Enzym pozwoli identyfikować osoby po zażyciu

...alkoholu i marihuany. Pozwoli on identyfikować osoby, które niedawno piły alkohol oraz zażywały marihuanę - donoszą naukowcy zUSA na łamach pisma "Alcoholism: Clinical and Experimental Research".

Anonim

Kategorie

Źródło

h

Odsłony

2489
Naukowcy z University of Colorado Health Science Center pod kierunkiem dr Pauli L. Hoffman objęli badaniami 1 tys. 500 osób w pięciu różnych krajach. Z pacjentami przeprowadzono rozmowy i wywiad medyczny, a uzależnienie i nadużywanie od alkoholu oceniano na podstawie standartowych kryteriów.

W testach prowadzonych na próbkach krwi badacze sprawdzili, też aktywność kilku związków, które są związane z metabolizmem alkoholu. Należy do nich m.in. enzym cyklaza adenylanowa.

Jest to enzym, który bierze udział w procesie przetwarzania różnorodnych sygnałów docierających do komórki, jak na przykład sygnałów hormonalnych, czy przekazywanych neuronom przez neuroprzekaźniki. Dzięki cyklazie andenylanowej komórki mogą na nie odpowiednio reagować.

Wcześniejsze doświadczenia sugerowały, że rodzinne ryzyko wystąpienia alkoholizmu jest związane z niską aktywnością tego enzymu. Obserwowano też, że poziomu cyklazy adenylowej ulega podwyższeniu u osób uzależnionych od morfiny.

W najnowszych doświadczeniach zespół dr Hoffman zaobserwował, że poziom aktywności cyklazy adenylanowej zmienia się najgwałtowniej po niedawnym spożyciu alkoholu, które miało miejsce w ostatnim tygodniu.

Alkohol wpływał na zwiększenie aktywności enzymu. U pacjentów, którzy nie pili alkoholu przez kilka dni do kilku tygodni, aktywność enzymu stopniowo spadała.

Okazało się również, że poziom aktywności cyklazy adenylanowej jest znacznie podwyższony u osób, które regularnie zażywają marihuanę. Nie wiadomo jednak, czy jest to wynik przyjmowania narkotyku, czy niski poziom tego enzymu predysponuje w jakiś sposób do nałogu.

Według autorów, ich wyniki wskazują, że aktywność cyklazy adenylanowej we krwi pacjentów może być doskonałym wskaźnikiem odnośnie niedawnego spożywania alkoholu czy zażywania marihuany.

Co ciekawe, badacze zaobserwowali też, że poziom enzymu jest znacznie obniżony u pacjentów ze zdiagnozowaną w przeszłości depresją kliniczną. Jak podkreślają, może to wskazywać na udział kolejnego czynnika genetycznego w rozwoju tej choroby.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina


Hmmmm... skoro wszyscy pisza to i ja tezzzzz...

Aha, sorrki z gory za wszelkie potkniecia itede ale troszki mi

sie łapki trzęsą...

Ale to nie moja wina tylko fety :D

  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Ruta stepowa

Las, mieszkanie, supermarket.

04.12.2007

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Zimne, deszczowe i gnuśne popołudnie w domciu. Pomimo tego, że wszystko dookoła od rana chciało mi popsuć nastrój to na samą myśl o tripie od razu miałem banana na ryju. Także nastawienie całkiem dobre. Żadnych konkretnych oczekiwań- i tak wiedziałem, że nie ma sensu tworzyć sobie w głowie jakiś schematów co może się stać. Domowników, przynajmniej na początku, nie było.

Godzina około 17.00.

Wysupuję substancję na kartkę papieru. Dzielę pierw na połowe, potem połowe na połowę, wsypuję do szklanki z wodą i zdrówko! Resztki substancji, które pozostały na kartce czy kartoniku, którym starałem się usypać równą kupkę również konsumuje.

15 minut później

  • Benzydamina
  • Odrzucone TR
  • Pierwszy raz

W swoim przytulnym pokoju, w półmroku, chęć zobaczenia pierwszych halucynacji w życiu.

Hmmm. Od czego by tu zacząć? Teraz w trakcie pisania tego TR jest jakieś 10 h 45 min od czasu wejścia 0,5 g benzy, jeszcze się nie pozbierałem, ale daje w miare radę pisać. Wczoraj korzystając z okazji, że będe sam w domu przez jakąś godzinę (co rzadko się zdarza bo przeważnie w domu i tak zostaje moja siostra). rozpuściłem prawidłowo według opisu jedną saszetkę w 30ml letniej wody. Rozpuszczałem ok. 10 min. W międzyczasie zrobiłem sobie duży zapas herbaty (szklanka rumianku, szklanka melisy oraz duży dzbanek z wcześniejszą melisą, rumiankiem oraz dwiema świerzymi miętami.