"Domowej roboty bazooka". Oryginalny pomysł przemytników

Władze federalne Meksyku wykryły furgonetkę wyposażoną w działo nazwane domowej roboty bazooką. Prawdopodobnie konstrukcja przeznaczona była do wystrzeliwania paczek z narkotykami przez granicę ze Stanami Zjednoczonymi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24
mm//gak

Grafika

Odsłony

516

Władze federalne Meksyku wykryły furgonetkę wyposażoną w działo nazwane domowej roboty bazooką. Prawdopodobnie konstrukcja przeznaczona była do wystrzeliwania paczek z narkotykami przez granicę ze Stanami Zjednoczonymi. Jak przyznały amerykańskie służby, to nie pierwsze oryginalne działo przemytników, które w ostatnich latach zabezpieczono.

Oryginalne działo 17 września znaleziono w furgonetce zaparkowanej w meksykańskim miasteczku Agua Prieta na północnym-wschodzie stanu Sonora graniczącego z amerykańską Arizoną. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, a jego drzwi były otwarte.

Bazooka na narkotyki

Działo, nazwane przez meksykańskie służby bazooką domowej roboty, było metalową tubą o długości około trzech metrów, wyposażoną także w kompresor, silnik spalinowy oraz butlę ze sprężonym powietrzem, które umożliwiały strzelanie. Furgonetka miała zmodyfikowane otwarcie z tyłu, tak, aby umożliwić wystawienie wylotu bazooki na zewnątrz.

Meksykańskie służby nie są pewne, czy znaleziona konstrukcja rzeczywiście służyła do przemytu narkotyków przez granicę, wydaje się to jednak bardzo prawdopodobne. Przemytnicy od lat wykazują się dużą kreatywnością - wykorzystywali do transportowania narkotyków m.in. specjalne awionetki, łodzie podwodne, a także budowali tunele.

Amerykański Urząd Celny i Ochrony Granic (U.S. Custom and Border Protection) w wydanym oświadczeniu wskazał jednak, że od kilku lat najpopularniejszą z metod jest "przerzut ponad płotem granicznym pakunków wielkości piłki wypełnionych marihuaną. Pakunki takie mają lądować na terenach mieszkalnych po amerykańskiej stronie granicy, gdzie są zbierane przez współpracowników przemytników". Waga takich "pocisków" pełnych narkotyków ma sięgać nawet 25 kilogramów.

Średniowieczne metody przemytników

Jedną z pierwszych konstrukcji służących do miotania w ten sposób narkotyków przez granicę amerykańskie służby wykryły w 2011 roku. Gwardia Narodowa USA opublikowała wówczas nagranie, na którym widać rodzaj katapulty przypominającej starożytną machinę, tzw. trebusz. Na nagraniu widać, jak przemytnicy wystrzeliwują z niego pakunki z narkotykami, a następnie uciekają samochodami. Amerykańscy gwardziści nie zdołali wówczas zatrzymać przemytników, zabezpieczyli jednak na miejscu ponad 20 kilogramów marihuany.

- Wygląda na to, że w ciągu ostatnich 5-10 lat (przemytnicy) stali się naprawdę kreatywni w przerzucie narkotyków przez granicę - przyznawał w 2013 roku w rozmowie z CNN Andy Adame, ówczesny rzecznik amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic.

Oceń treść:

Average: 7 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Retrospekcja

Zaczęło się od ciekawości.

„Pieprzony świat. I my – przywiązujący sobie kamienie do stóp, wypływając na głębokie wody”

I apteki. Mijamy je codziennie. Każdego dnia przebywam ten sam zapętlony spacer – Z domu na przystanek, z przystanku do miasta. I do szkoły. I każdego dnia przechodzę co najmniej obok kilku.

  • Szałwia Wieszcza

Set & Setting - Styczeń 2010, wieczór około 18:00, u kolegi w pokoju z gronem znajomych. Dzień wcześniej widziałam efekty u innych, ja sama musiałam się przespać z myślą zapalania owego daru natury.

p.s. - opis ten powstał w ciągu pierwszej godziny po wróceniu do naszego świata, teraz dopiero ma szanse ujrzeć światło dzienne. Pozdrawiam!

Wiek - 22 lata.

Doświadczenie - MJ, Haszysz, Amfetamina, Kokaina, Alkohol, Salvia Divinorum, Mefedron, MDMA, Proszki, Leki.

  • Efedryna
  • Kofeina
  • Pozytywne przeżycie

Bylem przede wszystkim ciekaw, jak ten specyfik zadziała. Często chodzę kompletnie zmulony i szukałem jakiegoś remedium

Od dłuższego czasu chodziłem mocno zmulony. Zawdzięczam to zapewne siedzącemu trybowi życia typowego programisty, co na dodatek przyczyniło się do powolnego wzrostu wagi. Postanowiłem znaleźć coś, co spowoduje że będę bardziej zmotywowany, pobudzony, a przy tym sprawi że zacznę chudnąć. Wiem oczywiście o tabletkach Tussipect, ale są one obecnie na receptę i wolałem poszukać czegoś naturalnego. Na dodatek miało być to coś legalnego. Niemożliwe? Możliwe. Na dodatek efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

  • Benzydamina

Ćpuńskie Spotkanko wieczorkiem u mnie w pokoju, Jestem zniecierpiwony oczekiwaniem na kumpla

-1g benzo

-paczka Acco.

-kilka wodnych

Nigdy jeszcze nie próbowałem tego łączyć, wiec jest to mój pierwszy raz.

Wiek 16 Lat Waga 75kg

doświadczenie: dxm,amfetamina,THC,benzydamina,gałka muszkatałowa.