Dwóch uczniów spożyło dopalacze w Tatrach

Ratownicy TOPR musieli we wtorek ratować gimnazjalistów, którzy mieli problemy zdrowotne. Do sytuacji doszło przed schroniskiem na Ornaku. Dwójka uczniów prawdopodobnie spożyła dopalacze, informuje portal tatromaniak.pl.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

onet.wiadomości
dp

Odsłony

492

Ratownicy TOPR musieli dziś uratować gimnazjalistów, którzy mieli problemy zdrowotne. Do sytuacji doszło przed schroniskiem na Ornaku. Dwójka uczniów prawdopodobnie spożyła dopalacze, informuje portal tatromaniak.pl.

Służby zostały powiadomione kilkanaście minut po godzinie 14, że przed schroniskiem na Ornaku znajduje się półprzytomny uczeń, który przebywa tam wraz z wycieczką szkolną. Miał on przyspieszony oddech, wysokie tętno i był z nim utrudniony kontakt. Chłopak prawdopodobnie spożył dopalacze, a następnie popił napojami energetycznymi.

Na Ornak została wysłana karetka, jednak zanim dotarła na miejsce, pojawiła się informacja o pogarszającym się stanie ucznia. Zdecydowano więc o wysłaniu śmigłowca. Ratownicy udzielili chłopakowi pierwszej pomocy, a następnie został on przetransportowany do szpitala.

Do szpitala trafiła też inna uczestniczka tej samej wycieczki szkolnej. Prawdopodobnie również spożyła jakieś środki, jednak jej stan był lepszy i mogła zostać przewieziona karetką.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Ayahuasca
  • DMT
  • Przeżycie mistyczne

3 miesiące temu wziąłem udział, poza granicami Polski, w ceremonialnym przyjęciu świętego wywaru - Ayahuaski. Przygotowania do tego wydarzenia powziąłem jednak już na długi czas przed i jest to element, moim zdaniem, nie do pominięcia w trip reporcie. Jak się potem okazało wszystko to miało mieć znaczenie podczas owego pamiętnego wieczora. Zacząłem przede wszystkim od diety, a zwłaszcza od odstawienia produktów mięsnych już 2 tygodnie przed (to zostało mi do dzisiaj i już się nie zmieni ;).

  • Grzyby halucynogenneWspomnienia z jesieni
Poziom doświadczenia: NIE brałem heroiny, kokainy, lsd, sdWitam wszystkich zainteresowanych tematyką.

Chciałbym przedstawić w tym artykule, moje przeżycia związane z grzybami a konkretnie z Psilocybe semilanceata - Łysiczka lancetowata oraz przybliżyć czytelnikowi tematykę z nimi związaną.


  • Dekstrometorfan

Środek: Acodin w tabletkach - 450mg DXM HBr

Okoliczności: dom, noc, sam

Psychika: negatywnie nastawiony do DXM, wcześniejsze próby z DXM poniżej 300mg.

22:15 - 23:00


Zjadłem 10 tabsów i po 5 co kilka minut. (w sumie 30)

  • Kodeina
  • Retrospekcja

Zaczęło się od ciekawości.

„Pieprzony świat. I my – przywiązujący sobie kamienie do stóp, wypływając na głębokie wody”

I apteki. Mijamy je codziennie. Każdego dnia przebywam ten sam zapętlony spacer – Z domu na przystanek, z przystanku do miasta. I do szkoły. I każdego dnia przechodzę co najmniej obok kilku.