REKLAMA
Drugi kraj w Afryce legalizuje marihuanę medyczną

Zimbabwe zalegalizowało uprawę marihuany dla celów medycznych i naukowych. To dopiero drugi kraj w Afryce - po Lesotho - w którym marihuana w jakiejś formie jest legalna.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita

Odsłony

45

Zimbabwe zalegalizowało uprawę marihuany dla celów medycznych i naukowych. To dopiero drugi kraj w Afryce - po Lesotho - w którym marihuana w jakiejś formie jest legalna.

Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, że osoby fizyczne i firmy mogą już aplikować o zgodę na uprawę marihuany do celów medycznych lub badawczych. Rekreacyjne zażywanie marihuany nadal pozostanie jednak nielegalne.

Dotychczas za uprawę marihuany - niezależnie od jej celu - groziło w Zimbabwe do 12 lat więzienia.

To zdecydowana zmiana polityki władz Zimbabwe wobec marihuany - dotychczas parlamentarzyści, którzy opowiadali się za legalizacją marihuany byli w tym kraju wyszydzani.

Zimbabwe jest drugim po Lesotho krajem w Afryce, w którym uprawa i zażywanie medycznej marihuany będzie legalna. Legalizację marihuany rozważają Malawi i Ghana.

w ubiegłym roku sąd RPA orzekł, że zażywanie marihuany jest legalne, ale rząd odwołał się od tego orzeczenia do Sądu Konstytucyjnego.

Afryka, mimo że marihuana jest w większości krajów tego kontynentu nielegalna, jeśli chodzi o konsumpcję i produkcję marihuany ustępuje jedynie obu Amerykom - jak wynika z raportu ONZ.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Pierwszy raz

Różny. Głównie wieczorne testowanie herbatek i palenie skrętów

No i tu znów krótko i zwięźle. I znów - pokazywanie, że można względnie zdrowo, że są fajne, naturalne dobra, które można wykorzystywać zamiast ćpania różnych chemicznych świństw. I mówię to jako osoba (co widać po lewej stronie w Doświadczeniu), która dość dużo próbowała i, która w pewnym momencie swojego życia powiedziała DOŚĆ. Od tamtego czasu zainteresowałem się wąsko (wiadomo w jakim sensie) pojętą botaniką.
Ale dość biadolenia o mnie. Miało być o tej fantastycznej roślinie. No to jedziem.

  • Efedryna

nazwa substancji:

Tussipect (syntetycza efedryna)poziom doświadczenia użytkownika:

170cm. 67kg.


  • 7 lat ciosam trawsko (ostatnio przestałem w ogóle...już na mnie nie

    działa...SERIO! zrobiłem przerwe na miesiąc, wypaliłem dwa worki

    i czułem się jak po 3 piwkach).

  • Marihuana

Substancja: Marihuana (ok. 0.7g)

Wiek, waga: 18lat, 60kg

Exp: Etanol, nikotyna, kofeina, THC

Set & Settings: ciasne pomieszczenie u kumpla (T), łąka, własny dom

  • Calea zacatechichi