GW: Wstrzymano sprzedaż Smart Drags

Hurtownie farmaceutyczne nagle wstrzymały sprzedaż Speed8. A preparat podbija puby i dyskoteki. W połączeniu z alkoholem może być niebezpieczny - alarmują lekarze.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

2905
"Żyj na speedzie. Poczuj... więcej, wyraźniej, dłużej" - zachęcają producenci Speed8, znanego także pod nazwą Smart Drugs. Można go było kupić w sklepach z odżywkami i aptekach. Ale hurtownie farmaceutyczne nagle, pod koniec maja, wstrzymały jego sprzedaż.

Grzegorz Dróżdż, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Farmaceutycznej: - Pojawiły się informacje, że jest niebezpieczny. Są wątpliwości co do jego składu. Zażądamy wyjaśnień od dystrybutora.

Producentem Speed8 jest czeska firma Wellness. Ampułka kosztuje ok. 8 zł. Płyn z niej wlewa się do napoju przez dołączone do opakowania siteczko. We wrocławskich pubach można go dostać nieoficjalnie od stałych bywalców. Młodzież wlewa go do alkoholu. - Można po tym szaleć całą noc albo się uczyć - opowiada studentka Asia.

Paweł Dziedzic, reprezentant firmy Tecfood Polska, odpowiedzialny za wprowadzenie Speed8 na polski rynek uspokaja: - To legalny produkt. Zawiera substancje odżywcze mózgu i wyciągi z ziół.

Poprosiliśmy o analizę składu specyfiku docent Annę Wielę-Hojeńską, wojewódzkiego konsultanta ds. farmakologii klinicznej z Wrocławia. - Składnikami preparatu są substancje wpływające stymulująco na układ nerwowy. Wzajemne sumowanie się ich działania, zwłaszcza u osób, które spożyły produkty zwierające kofeinę, może powodować bóle głowy, bezsenności i niemiarowość rytmu serca. W połączeniu z alkoholem preparat może być niebezpieczny - oceniła.

Wątpliwości wokół preparatu zaskakują Pawła Dziedzica z Tecfood Polska. - Speed8 jest legalnie rozprowadzany od ub.r. na terenie Austrii, Niemiec, Czech i Słowacji. Tylko u nas są jakieś problemy. Czujemy się oszukani przez Polską Grupę Farmaceutyczną, bo wycofała się z dystrybucji. Preparat pomaga kierowcom usuwać zmęczenie.

W preparacie nie ma składników zakazanych prawem. - Na polskim rynku są dostępne bardzo silne środki, które wywołują różne stany, nawet halucynacje. Jeśli jednak nie zawierają składników zabronionych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, to nie możemy reagować - mówi oficer z sekcji do walki z narkotykami.

Adam Nyk, terapeuta z warszawskiej Rodzinnej Poradni Profilaktyki i Uzależnień MONAR, jest pełen obaw. - Problem w tym, że młodzież będzie to brała i w za dużych dawkach, i z alkoholem. A każdy organizm potrzebuje wypocząć. To nie maszyna. Nawet młode serce może nie wytrzymać.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

El Borbah (niezweryfikowany)
A co to za źródło Gazeta Wyborcza!? Uja warte.
scr (niezweryfikowany)
Drag Queen! hahahaha! <br>
Louis (niezweryfikowany)
&quot;Na polskim rynku są dostępne bardzo silne środki, które wywołują różne stany, nawet halucynacje. Jeśli jednak nie zawierają składników zabronionych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, to nie możemy reagować - mówi oficer z sekcji do walki z narkotykami. &quot; <br>O kurwa! znalezli dxm,benzydamine i dimenhydrynat! buahaha &lt;lol&gt;
Nightwoolf (niezweryfikowany)
&quot;Na polskim rynku są dostępne bardzo silne środki, które wywołują różne stany, nawet halucynacje. Jeśli jednak nie zawierają składników zabronionych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, to nie możemy reagować - mówi oficer z sekcji do walki z narkotykami. &quot; <br>O kurwa! znalezli dxm,benzydamine i dimenhydrynat! buahaha &lt;lol&gt;
is (niezweryfikowany)
Zajebiste komentarze, wyjebały mną o ściane....... ...
neoximek (niezweryfikowany)
pilem speed8 i musze powiedziec ze saje on bardzo malego speeda moge go porównac do filizanki kawy wiec nie oplaca sie go kupowac, poniewaz praktycznie nic on nie daje ;/
neoximek (niezweryfikowany)
pilem speed8 i musze powiedziec ze saje on bardzo malego speeda moge go porównac do filizanki kawy wiec nie oplaca sie go kupowac, poniewaz praktycznie nic on nie daje ;/
sh (niezweryfikowany)
neoximek ty kretynie jak mozesz porownac speed8 do filizanki kawy i ze nic nie daje jak kurwa wpie..... jedzenie a potem lutniesz sobie to zanim to pujdzie gdzie kolwiek to polowa zostanie strawiona i wszytko ch.. strzeli to raz a dwa speed8 posiada 600 mg kofeiny na 100 ml wiec nie pier... ze ma takie samo działanie jak filizanka kawy chyba ze masz na mysli wiadro kawy i to jedzone lyzką nie pite wiec znaim zaczniesz do czegos sie dopierac to poczytaj dobrze a działanie ma pewne poniewaz pomaga mi to nie zasnąć za kolkiem podczas 16 godz jzdy samochodem wiec pomysl zanim cos napiszesz bo robisz z siebie blazna ;]
erty (niezweryfikowany)
to nie dzial
rotfl (niezweryfikowany)
&quot;Adam Nyk, terapeuta z warszawskiej Rodzinnej Poradni Profilaktyki i Uzależnień MONAR, jest pełen obaw. - Problem w tym, że młodzież będzie to brała i w za dużych dawkach, i z alkoholem. A każdy organizm potrzebuje wypocząć. To nie maszyna. Nawet młode serce może nie wytrzymać. &quot; <br> <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Na mieszkaniu, lato ( końcówka wakacji ) WIEK- 14 lat

Zacznijmy więc od tego że było to 3 lata temu więc pamiętam to jak przez mgłe, ale pamiętam.
Około 15 Sierpnia, ustaliliśmy z kolegą X i Z że spróbujemy tej całej hehehuany.
Załatwiłem gram z niedokońca sprawdzonego źródła, udaliśmy sie do lidla po jakąś pepsi i czipsy żeby nie było tak sucho.
( Niepamiętam dokładnie godzin więc będe pisał tak jak to pamiętam )

  • Benzydamina

-Doświadczenie: MJ, przeróżne mieszanki ziołowe, Funny Bunny, Fungezz, gałka muszkatołowa, LSA, 2C-E, DXM, Dimenhydrynat,

-S&S: Własny pokój, dobre samopoczucie, ekscytacja z wypróbowania nowej substancji.

-Wiek/waga: 19lat/65kg

-Dawka: 1g Benzydaminy

  • LSD-25

LSD-pierwszy raz

Wtajemniczenie: zioło- wiele razy, extasy- 5 razy, amfetamina- 2 razy

Jeden cały papierek pod język


O LSD myślałem już od dawna. Miałem próbować już w wakacje, ale moja ówczesna dziewczyna zdrowo mnie ochrzaniła za takie pomysły, więc odłożyłem to na później. Teraz, będąc już do wzięcia, postanowiłem zrealizować swoje marzenie.

  • Tramadol

nazwa substancji: tramal - kapsułki po 50mg (10*50mg=500mg)

poziom doświadczenia użytkownika - kiedyś dosyć często MJ, teraz już tylko sporadycznie. ostatnio troche aptekarskich eksperymentuf.


"set & setting" - troche podekscytowany, nastawiony pozytywnie, żadnych obaw. łyknąłem do domu na noc. rodzina obecna. luz.

randomness