Drugi kraj w Afryce legalizuje marihuanę medyczną

Zimbabwe zalegalizowało uprawę marihuany dla celów medycznych i naukowych. To dopiero drugi kraj w Afryce - po Lesotho - w którym marihuana w jakiejś formie jest legalna.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita

Odsłony

54

Zimbabwe zalegalizowało uprawę marihuany dla celów medycznych i naukowych. To dopiero drugi kraj w Afryce - po Lesotho - w którym marihuana w jakiejś formie jest legalna.

Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, że osoby fizyczne i firmy mogą już aplikować o zgodę na uprawę marihuany do celów medycznych lub badawczych. Rekreacyjne zażywanie marihuany nadal pozostanie jednak nielegalne.

Dotychczas za uprawę marihuany - niezależnie od jej celu - groziło w Zimbabwe do 12 lat więzienia.

To zdecydowana zmiana polityki władz Zimbabwe wobec marihuany - dotychczas parlamentarzyści, którzy opowiadali się za legalizacją marihuany byli w tym kraju wyszydzani.

Zimbabwe jest drugim po Lesotho krajem w Afryce, w którym uprawa i zażywanie medycznej marihuany będzie legalna. Legalizację marihuany rozważają Malawi i Ghana.

w ubiegłym roku sąd RPA orzekł, że zażywanie marihuany jest legalne, ale rząd odwołał się od tego orzeczenia do Sądu Konstytucyjnego.

Afryka, mimo że marihuana jest w większości krajów tego kontynentu nielegalna, jeśli chodzi o konsumpcję i produkcję marihuany ustępuje jedynie obu Amerykom - jak wynika z raportu ONZ.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Metoksetamina
  • Tripraport

Sam w pustym domu, własny pokój. Pełen komfort psychiczny

 

Słowem wstepu

Dość już dawno nie udało mi się naćpać dysocjantami. Lubię tą grupę narkotyków, ale ostatnimi czasy potrzebuję do pełnego zdysocjowania się dobrych warunków. Warunki w końcu się znalazły, znalazła się i paczka acodinu. Zazwyczaj wsuwam sobie 2, ale tym razem postanowiłem uskutecznić wzmacnianie dysocjantu dysocjantem. Testowałem już ten miks, jednak w zbyt dużych dawkach - totalna amnezja. Miałem nadzieję, żetym razem stosunek faza/pamięć będzie nieco lepszy.

  • Grzyby halucynogenne

nazwa substancji: Łysiczka lancetowata ;)


poziom doświadczenia użytkownika: MJ, #, benzydamina, avio, DXM, troche psychotropów, tramal...


dawka: 30 grzybkooofWszyscy dobrze wiedzą co takiego rośnie na odsłoniętych polanach leśnych w okresie od sierpnia do października... są to grzybki halucynogenne :) Zacząłem czytać o nich parę tygodni temu na hyperrealu. Nie ukrywam że lubie psychodele a grzyby z tego co wyczytałem dają własnie to czego szukałem.
  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

zielona łąką w sercu Borów Tucholskich; tym razem w podróż wybrało się tylko 7 z nas. Nastawieni pozytywnie, acz z podekscytowaniem i pewną niepewnością przed nieznanym - dla wszystkich będzie to pierwszy raz z tą substancją, zaś dla niektórych - w ogóle z psychodelikami.

Charzykowy, spokojna wieś turystyczno-letniskowa położona w sercu Borów Tucholskich. Jednak w ten jeden weekend spokój Charzyków zakłóciła pewna ćpuńska ferajna, mająca tylko jeden cel: szerzyć wszędzie wokół degenerację, psychodelę i pieprzoną hipisowską wolną miłość! Na ten krótki czas Charzykowy przekształciły się w wieś empatogenno-psychodeliczną…

 

Dzień 2. Cała polana już nie wie co się dzieje, czyli 4-HO-MET.

 

randomness