Dowiedz się, jak można używać konopi na pikniku Kanaba Fair w Warszawie

Odpręż się i zbliż do natury. Przyjdź na Kanaba Fair #3 - projekt edukacyjny na temat rynku konopnego w Polsce. Tym razem targi poświęcone są uprawie i leczniczym właściwościom roślin i ziół, szczególnie Cannabis sativa L. Impreza odbędzie się 19-20 maja w Zoo Markecie przy al. Solidarności 55.

Odpręż się i zbliż do natury. Przyjdź na Kanaba Fair #3 - projekt edukacyjny na temat rynku konopnego w Polsce. Tym razem targi poświęcone są uprawie i leczniczym właściwościom roślin i ziół, szczególnie Cannabis sativa L. Impreza odbędzie się 19-20 maja w Zoo Markecie przy al. Solidarności 55.

W nieśpiesznej atmosferze pikniku pokażemy tajniki uprawy oraz szerokie spektrum działania leczniczych roślin na nasz organizm. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naturalnymi metodami podtrzymania zdrowia, ziołolecznictwem, organiczną żywnością, kosmetykami, wszelkimi artykułami codziennego użytku, które powstają bez degradacji naszej Planety.

Organizatorzy kładą duży nacisk na aspekt edukacyjny, dlatego podczas wydarzenia będzie można wziąć wielu ciekawych warsztatach i posłuchać ciekawych wykładów na różne tematy. Między innymi: "Warsztaty dla dzieci i dorosłych DYI z konopnego sznurka", "Wykład i pokaz budowania z konopnych materiałów budowlanych", "Świat konopi - historia, teraźniejszość i przyszłość", "Warsztaty tworzenia konopnych kosmetyków".

Kanaba Fair - projekt edukacyjny w postaci targów

Słowo kanaba było pierwszym określeniem dla rośliny zwanej konopie. Inicjatywa Kanaba Fair stawia sobie za cel promocję rynku konopnego w Polsce. Podczas nadchodzącej, trzeciej edycji wydarzenia organizatorzy postawili na imprezę w klimacie zielonego, rodzinnego. W spokojnej i odprężającej atmosferze całe rodziny będą mogły nabyć produkty konopne oraz wiedzę dotycząca zdrowego jedzenia, naturalnych kosmetyków, uprawy roślin czy wykorzystania materiałów organicznych. Organizatorzy kładą duży nacisk na aspekt edukacyjny, dlatego podczas wydarzenia będzie można wziąć wielu ciekawych warsztatach i posłuchać ciekawych wykładów.

Oto harmonogram planowanych wydarzeń towarzyszących 3 edycji Kanaba Fair:

Warsztaty dla dzieci i dorosłych DYI z konopnego sznurka, które odbędą się w sobotę i niedzielę 19 i 20 maja od godziny 12:00 do 14:00. Podczas warsztatów nauczymy się wykorzystywać konopny sznurek do stworzenia ciekawych dekoracji oraz do zabawy. Zajęcia poprowadzi znana, warszawska animatorka, Pani Monika z Jazdowa.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1806862486287625/

Wykład i pokaz budowania z konopnych materiałów budowlanych, który odbędzie się w sobotę 19 maja od 14:15 do 15:45. Domy konopne są nie tylko bardziej ekologiczne ale przede wszystkim bardziej wytrzymałe, ognioodporne, oddychające i odporne na pleśni. Podczas wykładu poznamy tajniki konopnego budownictwa, zaś pod koniec spotkania odbędzie się mini pokaz budowania konopnej ściany z wykorzystaniem konopnego betonu. Wykładowcy: Piotr Jastrzębski z Podlaskie Konopie oraz Marcin Krzyżkowiak z CannArch.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/166615640697238/

Wykład „Świat konopi - historia, teraźniejszość i przyszłość”, którego wysłuchamy w sobotę między 16:00 a 17:15. Z konopi włóknistych można wytworzyć ponad 2,5 tys różnych produktów. Ta wyjątkowa roślina może być wykorzystana nie tylko jako pożywienie czy lekarstwo, wiele produktów takich jak plastik, papier, biopaliwo, tkanina, sznurek, czy beton to wspaniałe alternatywy dla zagrażających środowisku produktów pochodzących z masowej produkcji. Wykładowca : Łukasz Tokarski - przedsiębiorca, współzałożyciel firmy Natural Materials Unlimited, spółki, która zajmuje się wprowadzaniem ekologicznych i zrównoważonych alternatyw dla produktów codziennego użytku m.in. z konopi. Firma zaczęła działalność od produkcji naturalnych knotów konopnych, a obecnie w swojej ofercie ma też konopne akcesoria dla zwierząt i pasy gitarowe.

Więcej informacji https://www.facebook.com/events/240209436720887/

Uprawa konopi siewnych w Polsce – panel dyskusyjny, którego będziemy mogli wysłuchać w sobotę 19 maja od 17:30 do 19:00. Jeszcze w latach 50 tych areał uprawy konopi siewnych w Polsce wyliczano na 30 tys ha. Dziś jest to mniej niż 10 ha. Panel dyskusyjny "Uprawa konopi siewnych w Polsce" poświęcony będzie nie tylko kwestiom samej uprawy, paneliści opowiedzą także o tym, jakie kroki musieli podjąć, by zrealizować swoje marzenie o konopnym polu, na jakie bariery trafili na swojej drodze oraz jak wyglądał proces wykorzystania uprawy konopi w ich biznesie. Paneliści: Ewa Melania Gryt - założycielka marki dobrekonopie.pl, Maciej Kowalski - założyciel i właściciel HemPoland oraz CannabiGold, Mariusz Żak - założyciel i współwłaściciel marki La Planta. Prowadzącym panel będzie Paweł Teone Leśniański reprezentujący portal weednews.pl.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/809627812566678/

Warsztaty tworzenia konopnych kosmetyków, w których będzie można wziąć udział w niedzielę 20 maja od 14:15 do 15:45 (obowiązują zapisy). W trakcie warsztatów uczestnicy stworzą mocno odżywcze masło do ciała oraz pachnący peeling z dodatkiem oleju z nasion konopi. Jest on jednym z najbardziej nawilżających, a jednocześnie najlepiej wchłaniających się olei. Ma szereg dobroczynnych dla skóry właściwości. Chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych oraz wyrównuje jej koloryt i zmniejsza przebarwienia - idealnie nada się na nadchodzące, letnie dni i jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. W cenie warsztatów (40 PLN) każdy zabierzecie ze sobą stworzone przez siebie kosmetyki w szklanych opakowaniach oraz uzyska wiedzę na temat właściwości oleju konopnego i innych naturalnych substancji.

Więcej informacji https://www.facebook.com/events/245121009383803/

Wykład Doroty Gudaniec o medycznej marihuanie, który zacznie się w niedzielę 20 maja o godzinie 16:00. Pani Dorota jest założycielką Fundacja Krok Po Kroku, która powstała w jako ośrodek rewalidacyjny dla dzieci niepełnosprawnych w stopniu głębokim oraz świetlica dla niepełnosprawnych osób dorosłych. Kolejnym krokiem było stworzenie pierwszego w Polsce centrum wsparcia dla lekarzy i pacjentów stosujących medyczną marihuanę -Centrum Terapeutyczne Max Hemp i powołanie Punktu Informacji Konopnej, w którym można dowiedzieć się wszystkiego na temat terapii medyczną marihuaną. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w wykładzie, jest to okazja do uzyskania bezcennej wiedzy. Dodatkowo w dniach 19 - 20 maja będzie można otrzymać darmowe konsultacje na stoisku Centrum Terapeutyczne Max Hemp w trakcie targów konopnych Kanaba Fair.

Więcej informacji https://www.facebook.com/events/333053480554082/

Start imprezy Kanaba Fair #3 - Picnic planowany jest na sobotę o godzinie 11:00 i potrwa do 19:00. Podobnie w niedzielę. Miejsce to Zoo Market przy ulicy Solidarności 55 naprzeciwko warszawskiego ZOO.

Oficjalna strona wydarzenia www.kanabafair.com

Strona wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/274221556449872

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

konopiafarmacja... (niezweryfikowany)
Popieramy!!! iZapraszamy też na konopiafarmacjapl
Zajawki z NeuroGroove
  • #LSD
  • Bad trip
  • LSD-25

Delikatna nerwowość, ale też ekscytacja wywołana wyczekiwanym pierwszym razem na kwasie. Stresujący tydzień, dzień wcześniej zdane prawko, co poprawiło mi bardzo humor. Miejsce: dom ziomka, brałem z dziewczyną, najlepszym przyjacielem, jego dziewczyną i paroma innymi ludźmi, których wcześniej nie znałem.

Piszę ten tripraport, aby spróbować poukładać sobie w głowie i przypomnieć co się działo tamtego wieczoru i przy okazji się tym z kimś podzielić. Ramy czasowe nie będą zbyt dokładne, ponieważ całkowicie straciłem poczucie czasu, także nie sugerujcie się nimi za bardzo.

 

  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne
  • Miks

weekend, siedzę sam w domu, perspektywa grania na kompie/siedzenia na necie/oglądania filmów. Ogólny nastrój - dobry. Komfort psychiczny związany z bezpieczeństwem w domu i pewnością bycia samemu.

Siedzę sobie wieczorkiem, gram w Call of Duty, popijam drinkami, żeby sobie umilić czas. Niestety z mj strasznie lipnie było na osiedlu, nie udało mi się niczego pochytać więc - wódka stary przyjaciel. Ok. godz 21, już lekko sfazowany alkoholem, miałem niesamowitą chcicę na palenie. Brak możliwości, ale non stop wracałem do tego myślami. Wtedy też mnie olśniło, że jeden kumpel ma przecież grzyby, podobno te lepsze, czyli cubensisy, a nie nasze polskie łysiczki. Kumpel mnie uprzedzał, że już po połowie tego co kupiłem jest niesamowita bania grzybowa.

  • MDMA (Ecstasy)

hmmm ja jestem klijetka ktora uwielbia imprezki techniczne...no i jakby nie bylo na takich imprach drops idzie w ruch... pewnego razu udalam sie na mocno skrecona imprezke razem z moja najlepsza kumpelka ktora wlasnie wtedy namowilam na dropa...to byl jej 1 krażek w życiu...tylko miala najlepsza jazde nie mogla go polknac...bi niby jej sie zatrzymywal w przelyku..wiec G.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Bardzo pozytywny humor, cały dzień na czczo, lekkie zmęczenie po przepracowanym tygodniu

 

‌Sytuacja rozgrywała się pod koniec listopada, spadł lekki śnieg karton kurzył się już w szufladzie miesiąc więc postanowiłem że powoli trzeba się szykować na zażycie. W sobotni poranek miałem bardzo dobry humor, szybki telefon do przyjaciela nazwijmy go X i umówieni byliśmy na wieczorny trip.