REKLAMA
Emerytura narkowczarka

W czerwcu na zasłużoną emeryturę odeszła Kora – policyjny owczarek niemiecki wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Swoją służbę w katowickim garnizonie rozpoczęła 10 lat temu. Alarmowo wzywana była jednak do służby z kryminalnymi na terenie całego Śląska.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

gazetajutro.pl

Odsłony

88

W czerwcu na zasłużoną emeryturę odeszła Kora – policyjny owczarek niemiecki wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Swoją służbę w katowickim garnizonie rozpoczęła 10 lat temu. Alarmowo wzywana była jednak do służby z kryminalnymi na terenie całego Śląska. Dziękując Korze za wspólną służbę, życzymy jej godnej emerytury i zawsze pełnej miski smakołyków.

Po 10 latach służby na zasłużoną emeryturę przeszła Kora (służbowo Euforia) - policyjny owczarek niemiecki wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Chociaż Kora wspólnie z asp. szt. Łukaszem Brzezińskim służyli w wydziale prewencji katowickiej komendy, to alarmowo wzywani byli do służby z kryminalnymi na terenie całego Śląska. Przez dekadę policyjny czworonóg podejmował setki przeszukań mieszkań, piwnic, domów, samochodów czy też hal w poszukiwaniu narkotyków. Wszędzie tam, gdzie przestępcy mogli ukryć narkotyki, a oko człowieka nie mogło ich dostrzec, niezawodny węch Kory okazywał się nieoceniony!

Kora swoje policyjne szlify wraz ze swoim przewodnikiem asp. szt. Łukaszem Brzezińskim zdobywała w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Jak ogromną pracę wykonał i „włożył” serce w szkolenie Kory jej przewodnik, świadczą nie tylko kilogramy „wywąchanych” i zdjętych przez policjantów z rynku narkotyków, ale również zdobyte miejsca na podium Kynologicznych Mistrzostwach Policji. W 2013 roku podczas XIII Kynologicznych Mistrzostwa Policji Kora (Euforia) wspólnie z przewodnikiem asp. szt. Łukaszem Brzezińskim zdobyli III miejsce w kategorii psów wyszkolonych do wyszukiwania zapachów narkotyków, a w 2019 roku podczas Wojewódzkiego Finału XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji, które odbyły się na terenie miasteczka symulacyjnego Szkoły Policji w Katowicach oraz w Porcie Lotniczym Katowicach–Pyrzowicach stanęli na najwyższym podium mistrzostw.

Katowickie dzieci znają Korę z zupełnie innej strony. Wspólnie z policyjnym przewodnikiem psa służbowego i profilaktykami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach od wielu lat brała udział w programie profilaktycznym „Bezpieczny Maluch”. Kora, wspólnie z policjantami, odwiedzała przedszkola i szkoły, gdzie uczono najmłodszych jak bezpiecznie postępować z czworonogami, co należy zrobić, kiedy pies zaatakuje i jak takiego ataku należy unikać. Te kwestie poruszane były również podczas spotkań z mieszkańcami Katowic organizowanych z okazji letnich festynów. Odejście Kory na emeryturę nie oznacza jednak rozstania z asp. szt. Łukaszem Brzezińskim. Przez całą swoją policyjną służbę Kora mieszkała w domu swojego przewodnika. Znalazła również tam swój dom już na emeryturze. Dziękując Korze za wspólną służbę, życzymy jej godnej emerytury i zawsze pełnej miski smakołyków.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

GallAnonim (niezweryfikowany)
Śliczny pies, podziwiam wytrwałość w 10cio letniej służbie :D
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Miks

chłodny listopadowy dzień, ulice i środki komunikacji miejskiej Trójmiasta, zimny i niewygodny garaż na jakimś zadupiu, wspaniały humor w związku ze spotkaniem z moimi ulubionymi ćpunkami ;)

To spotkanie planowaliśmy już od dłuższego czasu, w planach przybierało różne formy (mieliśmy różne pomysły na to co ćpać), jednak ostatecznie z braku środków i możliwości stanęło na tym że znowu będziemy truć się dxm. Przed wejściem do pociągu zaopatrzyłem się w przydworcowej aptece w dwie paczki Acodinu, mając też w kieszeni troszkę mj zakupionej dnia poprzedniego.

  • Pierwszy raz
  • Zolpidem

Nastawienie bardzo pozytywne, duża ciekawość, pusty dom wieczorem, delikatne oświetlenie.

Godzina 16, poniedziałek po pracy. Będąc bardzo ciekawym znalezionej niedawno w internecie substancji, wybrałem się do lekarza po coś na moje (poniekąd prawdziwe) "problemy ze snem". Pierwszy w kolejce, wchodze do lekarza, mówię co trzeba (nie mogę spać, nie pomagają ziółka, budzę się w nocy po kilka razy) i dostaję receptę. Kilka minut później jadę do domu z paczką 20 tabletek upragnionego "Nasenu". To była moja druga wizyta u lekarza, za pierwszym razem dostałem hydroksyzynę, która nie sprawdziła się ani nasennie ani rekreacyjnie.

  • 4-ACO-DMT
  • 4-HO-MET

Set& Setting: cały trip w moim pokoju, prawie cały w łóżku, noc.

Dawkowanie: 100mg 4Aco-DMT+100mg 4Ho-Met, średniej wielkości konopny joint. Waga: prawie 80 kg cielska, mężczyzna.

Doświadczenie-Marihuana, haszysz, DXM, kodeina, tramadol, alkohol, fajki, nikotyna, benzydamina, mnóstwo różnych benzodiazepin, 4Aco-DMT, 4Ho-Met, mieszanki ziołowe z różnych sieci kolekcjonerskich, i pewnie mnóstwo zapomnianych substancji (miałem bujną młodość).

Czas-Jakoś od 21 do 6 rano, dokładnie trudno określić

  • LSD-25

Przedostatnim razem jak wziolem kwasa (sam)

poszedlem do Zachety na wystawe. Siedze sobie przed wejsciem, patrze na

ludzi, mysle: kurde kazdy sie umowil, ciekawe z kim ja. Wstalem zeby wejsc

do srodka, a tu idzie moja kolezanka ze szkoly z siostra, tez na wystawe.

Nie poznala sie ze mialem odmienny stan swiadomosci :). Polazilismy po

wystawie, potem poszedlem z nimi do sklepu. W sklepie sobie laze, patrze a

tu obok tej kolezanki oglada ubrania moja druga kolezanka z chlopakiem.

randomness