REKLAMA
Ełk, Kętrzyn, Iława: Alkohol i kluczyki? Wykluczone! Pijani za kółkiem powstrzymani przez świadków i policjantów

Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować życie najbliższej Ci osoby – to przekaz najnowszej kampanii Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kierowanej do społeczeństwa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Policja Warmińsko-Mazurska
Komentarz [H]yperreala: 
Obywatelską postawę pochwalamy.

Odsłony

92

Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować życie najbliższej Ci osoby – to przekaz najnowszej kampanii Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kierowanej do społeczeństwa. Mieszkańcy naszego regionu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych za kółkiem.

Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach naszego regionu. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również zwykli obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

To właśnie dzięki takiej reakcji obywatela kętrzyńscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 49-latkowi, który wsiadł ,,za kółko'' pomimo wcześniejszego wypitego alkoholu.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 16:30. Mieszkaniec gminy Reszel zauważył, że poruszający się przed nim kierowca golfa ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, jadąc całą szerokością jezdni, raz zwalniał, raz przyśpieszał. Mężczyzna podejrzewał, że kierujący autem może być pijany. Nie zastanawiając się ani chwili, bezpiecznie wyprzedził samochód i zajechał mu drogę. Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki zatrzymanego pojazdu, by kierowca nie mógł odjechać i natychmiast powiadomił oficera dyżurnego kętrzyńskiej Policji. Podejrzenia zgłaszającego były słuszne. Jak się okazało, kierujący pojazdem 49-letni mieszkaniec gminy Mrągowo był pijany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Również policjanci w Iławie o kolejnym nietrzeźwym kierującym dowiedzieli się dzięki odpowiedzialności świadków „nietypowej” jazdy jednego z kierowców. Oficer dyżurny uzyskał informację, że kierujący Volkswagenem, który przyjechał pod sklep jest on pod znacznym działaniem alkohol. Osoby widzące nietrzeźwego 39–letniego mieszkańca powiatu nowomiejskiego wysiadającego z auta, postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę zabierając kluczyki. Świadkowie o wszystkim poinformowali policjantów. Badanie alkomatem 39–latka wykazało, że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W Ełku w okolicach jednej z restauracji, także dzięki informacjom jakie Oficer Dyżurny otrzymał od jednego z mieszkańców miasta, pijany za kierownicą został zatrzymany. Świadek udaremnił jazdę kierowcy na ul. Nadjeziornej. Policjanci wezwani na miejsce ustalili, że kierowca 58-letni Krzysztof S. kierując VW Passatem miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i jakby tego było mało - nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nowe przepisy – obowiązujące od 18 maja 2015 roku - podwyższyły dolną i górną granicę na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, z 1 roku na 3 lata I z 10 na 15 lat. Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio. Wprowadzono również obowiązkowe kary finansowe dla kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości. Niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie stosuje karę w wysokości 5 tyś zł w przypadku osoby, którą na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu przyłapano po raz pierwszy oraz co najmniej 10 tyś zł dla recydywistów. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Do polskiego systemu prawnego wprowadzono również nowy środek – blokadę alkoholową.

Niestety tak wysokie i surowe kary wciąż nie odstraszają wielu kierowców. Wczoraj - w sobotnie popołudnie - do Oficera Dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna z informacją, że na jednej z ulic w Iławie uderzył w niego samochód. Zgłaszający podejrzewał, że sprawca - kierowca Fiata - jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zauważyli dwa rozbite samochody. W trakcie rozmowy z uczestnikami ustalili, że kierujący seatem wyjeżdżał z parkingu znajdującego się przed sklepem. Kiedy był już na prostej drodze z niewiadomej przyczyny czołowo uderzył w niego kierujący fiatem. Okazało się, że kierowca ten wjeżdżając z dużą prędkością w ulicę Smolki zahaczył o znak drogowy znajdujący się na rondzie a następnie uderzył w seata. Policjanci od 45–letniego kierującego fiatem poczuli zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 37-letni mieszkaniec gminy Iława Waldemar S. ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Samochód został przekazany osobie wskazanej, a mieszkańca gminy Iława po wykonaniu czynności zwolniono. W najbliższym czasie sprawca ze swojego zachowania będzie musiał się tłumaczyć przed sądem.

W niedzielny poranek nie popisał się także młody mieszkaniec powiatu ełckiego. 18-letni Dawid Ś. wsiadł za kierownicę osobowego Opla mając prawie promil alkoholu w organizmie. Gdy na ul. Kościuszki został zatrzymany przez policjantów z ełckiej drogówki do kontroli drogowej, w jej trakcie nie posiadał on przy sobie prawa jazdy. Jak się okazało – nie zdążył go jeszcze odebrać po zdanym niedawno egzaminie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • LSD-25

Holandia, Boże Narodzenie. 1 Dzień świąt, wigilia do późna w robocie, wszystko co mogło sie zawalic, sie zawaliło. Kobieta i przyjaciel na święta w podobnie paskudnych realiach na pograniczu nędzy. Cpanie kwasa dla poprawienia nastroju i seta ?

 

„Może Narodzenie”

 Na wstępie napomknę, iż nie bylem w stanie od pewnego momentu określać czasu.

Opowieść zacznę od decyzji o wyskoczeniu do centrum Rotterdamu autobusem aby w międzyczasie naładował się kwas , popodziwiać  piękne widoki , wejść do kofa,  skoro już wszystko uległo zrypaniu to niech chociaż  coś przyjemnego, pomyślałem.

  • Marihuana
  • Retrospekcja

Zazwyczaj w samotności

Czytając raport Lili pod tytułem "THC: Uwięzienie we własnym umyśle" postanowiłam podzielić się swoją historią. Miał to być krótki komentarz do jej raportu, jednak poniosło mnie i uznałam, że zasługuje to na osobny raport.

Zanim jednak przejdę do meritum zacznę przydługawym, refleksyjno-depresyjnym wstępem, żeby nakreślić mniej więcej obraz swojej osoby i swojego doświadczenia z marihuaną.

  • Bieluń dziędzierzawa


  • Substancja: Bieluń

  • Doświadczenie: pierwszy raz

  • Dawka: wywar z 4 dużych kwiatów

  • Metoda: doustnie :-)

  • set & setting spokoj :D[...]


Godzina 22:00 pakuję się do ogródka i zrywam cztery duże i ładnie pachnące czerwone (?) kwiaty. W pobliżu czekają koledzy :D szybko wyskakuję i udaję się w stronę domu by przygotować magiczny wywar, na który długo czekałem.

randomness