Handlarze narkotyków z Paryża łączą „pożyteczne” dla siebie z przyjemnościami

...i znajdują sposób na tanie egzotyczne wakacje

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nczas.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

372

Należący do Francji Reunion na Oceanie Indyjskim stał się mekką przemytników narkotyków z regionu paryskiego. Zjawisko przybrało takie rozmiary, że władze wyspy wydały im wojnę i rzuciły na lotniska dodatkowych celników.

Samoloty z Europy okazują się przewozić bagaże załadowane kokainą, marihuaną i tabletkami „ekstazy”. To sposób na egzotyczny urlop po niskich kosztach, ze względu na różnicę cen narkotyków w metropolii i na Reunion.

Dodatkowe kontrole na lotnisku Roland Garros spowodowały, że wyspiarskie areszty zapełniły się przybyszami głównie z regionu paryskiego. Profile przestępców są rozmaite. Często są to wynajęci „tragarze”, którzy w zamian za opłacony przelot, kieszonkowe i pobyt transportują pozornie niewinną przesyłkę. Do aresztu trafiały już np. zawodniczki piłki ręcznej, studentki…

Sytuacja jest związana ze znacznie zwiększonym od 3 lat popytem na narkotyki na Reunion. Młodzi Kreole polubili kokainę, haszysz skutecznie wyparł miejscowe konopie („zamal”). Policyjne statystyki mówią, że w 2018 roku liczba konfiskat narkotyków na wyspiarskim lotnisku wzrosła, rok do roku, trzykrotnie. Do połowy tego roku ten rekord został już pobity.

Napływy „twardych” narkotyków spowodował, że władze nie tylko zwiększyły kontrole, ale i nasiliły represje. Od pewnego czasu, niezależnie od ilości przemycanego „towaru” na przemytników czeka sankcja tymczasowego aresztu i „wzmocnione” akty oskarżenia. Celem zaostrzenia środków ma być odstraszanie przemytników od „wakacji low cost” na wyspie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Cześć wszystkim. Chciałbym podzielić się z wami moim wczorajszym przeżyciem

po MJ.

Ale od początku.

Nazwa substancji: marihuana

Poziom doświadczenia: około trzech lat, paliłem już setki :) razy, często

(najdłużej przez miesiąc codziennie), standardowo 1 do 4 razy w tygodniu

Stan umysłu: luzik, nic nie zapowiadało tego co miało

nastąpić

  • Bad trip
  • LSD-25

Trip odbyłem samotnie w domu.Na wejściu towarzyszył mi lęk przed bad tripem.

 Słowem wstępu chciałbym zaznaczyć że raport piszę ponad pół roku po tripie więc pewne wątki mogą być spłycone ale postaram się go jak najlepiej odtworzyć .Aha i czas mi się zjebał po jakichś 2 godzinach więc chronologia wydarzeń jest potem bardzo na „oko”.

22/07/2017 19:00

  • Metkatynon

substancja: metkatynon z paczki Acataru, otrzymany w chłodzonej reakcji z KMnO4 w occie. Zażyty doustnie.

wiek i doświadczenie - 19 lat, doświadczenia różne i liczne, jeżeli to istotne, to w dziedzinie stymulantów używałem amfetaminy, efedryny i polskich piguł.

s&s: dom, komputer, praca z ojcem, dzień przed wyjazdem, humor dopisywał.

  • Etanol (alkohol)
  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Sam w całym domu. Żadnych współlokatorów, tylko ja i gałka muszkatołowa. Po lekkim biegu do sklepu, dobrze nastawiony, ze świetnym humorem po dwóch piwach.

Siedząc w nocy przy piwie, w jednym momencie stwierdziłem, że mam ochotę na coś więcej. Przez myśl przeszło mi benzo i kodeina, ale było to po północy więc niestety apteki pozamykane. Siedze i głowię się, co by tu można zażyć i przyszła mi do głowy gałka muszkatołowa. Pamiętam, że kawałek ode mnie jest sklep 24/7 więc ubrałem buty i przebiegłem się tam. 

 

Wparowałem do sklepu, lecz niestety była już tylko w postaci przyprawy, starta gałka. Nie rozwodząc się za wiele, kupiłem trzy paczki po 15g