Dziecko miało napisać list do ojca w więzieniu. Rzeczywistość okazała się nieco inna...

Osoby osadzone w więzieniach często odbierają od swoich rodzin przesyłki oraz listy, które najpierw są dokładnie skanowane przez pracowników Zakładów Karnych. Jak pokazuje poniższa sytuacja, można w nich znaleźć bardzo specyficzne niespodzianki.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

tech.wp.pl
Karolina Kowasz
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

142

Osoby osadzone w więzieniach często odbierają od swoich rodzin przesyłki oraz listy, które najpierw są dokładnie skanowane przez pracowników Zakładów Karnych. Jak pokazuje poniższa sytuacja, można w nich znaleźć bardzo specyficzne niespodzianki.

Jak poinformowało Radio Opole, w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich funkcjonariusze mieli przechwycić przesyłkę, która wydała im się bardzo podejrzana. Na pierwszy rzut oka nie budziła wielkich wątpliwości, jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się, pracownicy zakładu znaleźli w niej narkotyki.

Papier powie wszystko

Ponieważ treść korespondencji nie wzbudziła podejrzeń, funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się papierowi, na którym została napisana. Listy miały zostać naszykowane na grubym papierze, dlatego został zbadany specjalnym testem na obecność narkotyków. Przeczucie nie zawiodło pracowników zakładu, bowiem wyniki wskazały, że kartki zostały nasączone narkotykiem znanym jako metadon.

Rzecznik więzienia, Tomasz Tomczuk, przekazał, że tego rodzaju próby dostarczenia nielegalnych substancji osadzonym nie są niczym rzadkim. Funkcjonariusze często mają okazję spotkać się z próbami odwrócenia ich uwagi za pomocą listów bądź rysunków, które mają wyglądać na przygotowane przez dzieci.

Zastosowanie metadonu

Co ciekawe, metadon oryginalnie został wynaleziony jako opioidowy lek przeciwbólowy. Jego działanie przeciwbólowe metadonu jest zbliżone, ale kilkukrotnie silniejsze od morfiny, która należy do tej samej grupy narkotyków. Pod względem chemicznym, metadon jest najprostszym znanym lekiem opioidowym.

Ze względu na swój względnie długi czas działania, narkotyk jest wykorzystywany w programach leczenia zespołu abstynencji u osób uzależnionych od opioidów. Chociaż ta metoda cieszy się dużym powodzeniem, należy zauważyć, że metadon powoduje znacznie dłuższe objawy odstawienne od samej heroiny.

Nasączanie listów

W wielu przypadkach, kiedy funkcjonariusze szukają śladów podejrzanych substancji w korespondencji więźniów, ich uwagę przykuwają dwie kwestie - grubość papieru oraz ewentualne plamy, które często widoczne są tylko pod światło. Kartki przypominające czerpany papier dużo lepiej wchłaniają substancje, dlatego są wykorzystywane przy próbach dostarczenia narkotyków do osób osadzonych.

Oceń treść:

Average: 2 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25


Start :Wieczor zapowiadal sie mily i spokojny, ksiezyc na niebie jasno swiecil i "nadszedl czas aby dotknac nieznanego"
.... to znaczy moze lekko znanego / ale z cala pewnoscia byl to moj 1-szy kwasik i zdecydowalem
dobrze sie nastawic do niego ...Byla pelnia, poswiata ksiezycowa dawala jasne i wyrazne swiatlo, chociaz wokol "zaroweczki nocnej"
piekne swiatlo sie rozpraszalo dajac naprawde niesamowity efekt lekko rozmytej bialej poswiaty.Otoczenie :

  • LSD-25
  • Marihuana
  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • Tripraport

Glasgow

Błękitne pigułki szkotów nie zawiodły.  Pierwsza uderzyła standardowo po upływie godziny bez trzydziestu minut.  Euforia rozpływała się po naszych ciałach. Świat nabrał przyjemnego kontrastu, intensywniejsze kolory są atutem w pokrytej ciemnością przestrzeni klubu.  Dobrze mi.

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

psytrance party & spokojna głowa

Zacznę od tego, że odkąd jestem użytkownikiem substancji psychoaktywnych branie psychodelików na imprezach uważałam za bezsensowne i dalej poniekąd tak uważam. Jednak chęć eksploracji umysłu skłoniła żeby sprawdzić to na własnej skórze. 

  • 2C-D
  • Pozytywne przeżycie

Świeże powietrze, ruiny kościoła

Start +00
Rozrabiam 50mg 2c-d w 500ml wody. Po pierwszym łyku już wiem, że użycie tak dużej ilości rozpuszczalnika było niewybaczalnym błędem. Eliksir jest straszliwie gorzki. Wykrzywia mi twarz i przyprawia mnie o mdłości.

Start +15.
Strasznie mi niedobrze. Musze się powstrzymywać, żeby nie zwymiotować przyjętej cieczy. Przez chwilę miałem wrażenie, że coś zaczynało się dziać, jednak było to bardzo subtelne uczucie.

randomness