REKLAMA
Diagnostyka uzależnień w goglach VR

Portal Chip.pl opisuje skądinąd interesujący pomysł chińskich władz z zakresu terapii zależnień, na razie funkcjonujący jedynie w ramach programu pilotażowego prowadzonego w Szanghaju.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Chip.pl
Jacek Tomczyk
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst nie stanowi przedruku z podanego źródła.

Odsłony

96

Portal Chip.pl opisuje skądinąd interesujący pomysł chińskich władz z zakresu terapii zależnień, na razie funkcjonujący jedynie w ramach programu pilotażowego prowadzonego w Szanghaju. Koncepcja opiera się na wykorzystaniu technologii VR w diagnostyce stopnia uzależnienia. Podstawą do diagnozy są pomiary kilku parametrów (puls, zmiany napięcia elektrycznego na skórze, ruchy gałek ocznych) dokonywane podczas oglądania przez poddawanego terapii scen związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Sens całego projektu zasadzać się ma na omijaniu problemu udzielania przez pacjenta nierzetelnych informacji zwrotnych przez obserwację jego odruchów warunkowych.

Program prowadzony jest obecnie przy wsparciu naukowców i psychologów w 5 ośrodkach i obejmuje 1800 pacjentów. Stosowane do pomiarów urządzenia konstruuje firma Shanghai Quing Tech.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

diego (niezweryfikowany)
To po prostu wykrywacz kłamstw.
randomness