REKLAMA
Francuscy ekonomiści nalegają na legalizację marihuany do celów rekreacyjnych

Grupa francuskich ekonomistów w czwartek zaleciła zalegalizowanie marihuany, twierdząc, że dzięki legalizacji do kasy państwowej trafiłyby miliardy euro.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła

Odsłony

137

Grupa francuskich ekonomistów w czwartek zaleciła zalegalizowanie marihuany, twierdząc, że dzięki legalizacji do kasy państwowej trafiłyby miliardy euro. Rząd prezydenta Emmanuela Macrona oświadczył jednak, że konsumenci marihuany we Francji nie będą mogli legalnie palić trawki.

Francuska Rada Analiz Ekonomicznych (CAE), organ, którego zadaniem jest doradzanie rządowi w zakresie polityki, zauważyła, że pomimo kilku najsurowszych europejskich przepisów dotyczących narkotyków, Francuzi są najczęstszymi użytkownikami marihuany w Europie.

Uważa się, że każdego dnia około 700 000 osób używa marihuany do celów rekreacyjnych, z całkowitej populacji 67 milionów.

Dotychczasowy system okazał się porażką

„50-letni system zakazów promowany przez Francję okazał się porażką”, powiedział CAE w raporcie, oskarżając rząd o napędzanie przestępczości zorganizowanej.

Raport pojawił się, kiedy we Francji toczy się debata na temat tego, czy pójść za przykładem Urugwaju, Kanady i 11 stanów USA i zalegalizować marihuanę do celów rekreacyjnych.

3 miliardy dolarów z legalizacji

Francuska Rada Analiz Ekonomicznych (CAE) oszacowała, że na podstawie rocznego zużycia od 500 do 700 ton marihuany rocznie, podatki od sprzedaży legalnej marihuany mogą przynieść państwu nawet 2,8 mld euro (3,2 mld dolarów) i stworzyć 80.000 miejsc pracy.

CAE argumentuje, że wpływy podatkowe ze sprzedaży legalnych konopi mogłyby pomóc w finansowaniu wysiłków na rzecz zwalczania handlu ludźmi. Rada wezwała do stworzenia monopolu państwowego w celu uzyskania licencji na produkcję i sprzedaż trawki.

Administracja prezydenta Macrona stwierdziła, że rozważa jedynie legalizację marihuany do celów medycznych.

„Stanowisko rządu jest bardzo jasne: jesteśmy przeciwni legalizacji do użytku rekreacyjnego”, powiedziała w czwartek w telewizji LCI minister transportu Elisabeth Borne.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Tripraport

Paląc wcześniej stopniowo przekraczałem dawki, była to jak dotąd największa ilość wypalona w najkrótszym czasie. Nastawienie na przyjemną, daleką podróż. Sobotni wieczór.

Wydarzenia opisane w raporcie miały miejsce wiele czasu temu i to one skłoniły mnie do założenia konta na neurogroove. Zacząłem opis na hyperrealu pod wątkiem o fazach stulecia i w sumie " czemu by nie zrobić z tego TR". Wahałem się czy o tym pisać ponieważ gdybym nawet stworzył książkę na ten temat nie zdołałbym uchwycić nawet 1/10.000 tamtej fazy. Dlatego opisałem głowie początek.

 

  • MDPV
  • Metkatynon

Właśnie nabyłem jedną pigułkę speedway'a, dopalacza zawierającego w swoim składzie jako główny składnik najprawdopodobniej MDPV. Zaczynam testy. Jestem już dzisiaj po trzech kotkach więc postanowiłem podejść do sprawy w miarę ostrożnie.

Dawka jaką przyjąłem to mniej więcej 1/3 tej żółto-zielonej pigułki (moim zdaniem ktoś kto kupi to i nie zajrzy na forum, od razu zje całą). Uwielbiam snuff, wciąganie nosem ale tylko w przypadku tabaczki. Nienawidzę za to zatkanego nosa i gorzkich spływów, dlatego też moją działkę wsypałem do szklanki, zalałem odrobiną wody gazowanej i wypiłem.

  • DMT

Dobry nastrój, ekstazowy wieczór na letniej imprezie psytrance'owej. "Ciemny i cichy lasek" paręnaście metrów od głośnej sceny muzycznej.

Pierwszy raz DMT - Changa - lasek parę metrów od sceny main

Festiwal psytransowy, scena main, stoimy sobie z ekipą w cieniu lasku niedaleko głównej sceny, kiedy podeszło do nas dwóch imprezowiczów...

Od razu złapaliśmy dobry kontakt z nowymi znajomymi. Nasza ekipa latała w tym czasie na 4-fma wiec, dobrze się wszyscy dogadywaliśmy xD (4fma to, coś podobnego do extasy – świetne się czujesz, jesteś pewny siebie, dobrze się gada z ludźmi i cieszysz się tym stanem.

  • Bieluń dziędzierzawa
  • Pierwszy raz

Na wstępie:

Tutaj nie polecam mojego sposobu. Robicie to na WŁASNĄ odpowiedzialność. Osobiście przeżułem 2 średnie liście i je połknąłem, następnie po około pół godziny zacząłem jeść ziarenka z owocu owej roślinki, która jest podobna do kasztana.. Koszyczek był jeszcze nie dojrzały, owoce miał białe, a kolce były dosyć miękkie... 

 

Co do nastawienie i humoru: