Gigantyczne śledztwo w sprawie tajnych operacji koncernu Philip Morris

Największa na świecie notowana na giełdzie firma tytoniowa Philip Morris International Inc. (PMI) wydaje krocie na torpedowanie międzynarodowych wysiłków zmierzających do zmniejszenia palenia papierosów. Reuters dotarł do wewnętrznych dokumentów firmy, odkrywając szczegóły tajnych operacji koncernu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wiadomoscihandlowe.pl

Odsłony

201

Największa na świecie notowana na giełdzie firma tytoniowa Philip Morris International Inc. (PMI) wydaje krocie na torpedowanie międzynarodowych wysiłków zmierzających do zmniejszenia palenia papierosów. Reuters dotarł do wewnętrznych dokumentów firmy, odkrywając szczegóły tajnych operacji koncernu.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od lat pracuje nad Ramową Konwencją Kontroli Rynku Wyrobów Tytoniowych. Podczas kolejnej sesji rozmów, która odbyła się w listopadzie 2016 r. w New Delhi, przedstawiciele wielu koncernów tytoniowych czekali w kuluarach na wyniki obrad. Nie było wśród nich szefów firmy Philip Morris, którzy w tym czasie zjechali z całego świata, by w ustronnym hotelu nieopodal centrum konferencyjnego zorganizować swój sztab. Wkrótce mieli zacząć odbywać tajne spotkania z delegatami na kongres WHO z Wietnamu i innych krajów – relacjonuje Reuters.

Celem tych potajemnych działań było blokowanie lub przynajmniej osłabienie zapisów traktatu, które miały ratować życie milionów ludzi na całym świecie. Agencja Reuters dotarła do mnóstwa tajnych wewnętrznych dokumentów PMI, z których wynika, że firma prowadziła globalną ofensywę – na wielu polach działania – prawdopodobnie jedną z największych kampanii lobbingowych, jakie kiedykolwiek prowadziła korporacja biznesowa.

Zdaniem Reutersa wszystkie plany koncernu są widoczne jak na dłoni, po przeczytaniu dokumentów z – jak to określa agencja – jednego z największych przecieków w historii przemysłu tytoniowego. Część z tych dokumentów Reuters opublikował w internecie. W sumie to tysiące stron dokumentów z lat 2009 – 2016, w tym korespondencja pomiędzy członkami zarządu, prezentacje, plany lobbingu i tym podobne. Wyłania się z nich obraz firmy, która koncentruje swoje ogromne zasoby na próbę wymuszenia zmian w światowym traktacie dotyczącym kontroli rynku tytoniowego – kontynuuje Reuters.

Jedną z metod działania PMI było zwiększanie liczby delegatów na konwencję WHO, którzy nie byli związani z ochroną zdrowia. Jak wynika z analizy Reutersa, to się udawało, bo od 2006 r. rosła liczba delegatur z ministerstw handlu, finansów czy rolnictwa, z definicji traktujących tytoń od strony biznesowej.

Na rewelacje Reutersa menedżerowie Philip Morris International odpowiadają z zimną krwią, że w przypadku firmy działającej na tak regulowanym rynku jak wyroby tytoniowe nie ma nic dziwnego w tym, że utrzymuje ona kontakty z rządami. Tony Snyder, wiceszef działu komunikacji w PMI stwierdził w specjalnym oświadczeniu: „Fakt, że Reuters widział wewnętrzne emaile dotyczące naszych kontaktów z rządami nie świadczy o tym, że takie relacje są niewłaściwe”.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

k.m. (niezweryfikowany)
Nie rozumiem tu czegoś. Dawali jakieś łapówki czy coś takiego? Bo jeżeli tylko biegali i przekonywali kogo się da do swoich racji to o co chodzi? Wszyscy tak robią. Nawet po to są konsultacje społeczne żeby poznać opinie zainteresowanych
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-P
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, troche chodzenia po mieście + impreza u znajomych.

T+0 

Godzina 16:00 zarzucamy z kumplem po 12mg 2C-P. Po zarzuceniu postanawiamy pójść do sklepu po winko, co by poczekać aż się załaduje i coś w tym czasie porobić. (później mieliśmy iść na impreze).

T+1

  • Amfetamina


stuff:amfa,0,25g-0,75g

doświadczenie:dość wszechstronne...

co amph zmieniła: wprowadziła mnie w świat extatycznych uniesień,obdarowała poczuciem totalnego spełnienia w stanie erotycznego amoku i pogrążeniu w transie nieziemskich doznań fizycznych.Uwierzyłam jej. Bezgranicznie jak dziecko zaufałam jej dobroci, znów niczym beztroskie dziecko-podświadomie kształtowałam jej obraz tak, by idealnie przystawał do mej własnej, sugestywnie zarysowanej rzeczywistości. Zapędziłam siebie samą w ślepy zaułek nieustannego pragnienia.

  • Narkoza
  • Retrospekcja

Zapalenie wyrostka.

Wiek w momencie doświadczenia: 12+(?)lat

Będzie to opis nie tylko efektu działania narkozy na mój małoletni wówczas mózg, ale przy okazji pewnego fenomenu zdarzającego się mi od dzieciństwa, jeszcze przed tym pierwszym zabiegiem chirurgicznym. Sam w sobie jest już niezwykły, a o tyle bardziej, że żaden ze znanych mi sposobów prócz narkozy go nie wywołał. Jeśli już się zdarza to spontanicznie nocą, o czym przy końcu, teraz skupie się na historii zabiegu, i tego czego doświadczyłem, czyli opisie samego fenomenu.

  • Marihuana
  • Metoksetamina
  • Pozytywne przeżycie

4 osoby brały to, co ja, dwie tylko jarały. Pokój w małym mieszkanku, muzyka z laptopa, na początku Carbon Based Lifeforms, później nie ogarniałam i puszczałam swoją na słuchawkach. Wczesny, jasny wieczór. Na początku nie byłam przekonana, ale jak zajarałam, to się wyluzowałam. Nawet nie byłam jakoś specjalnie podekscytowana. Po prostu wciągnęłam i dałam się ponieść. Świeciło ciepłe, wieczorne światło, bardzo ciepło było. Czasem wręcz zbyt duszno, zwłaszcza jak towarzysze zaczęli jarać fajki.

08.06.2011

Jak wciągaliśmy, to już byliśmy nieźle zbakani, nie byłam pewna czy brać, bo nie wiedziałam jak to zadziała. Ale jeden z współćpaczy już tego próbował i polecał, więc lusterko poszło w ruch.

Godz ok. 19, jasno jeszcze było. Może 18:30.

randomness