REKLAMA
Dwóch uczniów spożyło dopalacze w Tatrach

Ratownicy TOPR musieli we wtorek ratować gimnazjalistów, którzy mieli problemy zdrowotne. Do sytuacji doszło przed schroniskiem na Ornaku. Dwójka uczniów prawdopodobnie spożyła dopalacze, informuje portal tatromaniak.pl.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

onet.wiadomości
dp

Odsłony

479

Ratownicy TOPR musieli dziś uratować gimnazjalistów, którzy mieli problemy zdrowotne. Do sytuacji doszło przed schroniskiem na Ornaku. Dwójka uczniów prawdopodobnie spożyła dopalacze, informuje portal tatromaniak.pl.

Służby zostały powiadomione kilkanaście minut po godzinie 14, że przed schroniskiem na Ornaku znajduje się półprzytomny uczeń, który przebywa tam wraz z wycieczką szkolną. Miał on przyspieszony oddech, wysokie tętno i był z nim utrudniony kontakt. Chłopak prawdopodobnie spożył dopalacze, a następnie popił napojami energetycznymi.

Na Ornak została wysłana karetka, jednak zanim dotarła na miejsce, pojawiła się informacja o pogarszającym się stanie ucznia. Zdecydowano więc o wysłaniu śmigłowca. Ratownicy udzielili chłopakowi pierwszej pomocy, a następnie został on przetransportowany do szpitala.

Do szpitala trafiła też inna uczestniczka tej samej wycieczki szkolnej. Prawdopodobnie również spożyła jakieś środki, jednak jej stan był lepszy i mogła zostać przewieziona karetką.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness