REKLAMA
E-papierosy mogą być szkodliwe dla zębów. Powód jest dość zaskakujący

To, że papierosy są szkodliwe dla uzębienia jest niezaprzeczalnym faktem. "Zdrowsze" alternatywy w formie e-papierosów również mogą szkodliwe w tym kontekście. Jednak powód tego stanu rzeczy jest dość zaskakujący.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Antyweb
Jakub Szczęsny
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

675

To, że papierosy są szkodliwe dla uzębienia jest niezaprzeczalnym faktem. Po latach palenia mogę stwierdzić, że nie dość, że palenie wpływa na zapach z ust, to w dodatku pokrywa zęby nieestetycznym nalotem. Jednak "zdrowsze" alternatywy w formie e-papierosów również mogą szkodliwe w tym kontekście. Jednak powód tego stanu rzeczy jest dość zaskakujący.

„Analogowe” papierosy są szkodliwe dla naszego uzębienia z powodu wielu toksycznych substancji. Z ich powodu mogą niszczyć się szkliwo oraz dziąsła, powodując m. in. powstawanie nalotu nazębnego i w efekcie próchnicy. Co więcej, odsłaniające się szyjki mogą doprowadzić do poważnych chorób dziąseł, które są niesamowicie ważne dla naszego uzębienia. Pogarszający się stan miękkich tkanek okalających zęby to prosta droga do szybkiej ich utraty.

Zwolennicy e-papierosów uważają, że te są zdrowsze dla ich zębów z powodu znacznego ograniczenia toksyn, które wprowadzamy do jamy ustnej. To oczywiście prawda, że w przypadku aerozolu powstałego w wyniku podgrzewania płynów z nikotyną przyjmujemy znacznie mniej szkodliwych związków. Jednak są takie substancje, których wpływ na jamę ustną jest co najmniej niekorzystny, a długotrwałe e-palenie może być katalizatorem bardzo negatywnych zmian w naszym uzębieniu.

Ciekawy artykuł na CNET.com dotyka problemu e-palenia oraz stanu ludzkiego uzębienia. Dentyści wskazują na takie substancje jak glikol propylenowy, które mogą powodować m. in. suchość w jamie ustnej. Ślina nie jest tylko lubrykantem oraz nośnikiem enzymów trawienia wstępnego w ludzkim organizmie. Pozwala ona utrzymywać odpowiednie PH w ustach, a także ma słabe działanie bakteriobójcze. Powtarzające się stany suchości w ustach nie są natomiast obojętne dla kondycji uzębienia.

Co więcej, ten związek chemiczny rozkłada się do kwasu octowego, który natomiast niezwykle szkodzi szkliwu oraz tkankom miękkim (w tym wypadku głównie chodzi o dziąsła). O ile FDA dopuściło właściwie wszystkie najważniejsze dla e-papierosów związki do użytku, lekarze dentyści alarmują, że brakuje dostatecznie dokładnych badań w zakresie ich długofalowego wpływu na zdrowie.

Według dentystów, którzy zajmują się tym problemem, bardzo ważne jest również to, co użytkownicy e-papierosów robią, aby zapobiec stanom suchości w ustach. Popijanie wody jest oczywiście najzdrowszym, co można zrobić w takiej sytuacji. Są jednak osoby, które z tego powodu sięgną po słodkie napoje gazowane, których wpływ na uzębienie jest przeogromny. Powtarzające się przyjmowanie cukrów sprzyja rozrostowi płytki nazębnej. Dodatkowo, wiele napojów gazowanych to także substancje, które rozpuszczają szkliwo zębów. W takiej sytuacji, palenie e-papierosów może być nawet gorsze od „analogowych papierosów”.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Sam w pokoju, ciekawy nowej substancji, gram w Edgeworld na Google+

Już od jakiegoś czasu chciałem spróbować kodeiny i wczoraj nadarzyła się okazja. Siostry nie było w domu, więc zająłem jej pokój na noc i miałem względny spokój ;D W chacie została mama i wścibski brat.

0:20 - Rozkruszyłem 20 tabletek Antidolu i dolałem  50ml zimnej wody. Po chwili mieszania wszystko poszło na filtr i do lodówki.  Chyba nie do końca rozpuściłem kodeinę w wodzie, bo jak przelewałem na filtr, na ściankach szklanki zostały jakieś białe kawałki.

  • 2C-I


Mimo ze ostatnio czuje ogromna niechec do TRow, w przypadku research

chemicals postanowilem zrobic wyjatek. Przyjdzie jeszcze czas na

opisanie 5-meo-dmt, tymczasem 2ci:


Dawka: 35-40mg

  • Metoksetamina
  • Pozytywne przeżycie

Ciag metoksetaminowoDXMowokodeinowobenzodiazepinowy, nastroj tak dobry, jak dobry mozna miec spedzajac swieta z tesciowa w jednym mieszkaniu. :)

Trip mial miejsce jakis czas temu, podczas swiat w Polsce. Bylismy nieco zmeczeni wycieczka, w dobrych nastrojach, nieco sentymentalnie - byla to nasza ostatnia dawka metoksetaminy z tego sortu. Miala byc to nasza czwarta (?) dawka tego dnia. Zamknelismy sie w malym pokoju, zapalilismy swieczki (raczej w celu praktycznym, niz nastrojowym) i uwazylismy dawke. Iniekcja poszla gladko jak zwykle, nawet to lubie, mam mile skojarzenia zapachowe (przez odkazanie miejsca wkucia perfumami), ktore rzutuja na trip i odruch pawlowa na widok strzykawki.

  • Szałwia Wieszcza


Salvia Divinorum

Poziom doświadczenia: pogranicze 5 i 6.

Sposób zażycia: palenie

Dawka: zioło wzmocnione 10x, jeden mały buch.Jestem raczej doświadczonym użytkownikiem.

Praktykuję różne metody pracy z umysłem, szamanizm, etc. więc intencją moich podróży z SD było badanie świadmości.

Poprzednie moje doświadczenie z Szałwią było na poziomie 3 i było bardzo przyjemne.

A to był hardcore z którym NIC, żadna inna substancja, nie może się równać...


randomness