REKLAMA
Handel dopalaczami. Będzie co najmniej 20 tys. zł kary dla dilera

Małgorzata Niemczyk, łódzka posłanka PO przedstawi w Sejmie projekt zmian w ustawie dotyczącej handlu dopalaczami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Express Ilustrowany
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

249

Małgorzata Niemczyk, łódzka posłanka PO przedstawi w Sejmie projekt zmian w ustawie dotyczącej handlu dopalaczami.

– Chcemy wprowadzić zapis, by kara pieniężna za handel dopalaczami, która może wynieść od 20 tys. zł do 1 mln zł była nakładana nawet na pojedynczego dilera – mówi Sebastian Bohuszewicz, miejski radny PO, autor projektu. – A w przypadku niezapłacenia jej, osoba taka trafiałaby do więzienia.

Projekt ustawy ma w ciągu tygodnia trafić do Sejmu. A na sesji stanowisko popierające to rozwiązanie przyjąć ma Rada Miejska.

- Przed rokiem obiecywaliśmy, że przyjrzymy się ustawie antydopalaczowej i zaproponujemy poprawki. Są już one gotowe. Chcemy, żeby sejm i rząd zajęli się nowelizacją dokumentu – mówi radny Sebastian Bohuszewicz. - W obecnym stanie prawnym brak jest przepisów umożliwiających ściganie osób zaangażowanych w udzielanie środków zastępczych, w tym udzielanie ich małoletnim lub w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Nowa regulacja powinna umożliwić nie tylko karanie osób zajmujących się udzielaniem środków zastępczych (w tym udzielaniem ich małoletnim lub w celu osiągnięcia korzyści majątkowych), ale też skuteczniejsze egzekwowanie administracyjnych kar pieniężnych.

Idea regulacji w tym zakresie powinna zakładać zatem, żeby kara pieniężna mogła być nakładana na każdy podmiot, w tym osoby fizyczne, które biorą udział w procesie wytwarzania, wprowadzania lub udzielania środków zastępczych. W ten sposób powstanie możliwość ukarania nie tylko spółki, która organizuje dany proceder, ale nawet poszczególnych sprzedawców, którzy będą sprzedawali środki zastępcze. Należy jednak zauważyć, że zamiar ustawodawcy powinien sięgać dalej i proponowana regulacja ma się stać narzędziem dla walki z tzw. siecią dealerską – na mocy proponowanych przepisów możliwym będzie ukaranie karą pieniężną pojedynczego dilera.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Piękny jesienny dzień, las i nasłonecznione zbocze na jego skraju; nastawiony jak zwykle optymistycznie, nieco podekscytowany; w podróż wyruszam samotnie

12.30. Intoksykacja. Spożywam pokarm bogów – łysiczki zanurzone w zupce grzybowej Smaczna Porcja. Nazwa nie kłamie, mimo psychodelicznego dodatku, zupa pozostaje całkiem smakowita.

Do plecaka pakuję śpiwór, wodę, odtwarzacz mp3 – i jestem gotowy do podróży!

+0.15. Po 15 minutach zaczynam już odczuwać pierwsze efekty, uczucie, że coś w środku zaczyna się dziać, jakaś nieokreślona zmiana. Wychodzę z domu i udaję się w stronę pobliskiego lasu.


Substancja: Atarax, lek przeciwhistaminowy, uspokajający i przeciwlękowy substancja czynna: chlorowodorek hydroksyzyny

Doświadczenie: spore

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

- bardzo pozytywne nastawienie, ukrywałem uśmiech podczas kupowania - miejscówka to mój pokój, jedyne źródło światła to ekran laptopa

Piątkowe wyjście ze znajomymi dobiega końca. Dosyć pijany idę w kierunku domu, jest nieznośnie zimno i w dodatku leje deszcz. Nagle do głowy wpada mi genialny pomysł - zahaczę o całodobową aptekę i sobie polatam - pomyślałem. Tak też zrobiłem, w nocnym kupiłem jeszcze 2 litrowy sok grejpfrutowy i całkiem przemoczony wróciłem do domu. Na klatce schodowej przytulam grzejnik aby odzyskać czucie w palcach, połykam pięć tabletek i zapijam kilkoma dużymi łykami soku. Po wejściu do domu wycieram włosy i wypijam jeszcze dwie szklanki soku. Troszkę przetrzeźwiałem na tym zimnie.

  • Marihuana

Nazwa substancji: tetrahydrokannabinol

Poziom doswiadczenia: C2H5OH, Nikotyna, Amfetamina, marihuana,

haszysz,

efedryna, pseudoefedryna...

Set & settings: nudny, senny, marcowy wieczor... samotnie.

randomness