Czy użytkownicy marihuany odczuwają większy ból po operacji?

Dane opublikowane przez American Society of Anesthesiologists wskazują, że dorośli, którzy używają marihuany, odczuwają większy ból po operacji niż osoby, które tego nie robią.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

softsecrets.com
Luke.Konopiacki
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów. Pozdrawiamy!

Odsłony

13

Dane opublikowane przez American Society of Anesthesiologists wskazują, że dorośli, którzy używają marihuany, odczuwają większy ból po operacji niż osoby, które tego nie robią.

"Konopie indyjskie są najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem w USA i są coraz częściej stosowane jako alternatywna metoda leczenia przewlekłego bólu. Istnieją jednak ograniczone dane pokazujące, w jaki sposób wpływa ona na wyniki pacjentów po operacji".
Elyad Ekrami - główny autor badania i pracownik naukowy w Cleveland Clinic's Anesthesiology Institute.

Badanie pokazuje, że osoby używające konopi indyjskich nie tylko odczuwają większy ból pooperacyjny, ale także wykazują większe zapotrzebowanie na stosowanie opioidów po operacji.

Naukowcy przyjrzeli się zapisom 34 521 dorosłych pacjentów poddanych planowanym operacjom w Cleveland Clinic w okresie od stycznia 2010 do grudnia 2020. 1,681 było użytkownikami marihuany, zdefiniowanymi jako każdy, kto używał narkotyku w ciągu 30 dni przed operacją. Pacjenci, którzy używali marihuany, zgłaszali poziom bólu o 14% wyższy w pierwszych 24 godzinach po operacji niż ci, którzy nigdy nie pobłażali rekreacyjnie lub medycznie. Personel medyczny podawał również użytkownikom marihuany o 7% więcej opioidów w ciągu pierwszych 24 godzin rekonwalescencji po operacji.

Związek między marihuaną, poziomem bólu i podawaniem środków opioidowych był badany w mniejszych badaniach, ale wyniki były niespójne. To badanie ma większy rozmiar próby i nie obejmuje pacjentów z przewlekłymi diagnozami bólu lub tych, którzy otrzymali znieczulenie miejscowe. Grupy badawcze były zrównoważone przez czynniki komplikujące, takie jak używanie tytoniu i narkotyków, płeć oraz stany zdrowia psychicznego, takie jak depresja i zaburzenia psychiczne.

Nadal potrzebne są dalsze badania, aby dalej określić wpływ marihuany na operacje chirurgiczne. W międzyczasie lekarze powinni wziąć pod uwagę, że pacjenci używający marihuany mogą wymagać większych dawek środków przeciwbólowych po operacji.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • 25B-NBOMe
 • 25C-NBOMe
 • Etanol (alkohol)
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Klonazepam
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Miks

Stabilne acz chaotyczne. Siedzimy u kumpla jakieś 40 km od mojego miejsca zamieszkania. W głowie - spokój, lekki stresik spowodowany "obcymi" osobami. Towarzystwo - Grupka najbliższych mi osób, w tym moja dziewczyna :) Mamy do dyspozycji 2 pokoje, w których dzieją się równolegle 2 imprezy - U nas - ludzie w wieku 18+, drugi pokój, dzieciaki 12-16 lat.

 

Sam sylwester odbył się stosunkowo blisko mojego miejsca zamieszkania - jakieś 30 minutek PKS'em więc nie wynikały z tego żadne komplikacje :)

Razem ze mną Kartoniki jedli:

Indianer - I, Monika - M, Ola - O, Jaskier - J, Pachomia - P, oraz Martyna - M

 

>16:00 - 17:30 - jeszcze w domu

 

 • LSD-25

 • Kofeina
 • Pierwszy raz
 • Pseudoefedryna

Nastawienie pozytywne, byłam bardzo ciekawa jak na mnie zadziała pseudoefedryna. Wszystko brałam sama w swoim pokoju.

Wszystko zaczęło się od tego, że byłam chora i miałam zapalenie zatok. Pełno lekarstw w domu, już sama się gubiłam co kiedy mam brać a czego nie brać. Wcześniej miałam doczynienia z Thiocodinem, więc to był jedyny lek, którego znałam skład. Z tego powodu, że interesuję się takimi rzeczami, z nudów zaczęłam czytać składy wszystkich leków. Do ręki mi wpadł Cirrus. Psudoefedrynę w lekach kojarzyłam tak naprawdę tylko z Sudafedu, którego nawet nie brałam, ale znałam mniej więcej działanie. 

 • Lorazepam
 • Mefedron
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Tramadol
 • Uzależnienie

wolny dzień spędzany w pustym domu, dobry humor, parodniowy ciąg na mefie. Dostępne wszelkie gatunki muzyki.

Bohaterowie: Cichy Bob, Kucharz i chwilowo dziewczyna Cichego.

Substancje: Mefedron: 930 MG, Tramal: 200 MG, PineApple Express: 500MG, Noctofer - 2 MG, 1 pigułka Amph-I-Bia ***

WPROWADZENIE:
TripRaport ten zrodził się z postu w wątku "Tu nawijasz!", po prostu zmefiony miałem ochotę go napisać. Więc jest.

randomness