Decyzją sądu, osoba paląca marihuanę, nie może zostać w Berlinie policjantem!

Policja w Berlinie odrzuciła kandydaturę 40-letniego mężczyzny. Odwołał się on od tej decyzji, a teraz sąd zawyrokował w tej sprawie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

dojczland.info
Adam G.

Odsłony

104

Policja w Berlinie odrzuciła kandydaturę 40-letniego mężczyzny. Odwołał się on od tej decyzji, a teraz sąd zawyrokował w tej sprawie.

Zgodnie z decyzją sądu, palacze marihuany, czy osoby konsumujące inne produkty z haszyszem, nie mogą zostać policjantami w Berlinie. Tak zadecydował sąd administracyjny w Berlinie w poniedziałek, potwierdzając decyzję policji, o odrzuceniu kandydatury tego mężczyzny. W badaniu krwi we wrześniu 2017 roku, wykryto u niego wysokie stężenie THC. Z tego powodu policja w Berlinie nie zgodziła się przyjąć go do pracy.

Mężczyzna nie przystał na tą decyzję i wybrał drogę sądową. Jednak sąd przychylił się do decyzji policji, argumentując to tym, że konsumpcja marihuany ogranicza zdolność prowadzenia pojazdu a jest to jednak jedno z zadań służb policyjnych. Taki kandydat nadaje się więc tylko w ograniczonym stopniu na funkcjonariusza policji, jeśli konsumpcja marihuany miała miejsce w ciągu ostatniego roku.

Stwierdzenia kandydata są mało wiarygodne

Jak już wspomnieliśmy, we krwi mężczyzny stwierdzono znaczną obecność THC (300 ng/ml). W związku z tym, jego zapewnienia o tym, że nie bierze narkotyków, są po prostu mało wiarygodne. Wyniki dają pewny pogląd na to, w jakim czasie dana osoba paliła (albo ew. przyjmowała w innej postaci) marihuanę lub haszysz. Decyzja sądu okręgowego zapadła już 4 lipca ale dopiero teraz została ogłoszona. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna.

Surowe stanowisko policji w tej kwestii ma wiele powodów. Oto jeden z nich: w stolicy Niemiec w ostatnim roku stwierdzono ogromną liczbę deliktów związanych z narkotykami. Już od dziesięciu lat nie było ich aż tyle, co teraz. W zeszłym roku odnotowano 16.077 incydentów związanych z narkotykami. Natomiast w roku 2008 było ich 11.631. Ponad połowa wszystkich odnotowanych spraw, miała związek właśnie z marihuaną. To nie pierwszy raz, gdy okazuje się, że kandydat na policjanta konsumuje „trawkę”.

Kandydat na policjanta na rauszu

Na pierwszych stronach gazet był np. w listopadzie zeszłego roku kandydat na policjanta, który prowadził samochód w stanie upojenia alkoholowego, a drogówka podczas kontroli znalazła u niego jeszcze dodatkowo kokainę. Podczas przesłuchania 20-latek podał, że kandydował na stanowisko policyjnego urzędnika penitencjarnego i że zostały mu do przejścia jeszcze tylko testy sportowe.

Urząd policji potwierdził kandydaturę mężczyzny, jednak okazało się, że kandydat odpadł już na testach online. Niezależnie od tego, powinno być oczywiste, że kandydaci zażywający narkotyki, nie mają czego szukać w policji.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Wrocilem z Leby i nakresle, jak ksztaltuje sie tam sytuacja-

worek 9 luf-35 zl; # kosc 3,5 cm na 4 cm (duza :))-30 zl; pigulka

e-mail (71 mg MDMA-jedna z najmocniejszych)-30 zl; kwas w

krysztale-35 zl. Cpunskie warunki idealne, sa i kluby techno i

przyjemne puby z drewnianym wystrojem i muza na zywo. Co do

towarzystwa to mozna spotkac pierdolonych hip-hopowcow ktorzy

przyjechali zeby nakrasc i miec kase na material (uwielbiam te

  • 3-MMC

Różny.

Uwaga! Od dnia 1 lipca 2015 roku substancja w Polsce NIELEGALNA.

  • Dekstrometorfan

WAGA: 68 kg

DOŚWIADCZENIE: DXM, Marihuana, Alkohol

DATA PRZYJĘCIA: 31.06.2009

SET & SETTINGS

Impreza u mnie w mieszkaniu, 6 osób razem ze mną. Start około godziny 19. Planowałem wziąć tego dnia 10 tabletek max, kolega proponował mi żebym wziął je wszystkie naraz, ale zbyt się balem żeby to zrobić, ale w końcu łącznie wziąłem 22 z przerwami

ZAŻYTE SUBSTANCJE: 22 tabletki Acodinu (330mg DXM)

  • LSD-25
  • Tripraport

Przeklinam matkę moją, Słońce

Myślę, że spora większość z nas odbyła chociaż jeden trip, który można określić jako 'Skrajnie Nieodpowiedzialny'. Zapraszam więc do zapoznania się z moim.

Siedziałem u mojego dobrego kolegi, choć w tamtych czasach właściwie przyjaciela. Jego mały domek otoczony polami i lasami był naszą bazą matką w okresie największej degeneracji. Wpadliśmy tam raz na jakiś czas, między spaniem na pustostanach i graniem małych koncertów żeby zażyć kąpieli albo zjeść coś bardziej tresciwego niż kolejna piguła albo frytki.