Czy użytkownicy marihuany odczuwają większy ból po operacji?

Dane opublikowane przez American Society of Anesthesiologists wskazują, że dorośli, którzy używają marihuany, odczuwają większy ból po operacji niż osoby, które tego nie robią.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

softsecrets.com
Luke.Konopiacki
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów. Pozdrawiamy!

Odsłony

19

Dane opublikowane przez American Society of Anesthesiologists wskazują, że dorośli, którzy używają marihuany, odczuwają większy ból po operacji niż osoby, które tego nie robią.

"Konopie indyjskie są najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem w USA i są coraz częściej stosowane jako alternatywna metoda leczenia przewlekłego bólu. Istnieją jednak ograniczone dane pokazujące, w jaki sposób wpływa ona na wyniki pacjentów po operacji".
Elyad Ekrami - główny autor badania i pracownik naukowy w Cleveland Clinic's Anesthesiology Institute.

Badanie pokazuje, że osoby używające konopi indyjskich nie tylko odczuwają większy ból pooperacyjny, ale także wykazują większe zapotrzebowanie na stosowanie opioidów po operacji.

Naukowcy przyjrzeli się zapisom 34 521 dorosłych pacjentów poddanych planowanym operacjom w Cleveland Clinic w okresie od stycznia 2010 do grudnia 2020. 1,681 było użytkownikami marihuany, zdefiniowanymi jako każdy, kto używał narkotyku w ciągu 30 dni przed operacją. Pacjenci, którzy używali marihuany, zgłaszali poziom bólu o 14% wyższy w pierwszych 24 godzinach po operacji niż ci, którzy nigdy nie pobłażali rekreacyjnie lub medycznie. Personel medyczny podawał również użytkownikom marihuany o 7% więcej opioidów w ciągu pierwszych 24 godzin rekonwalescencji po operacji.

Związek między marihuaną, poziomem bólu i podawaniem środków opioidowych był badany w mniejszych badaniach, ale wyniki były niespójne. To badanie ma większy rozmiar próby i nie obejmuje pacjentów z przewlekłymi diagnozami bólu lub tych, którzy otrzymali znieczulenie miejscowe. Grupy badawcze były zrównoważone przez czynniki komplikujące, takie jak używanie tytoniu i narkotyków, płeć oraz stany zdrowia psychicznego, takie jak depresja i zaburzenia psychiczne.

Nadal potrzebne są dalsze badania, aby dalej określić wpływ marihuany na operacje chirurgiczne. W międzyczasie lekarze powinni wziąć pod uwagę, że pacjenci używający marihuany mogą wymagać większych dawek środków przeciwbólowych po operacji.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MarihuanaNazwa Substancji:


MarihuanaDoświadczenie:


Wtedy zaczynałem jaraćDawka, metoda zażycia:


2 rury z wiadraSet & setting:


Chęć najarania się i pójścia do szkoły, dom  • Powój hawajski

Powoj lykalem pierwszy i ostatni raz. Mialem juz doswiadczenia

z lsd, salvia, grzybami itd.

Z zachodniego sklepu zamowilem nasionka Ipomoea Tricolor

czy jak to sie zwie. Dostalem okolo 180 nasionek. Jakos nie

mialem kiedy sie za to zabrac, ale w koncy znalazlem czas

18:00 jestem sam na chacie. Probowalem zmielic nasionka

w mozdziezu, ale byly za twarde. Dlatego wsypalem

je do buzi po koleii i gryzlem, gryzlem no i do brzusia.

  • Bad trip
  • Dekstrometorfan
  • Dimenhydrynat

spokojny wieczor w domu rodzinnym po zasnieciu lokatorow

Chciałem przeżyć znowu jakieś ciekawe wizje - zawsze fascynowały mnie wszelkie halucynacje oczne. Tego dnia zmęczenie i lekki bol głowy mnie nie powstrzymały.

Dodam jeszcze ze czasem ten bol głowy jest spowodowany przez wyższe ciśnienie kilka godzin po uprawianiu sportu. Około 3godziny przed zarzuceniem jeździłem na rowerze i odwodniłem się, co jeszcze bardziej mi zaszkodziło. Wtedy nie dopuszczałem do siebie myśli, ze to może  spowodować bad tripa.

t 0 

  • Karbamazepina

Nazwa substancji: karbamazepin (tabletki Tegretol)
Poziom doświadczenia: od trawy, przez amfetaminę (dożylnie), kwasy, grzyby, po heroinę (dożylnie), kokainę, crack. Cała masa prochów (z okazji odwyków, detoksów, leczenia) m.in. ogromne ilości clonów, relanium, xanaxów, sulpirydu, imovanu, hydroksyzyny, thioridazinu, promazyny (dożylne "setki"), amizepinów, tramali i wiele innych których nie sposób spamiętać.
Dawka, metoda zażycia: dawki nie pamiętam, coś około 25-30 sztuk, doustnie :P