DEA wzywa do zwiększenia produkcji psylocybiny i marihuany, aby sprostać wymaganiom badawczym

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

36

W świecie nauki istnieją obszary, które przez lata były marginalizowane, a ich potencjał często niedoceniany. Substancje psychoaktywne to jeden z tych tematów, który obecnie przeżywa renesans w dziedzinie badań naukowych.

Drug Enforcement Administration (DEA), amerykańska agencja ds. walki z narkotykami, podjęło kroki w kierunku znaczącego zwiększenia swoich kwot produkcyjnych na 2023 rok w zakresie marihuany i substancji psychodelicznych, takich jak psylocybina czy ibogaina. Celem tych działań jest wsparcie badań i badań klinicznych nad tymi substancjami. Jak wynika z informacji, DEA planuje prawie podwoić ilość produkowanej psylocybiny, psylocyny i delta-9 THC w porównaniu z początkowymi poziomami ustalonymi na ten rok. DEA chce zwiększyć produkcję ibogainy pięciokrotnie i podnieść kwotę produkcji “innych kannabinoidów” z 15 000 gramów do 350 000 gramów w 2023 roku.

Wspieranie badań naukowych nad substancjami psychoaktywnymi

Zwiększenie produkcji jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie badaniami nad tymi substancjami. Ilości produkcyjne psylocybiny, jednego z głównych składników “”magicznych grzybów“, wzrosły z 8 000 gramów do proponowanych 15 000 gramów, co świadczy o ciągłym wzroście zainteresowania badaniem substancji psychoaktywnych.

Dodatkowo DEA proponuje produkcję 150 gramów ibogainy, co jest pięciokrotnie większą ilością niż pierwotnie zaplanowano w grudniu 2022 roku. Chociaż nie wprowadzono zmian w zakresie 6,7 miliona gramów marihuany na rok, DEA proponuje produkcję 628 460 gramów delta-9 THC, co stanowi wzrost o 63%.

Podwajanie produkcji – nowa era badań

Nie można nie zwrócić uwagi na decyzje Drug Enforcement Administration (DEA) dotyczące znaczącego zwiększenia produkcji substancji takich jak psylocybina, ibogaina czy THC. Planowane ilości produkcyjne dla 2023 roku są dowodem na coraz większe zrozumienie potrzeb badawczych w tej dziedzinie.

Dlaczego obserwujemy takie zmiany w kwotach produkcyjnych? Odpowiedź tkwi w rosnącym zainteresowaniu badaniami nad substancjami psychoaktywnymi. Zaawansowane technologie i metody badawcze pozwalają na dokładniejsze analizowanie działania tych substancji, co przekłada się na ich potencjalne zastosowanie w leczeniu różnorodnych schorzeń.

Medyczne i terapeutyczne zastosowania

Substancje psychoaktywne są coraz częściej postrzegane jako potencjalne narzędzie w leczeniu schorzeń takich jak depresja, PTSD czy zaburzenia lękowe.

 • MDMA: Badania nad zastosowaniem MDMA w terapii PTSD wykazują obiecujące wyniki. W 2023 r. Australia zalegalizowała stosowanie MDMA i grzybów psylocybinowych w leczeniu zespołu stresu pourazowego.
 • Psylocybina: Badania nad “magicznymi grzybami” sugerują ich skuteczność w leczeniu depresji i wielu innych chorób psychicznych.Psylocybina w tabletkach jest często stosowana przez osoby praktykujące mikrodawkowanie grzybów psylocybinowych.
 • Ibogaina: Wskazuje się na jej potencjał w leczeniu uzależnienia od opioidów.

Oprócz aspektu medycznego, substancje psychoaktywne mają również istotne znaczenie kulturowe. W wielu kulturach od wieków były one używane w celach rytualnych czy duchowych. Współczesne społeczeństwo coraz częściej docenia wartość tych substancji, nie tylko jako środki lecznicze, ale również jako narzędzia rozwoju osobistego i duchowego.

Przyszłość badań nad substancjami psychoaktywnymi

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój w dziedzinie badań nad substancjami psychoaktywnymi, można przypuszczać, że w najbliższych latach będziemy świadkami wielu przełomów. Ważne jest, aby dążyć do pełnego zrozumienia potencjału tych substancji, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo pacjentów i etyczne aspekty badań.

Badania nad substancjami psychoaktywnymi to fascynujący obszar, który łączy medycynę, psychologię, kulturę i etykę. Współczesny świat nauki zdaje sobie sprawę z ogromnego potencjału tych substancji, co przekłada się na intensyfikację badań i poszukiwanie nowych zastosowań w medycynie i terapii.

ŹRÓDŁO

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Metoksetamina
 • Pierwszy raz

set: nastawienie pozytywne Setting: zamknięty pokój, przez cały czas dobywająca się muzyka z komputera

Rzecz działa się prawie 2 lata temu, czytałam na jakiejś stronie, że trip trwa krótko, ok. 2 godziny, więc postanowiłam wziąć w dzień, gdy rodzice byli w domu. Wiedziałam, że w czasie 2 godzin nie odwiedzą mnie w pokoju .

Dopiero po tripie dowiedziałam sie, że ten ktoś musiał kłamać albo nigdy nie brał methoksetaminy, gdyż u mnie trip trwał ok. 7 godzin, co skończyło się przyłapaniem przez rodziców. No ale teraz nie o tym.

 • LSD-25
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pierwszy raz

Mój pokój, ulubiona muzyka. Podniecenie sytuacją, uczucie spełniania czegoś co było dotąd zupełnie nierealne. Wiem, że być może to wcale nie był prawdziwy kwas, ale źródło jest zaufane. Zgadza się z trip-raportami, co skłania mnie do myślenia, że to jest "to".

 

Po długich poszukiwaniach zdobyłem kartony pochodzące z Holandii. Baba na rowerze – dawkowanie  +-150ug. Z racji tego, że posiadam dosyć dużą odporność na wszelkiego typu substancje na  kartonach postanowiłem dołożyć do LSD jedną pigułkę MDMA (zielona ze znakiem zapytania 120mg ).  

 

Początek: 23:10

 

 • Oksybutynina
 • Pierwszy raz

Żadne. Wzięte kompletnie spontanicznie.

Dawka: 25mg

 • Gałka muszkatołowa

Jakieś 2 lata temu przeżyłem nieco głupi okres fascynacji wszelkimi narkotykami. Obecnie mi przeszło, ale może komuś do czegoś moje wypociny się przydadzą. Byłem kompletnym dziewicem w tym temacie - nawet nie piłem alkoholu. Pod wpływem ispiracji tej strony kupiłem trzy opakowania mielonej gałki muszkatołowej (chyba 20 gram, ale nie jestem pewien) firmy ZIOŁOPEX.