REKLAMA
Emerytura narkowczarka

W czerwcu na zasłużoną emeryturę odeszła Kora – policyjny owczarek niemiecki wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Swoją służbę w katowickim garnizonie rozpoczęła 10 lat temu. Alarmowo wzywana była jednak do służby z kryminalnymi na terenie całego Śląska.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

gazetajutro.pl

Odsłony

73

W czerwcu na zasłużoną emeryturę odeszła Kora – policyjny owczarek niemiecki wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Swoją służbę w katowickim garnizonie rozpoczęła 10 lat temu. Alarmowo wzywana była jednak do służby z kryminalnymi na terenie całego Śląska. Dziękując Korze za wspólną służbę, życzymy jej godnej emerytury i zawsze pełnej miski smakołyków.

Po 10 latach służby na zasłużoną emeryturę przeszła Kora (służbowo Euforia) - policyjny owczarek niemiecki wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Chociaż Kora wspólnie z asp. szt. Łukaszem Brzezińskim służyli w wydziale prewencji katowickiej komendy, to alarmowo wzywani byli do służby z kryminalnymi na terenie całego Śląska. Przez dekadę policyjny czworonóg podejmował setki przeszukań mieszkań, piwnic, domów, samochodów czy też hal w poszukiwaniu narkotyków. Wszędzie tam, gdzie przestępcy mogli ukryć narkotyki, a oko człowieka nie mogło ich dostrzec, niezawodny węch Kory okazywał się nieoceniony!

Kora swoje policyjne szlify wraz ze swoim przewodnikiem asp. szt. Łukaszem Brzezińskim zdobywała w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Jak ogromną pracę wykonał i „włożył” serce w szkolenie Kory jej przewodnik, świadczą nie tylko kilogramy „wywąchanych” i zdjętych przez policjantów z rynku narkotyków, ale również zdobyte miejsca na podium Kynologicznych Mistrzostwach Policji. W 2013 roku podczas XIII Kynologicznych Mistrzostwa Policji Kora (Euforia) wspólnie z przewodnikiem asp. szt. Łukaszem Brzezińskim zdobyli III miejsce w kategorii psów wyszkolonych do wyszukiwania zapachów narkotyków, a w 2019 roku podczas Wojewódzkiego Finału XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji, które odbyły się na terenie miasteczka symulacyjnego Szkoły Policji w Katowicach oraz w Porcie Lotniczym Katowicach–Pyrzowicach stanęli na najwyższym podium mistrzostw.

Katowickie dzieci znają Korę z zupełnie innej strony. Wspólnie z policyjnym przewodnikiem psa służbowego i profilaktykami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach od wielu lat brała udział w programie profilaktycznym „Bezpieczny Maluch”. Kora, wspólnie z policjantami, odwiedzała przedszkola i szkoły, gdzie uczono najmłodszych jak bezpiecznie postępować z czworonogami, co należy zrobić, kiedy pies zaatakuje i jak takiego ataku należy unikać. Te kwestie poruszane były również podczas spotkań z mieszkańcami Katowic organizowanych z okazji letnich festynów. Odejście Kory na emeryturę nie oznacza jednak rozstania z asp. szt. Łukaszem Brzezińskim. Przez całą swoją policyjną służbę Kora mieszkała w domu swojego przewodnika. Znalazła również tam swój dom już na emeryturze. Dziękując Korze za wspólną służbę, życzymy jej godnej emerytury i zawsze pełnej miski smakołyków.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

GallAnonim (niezweryfikowany)
Śliczny pies, podziwiam wytrwałość w 10cio letniej służbie :D
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Tripraport

Rano zły humor ale na wieczorek postanowiłam go sobie poprawić , domek , czas spędzam w łóżku przed laptopem

Zacznijmy od tego, że uwielbiam próbować ciągle czegoś nowego. Dziś padło na Kodeinę. Ogólnie skąd pomysł? Moja koleżanka podsunęła temat o lekach bez recepty. Poczytałam bardzo dużo i juz dwa dni później w mojej torebce znajadowały się 2 opakowania Thiocodinu - razem 30 tabletek. Z tego co pamiętam opakowanie  z 20 tab. kosztowało około 16 zł a to z 10 - około 8 zł. Powiem szczerzę, że nie łatwo było zdobyć Thiocodin, ponieważ od 1 Lipca wyszło zarządzenie które nie pozwala kupić leków takich jak Thiocodin, Acodin, Antidol 15 itp.

nic

  • Inne


trzezwosc

poziom doswiadczenia - wysoki (wydawalo mi sie ;)

dawka - maksymalna dopuszczalna

gdzie - w domu, samotnie
  • Dekstrometorfan

S&S – znudzenie, ok. godziny 21, mój pokój

Substancja - 300mg DXM

Doświadczenie – THC, kodeina, benzydamina, amfetamina, efedryna, alkohol, grzyby