Gangi traktują Pomorze jak bramę przerzutową na Zachód

Pomorze stało się świetnym kanałem przerzutowym, traktowanym jako brama do całej Unii Europejskiej. Funkcjonariusze regularnie przechwytują kontrabandę, nierzadko na gigantyczną skalę. Rozbijane są także nielegalne fabryki.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Dziennik Bałtycki
Szymon Zięba

Odsłony

237

Szmuglują nielegalny tytoń czy alkohol, narażając Skarb Państwa na gigantyczne straty. Gangi przemytników upodobały sobie nasz region.

Pomorze stało się świetnym kanałem przerzutowym, traktowanym jako brama do całej Unii Europejskiej. Funkcjonariusze regularnie przechwytują kontrabandę, nierzadko na gigantyczną skalę. Rozbijane są także nielegalne fabryki.

- Nasze województwo znajduje się na zewnętrznej granicy Unii - są tutaj przejścia graniczne zarówno morskie, jak i lotnicze. Nic dziwnego, że przestępcy wybierają region do przemytu - mówi dr Wojciech Wosek, były policjant, specjalista od bezpieczeństwa wewnętrznego, obecnie wykładowca Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

O skali zjawiska świadczą wydarzenia z ostatnich dni. Towary bez akcyzy przechwyciła w Gdyni Straż Graniczna. Funkcjonariusze wymieniają: 86 litrów spirytusu, prawie 40 kg tytoniu oraz przeszło 1300 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych.

Litry nielegalnego spirytusu pogranicznicy znaleźli po przeszukaniu samochodu. - Alkohol rozlany był w litrowych butelkach z naklejonymi etykietami - mówią. Następnie w przeszukanym mieszkaniu w Gdyni ujawnili jeszcze 6 litrów spirytusu, prawie 40 kg tytoniu luzem oraz w woreczkach z napisami z popularną firmą sygnującą napoje energetyczne i 1320 paczek papierosów bez polskiej akcyzy.

Natomiast policjanci z gdańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem papierosami. Członkowie grupy mieli przemycić na teren krajów UE 100 mln papierosów. Straty Skarbu Państwa oszacowano na 90 mln zł!

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Jeśli zażywasz E po raz pierwszy, przeczytaj to!
Ten tekst nie ma na celu zachęcić do wzięcia Extasy, ale jeśli zamierzasz to uczynić, powinieneś wiedzieć o paru przydatnych rzeczach, które uczynią twoje doświadczenie przyjemniejszym i bezpiecznym.
Uściski, E!


Nasi rodzice znaleźli siebie,
my odnajdujemy się wzajemnie


Zdrowie
  • Dekstrometorfan

raz mialem badtripa po dxm - dawka 900mg (30 tussidexow)


na poczatku wkrecilem sie ze jestem postacia z gry komputerowej i bylo fajnie


"W..... stawiaj portal do M."


po nieudanych probach oswojenia tramwaju (dzikiego ostarda)


wbilem do metra (to chyba mnie zabilo)


jechalem metrem do kolegi (do M.)


kiedy wyystrezlilo mnie na powierzchnie ziemi byly juz tylko pytania typu


"W.... czy to jest rzeczywistosc? W.... czy ja zyje?"

  • Bieluń dziędzierzawa

  • Gałka muszkatołowa

Mój pierwszy kontakt(i chyba ostatni) z gałką.16:15 Do szklanki wsypałem 4 paczki mielonej gałki Kamis w sumie 60g,

zalałem letnią wodą i po paru minutach zabrałem się do spożycia.


Poszło na 4 razy. Smak okrutny, popijałem herbatą. Później jeszcze zabijałem ten smak musztardą


Po 1,5h lekko zacząłem odczuwać efekty. Zaburzenia widzenia, pojawiały się jakieś niebieskie wędrujące łaty. Cały czas odbijał mi się smak gałki - ochyda, do tego jeszcze zaczął mnie boleć brzuch.

randomness