Dramat turysty w Dubaju. Szok, za co grożą mu 3 lata więzienia

Kontrowersyjny system prawny Zjednoczonych Emiratów Arabskich może doprowadzić do uwięzienia niewinnego mężczyzny. Amerykaninowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności w Dubaju za legalne spożycie marihuany w domu, przed przekroczeniem granicy kraju.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

o2.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

159

Kontrowersyjny system prawny Zjednoczonych Emiratów Arabskich może doprowadzić do uwięzienia niewinnego mężczyzny. Amerykaninowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności w Dubaju za legalne spożycie marihuany w domu, przed przekroczeniem granicy kraju.

Amerykanin został aresztowany w Dubaju po tym, jak w jego moczu znaleziono ślady marihuany. Mężczyzna w sposób legalny spożywał konopie w swoim domu jeszcze przed podróżą do Azji. Teraz według prawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich grozi mu lata więzienia.

Więzienie za legalne palenie marihuany

Peter Clark z Las Vegas przyleciał 24 lutego do Dubaju, gdzie miał spędzić kilka dni. Nagle zachorował na zapalenie trzustki i został przyjęty do miejscowego szpitala, gdzie lekarze pobrali od niego próbkę moczu w celu zbadania na obecność narkotyków.

Po znalezieniu w moczu śladów marihuany, personel szpitala zgłosił Clarka policji. Służby wkrótce przybyły na miejsce i zatrzymały pacjenta. Według strony "Detained in Dubai", 3 marca Clark został zakuty w kajdanki i zabrany na komisariat policji Al Barsha, nieświadomego, dlaczego został zatrzymany.

- Byłem absolutnie oszołomiony, gdy dowiedziałem się, że zostałem oskarżony o posiadanie pozostałości marihuany w moim organizmie. Paliłem ją legalnie w domu, na długo przed wejściem do samolotu – powiedział Clark w oświadczeniu

Następnie Clark, wciąż źle się czując po chorobie, został zabrany na oddział antynarkotykowy. Trafił do celi z co najmniej 10 innymi mężczyznami, aresztowanymi za posiadanie nielegalnych używek. W komunikacie prasowym "Detained in Dubai" podano, że zatrzymanemu odmówiono przyjmowania [udostepnienia] leków ze szpitala, w wyniku czego doznał zakażenia żyły w lewym łokciu.

Dopiero 6 marca Clark został zwolniony, kazano mu wrócić do hotelu i oczekiwać kontaktu z policją. Minął jednak już ponad miesiąc, a mężczyzna nadal przebywa w Dubaju i prawdopodobnie czekają go lata więzienia.

Wiedziałem o surowych przepisach dotyczących narkotyków w tym kraju, ale ani przez chwilę nie pomyślałem, że mogę zostać wtrącony do więzienia za coś, co zrobiłem w Ameryce. Próbowałem to wytłumaczyć policji i jak najbardziej współpracować, ale jestem po prostu przerzucany przez system - dodaje Clark

Samowolne [??? - red. H] egzekwowanie prawa przez Zjednoczone Emiraty Arabskie [??? - red. H] i brak przewidywalnych skutków prawnych oznacza, że ​​Peterowi potencjalnie grożą lata więzienia za legalne palenie marihuany. Nawet jeśli zostanie uznany za niewinnego, może zostać przeciągnięty przez powolny i kosztowny proces prawny - powiedziała Radha Stirling, założycielka Detained in Dubai, reprezentująca Clarka.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

Witam, jestem tu nowa i chciałam podzielić się z wami swoją historią. Jestem młoda, niedoświadczona etc.. nieświadomie, ale jednak, miałam derealizację kilka ładnych lat. Pierwszy raz spotkało mnie to bodajże w 1 klasie gimnazjum, ale to zignorowałam. Później co jakiś czas miewałam owo odczucie, zaczęłam się martwić, latałam po kardiologach, neurologach i nic... Nikt nie wiedział co to, ja również. Dawałam sobie z tym radę, paliłam rzadko, lecz regularnie po 3-4 buszki ze skręta, było fajnie, miło, aż do czasu...

  • Bad trip
  • Marihuana

set: Nastawienie bardzo pozytywne z dużą chęcią poznania nowych doświadczeń. setting: złe bodźce wprowadzające w nieprzyjemny stan - głównie nieprzyjemna muzyka i konieczność rozmawiana z ludźmi

Makumbę spożyłem pierwszy raz i mimo pozytywnego nastawienia psychicznego dałem się jej zaskoczyć, dobre nastawienie spotęgowało wypicie 3 piw które wypiłem półtora godziny przed spożyciem makumby co mogło mieć wpływ na przebieg tripu, ponieważ mieszanie marihuany z alkoholem kończyło się czasem przykro w moim przypadku, tak więc pijąc smaczne mleko z marihuaną (100ml) które wypiłem o godzinie 19:00 byłem odrobinę wstawiony, czekanie na pierwsze efekty mleka zaczęło mnie z grubsza nudzić - więc postanowiłem umilić sobie czas blantem.

  • MDMA (Ecstasy)
  • Tripraport

Wszystko co istotne jest w raporcie.

Wróciwszy do domu z woreczkiem piguł miałem przeczucie, że ta noc nie skończy się tak jak większośc znich. Moja bezsenność i naprechowanie nie chciały na to pozwolić. Pomimo tego poszedłem spać a myśli o tripie odłożyłem na weekend.

23;20

  • Efedryna

8 TABLETEK TUSSIPECT


1/2 140 GRAMOWEJ BUTELKI TUSSIPECTU W SYROPIE


2 ASPIRYNY


2 MOCNE KAWY