REKLAMA
Gangi traktują Pomorze jak bramę przerzutową na Zachód

Pomorze stało się świetnym kanałem przerzutowym, traktowanym jako brama do całej Unii Europejskiej. Funkcjonariusze regularnie przechwytują kontrabandę, nierzadko na gigantyczną skalę. Rozbijane są także nielegalne fabryki.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Dziennik Bałtycki
Szymon Zięba

Odsłony

235

Szmuglują nielegalny tytoń czy alkohol, narażając Skarb Państwa na gigantyczne straty. Gangi przemytników upodobały sobie nasz region.

Pomorze stało się świetnym kanałem przerzutowym, traktowanym jako brama do całej Unii Europejskiej. Funkcjonariusze regularnie przechwytują kontrabandę, nierzadko na gigantyczną skalę. Rozbijane są także nielegalne fabryki.

- Nasze województwo znajduje się na zewnętrznej granicy Unii - są tutaj przejścia graniczne zarówno morskie, jak i lotnicze. Nic dziwnego, że przestępcy wybierają region do przemytu - mówi dr Wojciech Wosek, były policjant, specjalista od bezpieczeństwa wewnętrznego, obecnie wykładowca Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

O skali zjawiska świadczą wydarzenia z ostatnich dni. Towary bez akcyzy przechwyciła w Gdyni Straż Graniczna. Funkcjonariusze wymieniają: 86 litrów spirytusu, prawie 40 kg tytoniu oraz przeszło 1300 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych.

Litry nielegalnego spirytusu pogranicznicy znaleźli po przeszukaniu samochodu. - Alkohol rozlany był w litrowych butelkach z naklejonymi etykietami - mówią. Następnie w przeszukanym mieszkaniu w Gdyni ujawnili jeszcze 6 litrów spirytusu, prawie 40 kg tytoniu luzem oraz w woreczkach z napisami z popularną firmą sygnującą napoje energetyczne i 1320 paczek papierosów bez polskiej akcyzy.

Natomiast policjanci z gdańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem papierosami. Członkowie grupy mieli przemycić na teren krajów UE 100 mln papierosów. Straty Skarbu Państwa oszacowano na 90 mln zł!

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Katastrofa

morale: chujowe okoliczności: zbyt skomplikowane żeby tu pisać

Dobra, dosyć pierdolenia! moja (nie)przygoda zaczęła się pewnego sobotniego wieczoru kiedy to pod wpływem kilku piw wypitych z... komputerem zabrałem pieska na spacer i poszedłem do świątyni gimnazjalnych ćpunów... apteki.
-"Dzień dobry, mogę czymś pomóc?" - spytała farmaceutka
-"Poproszę 5 saszetek tantum rosa" - wyszeptał podchmielony placebo.
-"a czy to nie jest..."
-"tak... mama wstydziła się przyjść" - przerwał jej placebo

  • Inne
  • Inne

Bezsenność, stany lękowe! Trzeba było jakoś temu zaradzić!

Nieraz miewam bezsenne dni. Higiena umysłu jest tak samo ważna jak higiena ciała, a ja często zaniedbuję jedno i drugie. Skutkiem myślenia o problemach matematycznych przez cały dzień i przed zaśnięciem są dziwne sny, nieprzespane noce, poty i uczucie ciężkiego zmęczenia mimo 10 godzin snu. Jestem cholernym leniem jeśli chodzi o robienie czegoś dla ciała, a z drugiej strony strasznym pracoholikiem. Na dodatek interesuję się etnobotaniką, więc postanowiłem spróbować czegoś nowego.

  • Dekstrometorfan

Jakiś tam poniedziałek. Wieczór. Godzina 20:50. Spokój domowego ogniska, rodzina w pobliżu. Chęć przeżycia OOBE.

Set & Setting: Jakiś tam poniedziałek. Wieczór. Godzina 20:50. Spokój domowego ogniska, rodzina w pobliżu. Chęć przeżycia OOBE.

Dawka 675 mg / 12mg/kg Waże 56 kg. Doustnie. Postać: Tabletki. Co 8 min 4 tabletki.

Lat: 19
Doświadczenie: Mj Feta DXM Haszysz Efedryna.
Po raz szósty brałam DXM.

  • Amfetamina