E-papierosy mogą być szkodliwe dla zębów. Powód jest dość zaskakujący

To, że papierosy są szkodliwe dla uzębienia jest niezaprzeczalnym faktem. "Zdrowsze" alternatywy w formie e-papierosów również mogą szkodliwe w tym kontekście. Jednak powód tego stanu rzeczy jest dość zaskakujący.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Antyweb
Jakub Szczęsny
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

675

To, że papierosy są szkodliwe dla uzębienia jest niezaprzeczalnym faktem. Po latach palenia mogę stwierdzić, że nie dość, że palenie wpływa na zapach z ust, to w dodatku pokrywa zęby nieestetycznym nalotem. Jednak "zdrowsze" alternatywy w formie e-papierosów również mogą szkodliwe w tym kontekście. Jednak powód tego stanu rzeczy jest dość zaskakujący.

„Analogowe” papierosy są szkodliwe dla naszego uzębienia z powodu wielu toksycznych substancji. Z ich powodu mogą niszczyć się szkliwo oraz dziąsła, powodując m. in. powstawanie nalotu nazębnego i w efekcie próchnicy. Co więcej, odsłaniające się szyjki mogą doprowadzić do poważnych chorób dziąseł, które są niesamowicie ważne dla naszego uzębienia. Pogarszający się stan miękkich tkanek okalających zęby to prosta droga do szybkiej ich utraty.

Zwolennicy e-papierosów uważają, że te są zdrowsze dla ich zębów z powodu znacznego ograniczenia toksyn, które wprowadzamy do jamy ustnej. To oczywiście prawda, że w przypadku aerozolu powstałego w wyniku podgrzewania płynów z nikotyną przyjmujemy znacznie mniej szkodliwych związków. Jednak są takie substancje, których wpływ na jamę ustną jest co najmniej niekorzystny, a długotrwałe e-palenie może być katalizatorem bardzo negatywnych zmian w naszym uzębieniu.

Ciekawy artykuł na CNET.com dotyka problemu e-palenia oraz stanu ludzkiego uzębienia. Dentyści wskazują na takie substancje jak glikol propylenowy, które mogą powodować m. in. suchość w jamie ustnej. Ślina nie jest tylko lubrykantem oraz nośnikiem enzymów trawienia wstępnego w ludzkim organizmie. Pozwala ona utrzymywać odpowiednie PH w ustach, a także ma słabe działanie bakteriobójcze. Powtarzające się stany suchości w ustach nie są natomiast obojętne dla kondycji uzębienia.

Co więcej, ten związek chemiczny rozkłada się do kwasu octowego, który natomiast niezwykle szkodzi szkliwu oraz tkankom miękkim (w tym wypadku głównie chodzi o dziąsła). O ile FDA dopuściło właściwie wszystkie najważniejsze dla e-papierosów związki do użytku, lekarze dentyści alarmują, że brakuje dostatecznie dokładnych badań w zakresie ich długofalowego wpływu na zdrowie.

Według dentystów, którzy zajmują się tym problemem, bardzo ważne jest również to, co użytkownicy e-papierosów robią, aby zapobiec stanom suchości w ustach. Popijanie wody jest oczywiście najzdrowszym, co można zrobić w takiej sytuacji. Są jednak osoby, które z tego powodu sięgną po słodkie napoje gazowane, których wpływ na uzębienie jest przeogromny. Powtarzające się przyjmowanie cukrów sprzyja rozrostowi płytki nazębnej. Dodatkowo, wiele napojów gazowanych to także substancje, które rozpuszczają szkliwo zębów. W takiej sytuacji, palenie e-papierosów może być nawet gorsze od „analogowych papierosów”.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Zolpidem

Nastawienie bardzo pozytywne, duża ciekawość, pusty dom wieczorem, delikatne oświetlenie.

Godzina 16, poniedziałek po pracy. Będąc bardzo ciekawym znalezionej niedawno w internecie substancji, wybrałem się do lekarza po coś na moje (poniekąd prawdziwe) "problemy ze snem". Pierwszy w kolejce, wchodze do lekarza, mówię co trzeba (nie mogę spać, nie pomagają ziółka, budzę się w nocy po kilka razy) i dostaję receptę. Kilka minut później jadę do domu z paczką 20 tabletek upragnionego "Nasenu". To była moja druga wizyta u lekarza, za pierwszym razem dostałem hydroksyzynę, która nie sprawdziła się ani nasennie ani rekreacyjnie.

  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

bardzo pozytywny nastrój jak i oczekiwania, otoczenie równie sprzyjające

Swoją przygodę z grzybami zaczynałem od skromnych dawek, pierwszy raz zjadłem ich 13 toteż nie odczułem najmniejszego efektu, za drugim razem przekroczyłem rzekomy próg odczuwalności i zjadłem ich 20, niestety nie odczułem ich działania lub po prostu mi się tak wydawało - wpływ na to może mieć wypalenie sporej ilości marihuany zapijając równie sporą ilością alkoholu, dlatego błędnie uznałem iż 40 grzybów nie wywoła u mnie jakiegoś niesamowitego efektu i szybko zajmę się innymi substancjami zapominając o tym że zjadłem kilka grzybków, na szczęście pomyliłem się i to bardzo.

  • LSD-25
  • Użycie medyczne

Dozowanie rano co 4 dni wraz ze śniadaniem

Chciałabym się podzielić z wami moją osobistą rewolucją, nowym życiem.

Z natury nostalgiczny ze mnie człowiek, wycofany i może trochę za ostrożny w stosunku do ludzi.

  • Mieszanki "ziołowe"

S&S:Garaż znajomego,zimno jak cholera.Zimowy wieczór,dobry nastrój po mentalnym "odrodzeniu",nastawiony raczej na chillout.

Dawka:0,5G.Mieszanki "Smart Shiva".

Wiek:18 lat.

Doświadczenie:Mj,kodeina,DXM,rozmaite mieszanki,hasz,reszty nie pamiętam,raczej średnie.

randomness