Eksperymenty dzieci z narkotykami

10 procent gimnazjalistów miało kontakt z narkotykami; nie są to jednak osoby uzależnione, lecz eksperymentujące. 60 proc. tych, którzy przyznają się do kontaktu z narkotykami, próbowało ich mniej niż 10 razy.

Anonim

Kategorie

Źródło

info.onet.pl

Odsłony

3934
Dane te wynikają z badań dr Jolanty Rogali-Obłękowskiej przeprowadzonych na zlecenie Instytutu Spraw Publicznych. Wyniki badań ogłoszono w czwartek.

"Rodzice nie powinni drzeć szat, jeśli okaże się, że ich dziecko spróbowało narkotyku. Zamiast tego należy spokojnie z dziećmi porozmawiać na ten temat" - uważa Rogala-Obłękowska.

Przypomniała, że z wielu badań międzynarodowych wynika, iż tylko 20 proc. osób, które miały kontakt z narkotykami, zostaje narkomanami.

Według badań Rogali-Obłękowskiej, najczęściej po narkotyki sięgają ci młodzi ludzie, którzy czują się niekochani i niepotrzebni w domu, nie mają oparcia w szkole, mają za to silną więź z grupą rówieśniczą.

Zauważyła ona także, że wszystkie badane przez nią osoby, które przyznały się do kontaktu z narkotykami wcześniej próbowały innych używek - alkoholu i papierosów.

Do próbowania alkoholu przyznało się 80 proc. gimnazjalistów, do kontaktów z papierosami - połowa.

Badania przeprowadzono jesienią 2000 roku na ponad 1100-osobowej grupie 13- i 14-latków.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

scr (niezweryfikowany)
&quot;Zauwazyla ona takze, ze wszystkie badane przez nia osoby, ktore przyznaly sie do kontaktu z narkotykami wczesniej probowaly innych uzywek - alkoholu i papierosow. &quot; <br> <br>no prosze - innych uzywek - cos im nie wyszlo za bardzo rozroznienie miedzy tymi zlymi narkotykami a tymi zlymi uzywkami ;) <br>
Vico (niezweryfikowany)
kupił facet wtyczkę, bo miał kontakt z narkotykami.
bong (niezweryfikowany)
kurwa ja sie czuje kochany i potrzebny w domu. i co to ma do rzeczy. pale bo lubie
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Wieczór, własny pokój, pozytywny nastrój, cisza i spokój, chęć spróbowania czegoś nowego

Jest grudzień, drugi dzień świąt. Od kilku dni planuję swoją pierwszą przygodę z DXM. Chcę to zrobić w jakiś dzień wolny, kiedy będzie jasno, by maksymalnie doświadczyć tego przeżycia w jakimś cichym otoczeniu przyrody, jednak postanawiam zrobić to pod wpływem impulsu w tym momencie. Jest 16:15, wrzucam magiczną liczbę 6,66 mg substancji na 1 kg masy ciała, zapijając zieloną herbatą. To Dexacaps, więc obawiam się, że dodatek melisy może mnie zamulić. Chodzę po domu oddając się codziennym czynnościom i czekam na efekty.

  • Grzyby halucynogenne

Zapoznaj sie z http://neurogroove.info/jak-napisac-poprawny-raport a TR bedzie na glownej, wybaczam to jakos i nie wpitole do odurzonych ;) No i wypadaloby zdania wielkimi literami zaczynac w celu lepszej czytelnosci.

BEFORAPORT : no, to relacja z pierwszego grzybienia, ktoro mialo miejsce juz w chÓÓÓj temu (co jest konkretnie ujete ponizej), i na uwadze trzeba tez miec fakt, ze i sam raport byl tworzony ladny kawalek czasu po fakcie

  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana
  • Tripraport

dom + muzyka


Tytułem wstępu - kolejne "najprawdziwsze LSD", które okazało się być bromoważką. Nie wiem już co o tym myśleć - wiele osób na forum zarzekało się, że Śiwa to LSD. Możliwe, że ktoś faktycznie miał LSD na tym kartoniku, ale to co ja miałem na pewno nim nie było.

Dodam, że jeżeli Śiwa jest uznawana przez niektórych za mocny karton, to niestety jej moc jest znikoma w porównaniu z kwasem.

Krótko czas działania:
T+20 min – nienaturalne polepszenie humoru, gadatliwość
T+1 h – mrowienie ciała, dreszcze

  • 4-ACO-DMT
  • Retrospekcja

Czerwiec 2012. Stara, zrujnowana cegielnia. Na zewnątrz burza. Wewnątrz: niepewność i chęć zgłębienia nieznanych dotąd obszarów doświadczenia psychodelicznego.

Siedzieliśmy na starych oponach, przy bladym świetle migocących świeczek. Na zewnątrz zawodził wiatr niosący zacinające krople letniej ulewy. Zbliżała się burza...