Elon Musk musiał przejść testy narkotykowe. Skomentował to na platformie X (Twitter).

Wraz z rozpoczęciem roku 2024, media zaalarmowały o podejrzeniu zażywania psychodelików przez Elona Muska. Po ogłoszeniu wiadomości wezwano urzędników NASA w celu przeprowadzenia kontroli. Sytuacja trwała chwilę, a firmę bardzo szybko oczyszczono z zarzutów. Oto najnowszy przegląd internetu i platformy X (dawniej Twitter) pod kątem oceny bezpieczeństwa SpaceX przez NASA. To wszystko dzięki medialnej dawce informacji o wysokich lotach Elona Muska powiązanych z ziołem i psychodelikami.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Justyna Walentynowicz
WEEDWEEK.PL
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

85

Elon Musk to miliarder i właściciel platformy X (określana dawniej Twitter) od 2022. Na zakup serwisu, Musk wydał 44 mld dolarów

Wraz z rozpoczęciem roku 2024, media zaalarmowały o podejrzeniu zażywania psychodelików przez Elona Muska. Po ogłoszeniu wiadomości wezwano urzędników NASA w celu przeprowadzenia kontroli. Sytuacja trwała chwilę, a firmę bardzo szybko oczyszczono z zarzutów. Oto najnowszy przegląd internetu i platformy X (dawniej Twitter) pod kątem oceny bezpieczeństwa SpaceX przez NASA. To wszystko dzięki medialnej dawce informacji o wysokich lotach Elona Muska powiązanych z ziołem i psychodelikami.

Elon Musk ujawnił na Twitterze (X) stan swojej trzeźwości

Raport (który brzmi jak donos) z 6 stycznia w The Wall Street Journal (WSJ) informuje świat o rzekomym zażywaniu narkotyków przez Elona Muska (w tym ketaminy, LSD, kokainy, MDMA i grzybów). Sprawił, że NASA została zmuszona do zbadania sprawy. WSJ w swoim raporcie wyraża, zaniepokojenie „problemami ze zdrowiem psychicznym” Muska. Media połączyły je z używaniem psychodelików w miejscu pracy.

Wstęp do doniesienia: „Elon Musk zażywał nielegalne narkotyki, co niepokoi liderów Tesli i SpaceX. Niektórzy dyrektorzy i członkowie zarządu obawiają się, że zażywanie przez miliardera narkotyków (w tym LSD, kokainy, MDMA, grzybów i ketaminy) może zaszkodzić jego firmom”. Elon Musk ponownie znalazł się w centrum uwagi. Co więcej, bardzo podobna sytuacja miała już miejsce w przeszłości. Niektórzy kierownicy SpaceX podejrzewali, że miliarder był naćpany podczas spotkania w 2017 roku.

Dwa dni po nowym opublikowanym artykule w Wall Street Journal, SpaceX udostępniło nagranie z jednego ze swoich spotkań (pochodziło z 2017 roku, i też znajdował się na nim Elon Musk). Nie jest do końca jasne, czy wideo pochodzi z tego samego spotkania. Może być jednak postrzegane jako odpowiedź na opowiedzianą przez media historię o obecnym zażywaniu narkotyków przez Muska. W wideo SpaceX ze spotkania w 2017 Muskowi plącze się język, a w jednym przypadku pomylił dni i wskazał piątek zamiast wtorku. Wtedy ogłosił nieprawidłowy czas dla serii startów SpaceX. Dyrektor operacyjna Gwynne Shotwell dwukrotnie poprawiła go w filmie.

SpaceX udostępnia materiał w serwisie X (dawny Twitter) „Przepraszam, zacinam się i chcę spróbować się wypowiedzieć. Przepraszam, prawie nie spałem ostatniej nocy, mój mózg nie działa prawidłowo”.

W co najmniej dwóch punktach prezentacji Elon Musk zdaje się prosić Gwynne o wsparcie. Dyrektor SpaceX skomentowała wydarzenie sprzed lat: „Nawiasem mówiąc, nie ćwiczyliśmy tego. Ta nieco komediowa przemowa była całkowicie spontaniczna”. Można także zauważyć, że po około 15 minutach spotkania stres związany z przemówieniem mija, a Elon Musk całkiem płynnie kończy resztę spotkania.

Elon Musk przejął Twittera. Przekazał wiadomość mediom

Elon Musk przeszedł testy narkotykowe w styczniu. Jak się okazało, nie potwierdziły najmniejszej ilości narkotyków i alkoholu. W 2022 Elon Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów. Na swojej platformie widać, że czuje się jak w domu. Odwdzięczył się za donos The Wall Street Journal postując na X:

„Po jednym zaciągnięciu się z Roganem, zgodziłem się, na prośbę NASA, odbywać przez 3 lata niezapowiedziane testy narkotykowe. Nie wykryły nawet śladowych ilości narkotyków czy alkoholu”.

Wydarzenia z 2023 miały podobny przebieg

To nie pierwszy raz, kiedy publikacja informuje, że Elon Musk zażywa psychodeliki. WSJ w lipcu 2023 poinformował, że Musk zażywał ketaminę. Raporty już wcześniej wskazywały na zażywanie narkotyków przez Muska (ketaminy stosowanej w leczeniu depresji), i wzbudziły obawy członków zarządu. „Agencja nie znalazła dowodów przeciwko SpaceX wobec sposobu, w jaki firma odnosi się do przepisów dotyczących pracowników w zakresie stosowania narkotyków i alkoholu. Oczekujemy, że nasi partnerzy komercyjni spełnią wszystkie wymogi bezpieczeństwa w miejscu pracy podczas wykonywania misji i usług, które świadczą Amerykanom”. – komunikat NASA w czwartkowym oświadczeniu.

Po zakupie Twittera Elon Musk zmienił jego nazwę na X. Obrał własną koncepcję zweryfikowanych kont, oznaczonych niebieskim kolorem. Przywrócił kontrowersyjne konta, takie jak profil Donalda Trumpa. Jednak większość z tych kontrowersji łączy się z nawiązaniem Elona na X z pierwszej części artykułu. Powiązania z używaniem narkotyków można prześledzić wstecz do jednego incydentu, który wydarzył się 6 lat temu i przeszedł do historii. NASA i urzędnicy rządowi byli oburzeni faktem, że miliarder zapalił blanta przed kamerą. W 2018 roku Elon Musk zapalił marihuanę z Joe Roganem w programie The Joe Rogan Experience. Inwestorzy Tesli byli zaszokowani. Sesja palenia była transmitowana na żywo przez YouTube. Podcast Rogana, obejmował rozmowę m.in. na tematy takie jak luksusowe zegarki, sztuczna inteligencja oraz pytania, czy Elon Mask stosuje techniki medytacji.

Blant wart miliony dolarów

Rogan i Musk rozmawiali przez około dwie godziny. Nagle gospodarz programu wyciągnął blanta. Musk powiedział Roganowi, że to przecież legalne, po czym zaciągnął się blantem. Podczas sesji palenia miliarder podkreślił również, że to alkohol jest narkotykiem. Trzeba przyznać, że Elon nie przestaje zaskakiwać. Mimo jego wystąpień, opisywanych negatywnie w mediach, warto zauważyć jedną rzecz. X jest jedyną platformą społecznościową, w której nie musimy cenzurować słów związanych z marihuaną. W opisanych przypadkach dotyczących Elona Muska, są one ściśle powiązane z rzekomym zażywaniem substancji, a także ich szkodliwością. Moment szkalowania jego osoby w temacie narkotyków zaczął się od zapalenia blanta. Media takie jak WSJ po swoich oskarżeniach, oburzyły się w kolejnym artykule jego odpowiedzią na donos. To bardzo częsta reakcja poparta jedynie szkodliwością substancji, jakie Elon Musk według nich zażywa. I skupiam się tutaj tylko i wyłącznie na szkodliwej polityce narkotykowej. NASA ostatecznie zapłaciła SpaceX 5 milionów dolarów za przeprowadzenie przeglądu dotyczącego poziomu szkodliwości blanta, którego spalił Elon Musk wspólnie z Joe Roganem. High Times opisał go jako najdroższy blant na świecie. Boeing (największy producent samolotów pasażerskich na świecie) konkurencja SpaceX w programie NASA Commercial Crew, zlecił podróże na stację kosmiczną. Miało to pomóc agencji skupić się na trudniejszych do osiągnięcia planach, takich jak Mars. Niestety, Boeing również został zmuszony do przejścia identycznego przeglądu.

Miliarder z wyjątkowym humorem

Według informacji przekazanych jesienią 2023 The Washington Post poinformował, że przeglądy potrwają miesiące i obejmą setki wywiadów, które przyjrzą się pracy w SpaceX i Boeingu. Dziennikarka Politico Jacqueline Feldscher, zajmująca się bezpieczeństwem narodowym, dotarła do dokumentów kontraktowych. Ujawniły, kwotę, jaką NASA zapłaciła SpaceX za przeprowadzenie przeglądu. Wtedy pierwszy raz zgłoszono, że rachunek za to ponieśli podatnicy. Musk napisał również w tamtym roku na Twitterze, że lot testowy długo oczekiwanej rakiety Starship firmy SpaceX (docelowo ma dotrzeć na Księżyc i Marsa) został opóźniony z pierwszej daty startu 19 kwietnia 2023 i przełożony na nowy dzień, 20 kwietnia). To już drugi raz, kiedy zażartował i użył symbolicznego przekazu 420 w mediach społecznościowych.

7 sierpnia 2018 Musk napisał na X (Twitterze), że rozważa sprzedaż akcji Tesli, podając cenę 420 dolarów za jedną. Ten żart poskutkował faktem, że musiał złożyć zeznania przed sądem. Niestety humor poszedł trochę za daleko i spowodował straty dla Tesli na giełdzie. Miliarder wskazał, że w chwili pisania tweetów mógł zmienić swoją wiadomość w rzeczywistość i sam wykupić Teslę za kwotę 420 dolarów za akcję.

Oceń treść:

Average: 5.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

---

To znów ten sam jebany chłam. Dobrze wiemy jaki. Ale zanim spluniesz nań, postaraj się zrozumieć.

Zrozumieć? Ale co?

Mnie? Nie. Nie oczekuję tego. Jestem zbyt indywidualnym chujem, zbyt małym gnojem, by domagać się atencji (a jednak to robię, co nie?)

Słowa? Emocje? Czyny? Chuj wie, jak to nazwać. Chodzi mi o mieszankę esencji składającej się na perspektywę.

Widzisz... bo sprawa polega na tym, że jestem tylko człowiekiem. I jak Ty- widzę z jednej perspektwywy. Oczywiste? Może nie?

Moja jest lepsza, Twoja jest gorsza- a mówi to każdy.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Ja, sam. Zbliża się zmrok. Gdzieś w polach, na dróżce niedaleko lasu. Chęć zjednoczenia się z naturą, duchowego oczyszczenia, głębszego poznania swoich problemów, i stania się lepszym sobą. Warunki atmosferyczne: zimno, wije lekki wiatr, słoneczko powoli zmierza ku zachodowi. Ja, ubranie, rower, słuchawki, gumy do żucia- nawet wody nie zabrałem ;) Nastawienie umysłu- również nie idealne, miałem troszkę dziwnych myśli i lęku.

Heja, jest to mój pierwszy trip raport na tej stronie, również pierwsze spotkanie z tymi prawdziwszymi psychodelikami ;) Więc proszę o wyrozumiałość i ewentualne poprawienie. Też jak widać set and setting nie było najlepsze, więc nie będzie to doświadczenie rodem lotu w kosmos, nie mniej jednak starałem się zassać całą wiedzę, jaką kwas ma mi do przekazania.

 

  • 6-APB
  • Bad trip

Set: Oczekiwałam euforii, empatii i intensywnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Sitting: impreza ze wszechobecną psychodelą , masa ludzi, silne bodźce dźwiękowe

 

 

 Przybyłam do obcego mi środowiska, w który miało odbyć się pewne wydarzenie. Miałam określone oczekiwania co do przeżyć, które miały stać się moim udziałem, ale rozczarowałam się koszmarnie.

Ok 21 przyjęłam 6apb,  a po jakiejś godzinie 25c-nbom. Oczekiwałam empatii, pięknych i inspirujących odczuć. Chciałam poszerzyć paletę emocji związanych z kontaktami międzyludzkimi. Wyszło zupełnie odwrotnie.

W drodze na imprezę

  • Diazepam
  • Problemy zdrowotne
  • Tramadol

11.03.2008

Słowo wstępu:

Kursywą będą opisane fragmenty, których nie pamiętam, a znam z opowieści.

Opis tripa jest opisem fragmentu brutalnie przerwanego ciągu opoidowego, na który składał się kratom, kodeina i tramadol, którego zażyłem niecałe 5 gram w ciągu 2 dni, tego dnia pół grama w pracy i niecałe 2g jednorazowo po powrocie do domu (1,7g bodajże). Tak duże dawki nie wynikały (tylko) z mojej wrodzonej głupoty, ale z tego, że rzeczona substancja działa na mnie nad wyraz słabo.

randomness