Na zmianę wpadam w panikę, płaczę, wbijam paznokcie w skórę i myślę o tym jak będzie wyglądała moja przyszłość. Boję się, pragnę być blisko mojej najbliższej osoby, wzoru, wsparcia, sensu życia. Tęsknię za nim a jednocześnie go ranię - ćpając.

 

  • Dekstrometorfan


Formalnosci: substancja - dxm hbr doswiadczenie niewielkie - duuuzo

thc, mdma, amfetamina, alkoholu praktycznie nie pije, sposob zarzycia

- doustnie 450mg (acodin w pastylkach - 30sztuk) waga ciala - 76kg

set&setting - spontana - przypomnialo mi sie ze chcialem

sprawdzic czy w slynnych pigolach o nazwie matrix (male Niebieskie)

znajdowalo sie dxm - okazuje sie ze chyba jednak nie.... -=First time

dxm=- by humanoid Zarzut 5 sztuk o godzinie 21.10 spokojnie na luzie

  • Inne

Wieczór, pozytywne nastawienie, własny pokój, rodzice w domu

------------------------
    Prolog
------------------------

  • 25I-NBOMe
  • Tripraport

Nastawienie psychiczne na działanie LSD, czyli jak najbardziej pozytywne pomimo lekkiego 'niewypału', który odpłacił mi się za to wspaniałym tripem.