Holandia: W 2021 roku przechwycono 62 tony kokainy

W porcie w Rotterdamie pobity został ubiegłoroczny rekord udaremnionego przemytu kokainy, w 2021 roku przechwycono 62 tony narkotyku. W 2020 roku holenderskie służby przejęły tam 40,6 ton kokainy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Nasz Dziennik
APW, PAP
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

51

W porcie w Rotterdamie pobity został ubiegłoroczny rekord udaremnionego przemytu kokainy, w 2021 roku przechwycono 62 tony narkotyku. W 2020 roku holenderskie służby przejęły tam 40,6 ton kokainy.

Kolejne tygodnie przynoszą doniesienia o następnych przechwyconych transportach nielegalnej substancji. Narkotyki ukrywane są w kontenerach z bananami, wewnątrz owoców mango, w workach ze słodkimi ziemniakami, a nawet w beczkach ze zużytym tłuszczem do smażenia.

Nielegalny transport na ogół dociera do Rotterdamu z któregoś kraju Ameryki Południowej. Zdaniem Europolu Rotterdam, obok portu w Antwerpii, jest najważniejszym centrum przemytu narkotyków w Europie.

W ubiegłym tygodniu celnicy ponownie udaremnili przemyt ponad 4 ton kokainy, tym razem ukrytej w transporcie soi. W tym samym czasie policjanci w Kolumbii i Panamie zatrzymali dwa transporty zawierające 5,5 ton narkotyku, które miały dotrzeć do portu w Rotterdamie.

Jest także polski wątek: służby przechwyciły we wrześniu transport 4 ton zakazanej substancji, który miał dotrzeć do firmy w Polsce.

Eksperci spierają się o to, co jest powodem wzrostu ilości konfiskowanej kokainy. Jedni uważają, że służby działają skuteczniej, a inni, że przestępcy przemycają więcej narkotyku do Europy.

W jednej sprawie są jednak zgodni. Tylko niewielka część z 7,5 miliona kontenerów przypływających każdego roku do Rotterdamu jest kontrolowana, tak więc nikt nie jest w stanie ocenić, ile narkotyków trafia na europejski rynek.

Oceń treść:

Average: 2 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie będzie to klasyczny TR, raczej opis dwóch prób z szałwią. Doświadczeni użytkownicy

SD zapewne nic ciekawego tu nie znajdą, natomiast początkujący mogą i owszem, choć niekoniecznie. Aha, jeszcze...

Wszystkich buraków, którzy czytają TR`s tylko po to, żeby je oceniać (pod względem literackim, czy oddania głębi

przeżyć), proszę, niech sobie odpuszczą. Nie będzie tu nic głębokiego, a i literacko niezbyt.
Okej, jedziemy.
  • 25C-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Miejsce: Pokój. Mamy zimę która nie sprzyja eksperymentowaniu w plenerze. Nastawienie: Ciekawość, chęć skosztowania kolejnej fenetylaminy. Lekka niecierpliwość, spowodowana spóźnieniem dostawy

 

Mało jest tekstów co do tej substancji. Więc postanowiłem samemu coś skrobnąć. Nie będę podawać nawet przybliżonego czasu wydarzeń, bo go nie liczyłem. Zamierzam tu umieścić pewne informacje o 25C-NBOMe, które są jak mi się wydaje dość rzadko publikowane.

 

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

Bardzo pozytywne nastawienie, ciekawość z nutką strachu, ale również z dużą dozą optymizmu. Pokój oczyszczony, sam w mieszkaniu.

Witam. Jest to mój pierwszy TR, zatem z góry proszę o wyrozumiałość oraz oczywiście zapraszam do lektury!

Słowem wstępu:

randomness