Czy można używać konopi podczas brania antybiotyków?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie

Odsłony

258

Zawsze ważnym jest, aby być świadomym i ostrożnym w stosunku do tego, co mieszasz z jakimkolwiek lekiem, ponieważ niektóre leki będą miały negatywną lub bardziej nasiloną reakcję, gdy przyjmiemy inną substancję. Kiedy walczysz z infekcją bakteryjną, lekarze przepisują na ogół antybiotyki, które wiążą się z pewnymi ścisłymi zasadami. Ale do tej pory nie padła odpowiedź na ważne dla wielu pytanie: czy możesz palić zioło podczas przyjmowania tych antybiotyków?

Postanowiliśmy zapytać Terry’ego Roycrofta, prezesa Medicinal Cannabis Resource Center Inc. (MCRCI), który od ponad dziesięciu lat studiuje marihuanę i jej efekty i jest pasjonatem pogłębiania wiedzy na temat tej rośliny. Na szczęście, według niego, przyjmowanie antybiotyków i palenie marihuany może nie być tak szkodliwe, jak można przypuszczać.

Jak szkodliwe są interakcje między lekami?

“Istnieje wiele interakcji z lekami przy okazji codziennych, ludzkich spraw. Na przykład, nawet z kofeiną, istnieją 82 interakcje lekowe, a niektóre z nich są umiarkowanie ale również zdarzają się poważne “- wyjaśnia Roycroft.

Nawet coś tak nieszkodliwego jak grejpfrut może mieć negatywny wpływ na antybiotyki. Ten owoc może zakłócać metabolizm wielu leków, w tym niektórych antybiotyków stosowanych w leczeniu niektórych chorób układu oddechowego, żołądka i innych infekcji.

“Rzeczywistość jest taka, że ​​istnieją bardzo małe interakcje z konopiami indyjskimi. W rzeczywistości, antybiotyki nie znajdują się na liście przeciwwskazań [lista symptomów lub warunków, które czynią procedurę niewskazaną] z marihuaną “- mówi Roycroft.

Wszelkie interakcje, które zostały zidentyfikowane, są bardzo łagodne – w rzeczywistości lekarze testują obecnie, czy niektóre antybiotyki działają lepiej w połączeniu z marihuaną.

“Na przykład, kiedy pacjent przyjmuje leki przeciwbólowe i wprowadzimy do terapii konopie indyjskie, zmniejszymy dawkę leków [antybiotyku] o połowę natychmiast i otrzymamy takie same korzyści i takie same reakcje, jak gdyby przyjmowali pełną dawkę.”

Chociaż mogą występować bardzo łagodne interakcje, pozytywne efekty mogą nadal być odczuwalne przez pacjenta przy zmieszaniu tych dwóch substancji. Według Jessie Gill, pielęgniarki medycznej, która specjalizuje się w marihuanie medycznej, za pomocą antybiotyków makrolidowych, takich jak troleandomycyna, może potencjalnie wchodzić w interakcje z marihuaną.

“Marihuana hamuje specyficzny enzym w wątrobie, cytochrom p450. Ten enzym jest używany przez wiele leków – w tym niektóre antybiotyki “, napisał Gill w czasopiśmie Quora .

“Oznacza to, że efekt leków zostanie zwiększony lub zmniejszony. Oznacza to również, że istnieje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i niepożądanych reakcji z antybiotyków. ”

Powinieneś palić na antybiotykach?

Podsumowując, Roycroft mówi, że nie ma problemu z mieszaniem marihuany i antybiotyków. Możesz po prostu doświadczyć nasilonych działań niepożądanych leku. Niemniej jednak zawsze powinieneś skonsultować te kwestie ze swoim lekarzem.

“W Medicinal Cannabis Resource Center Inc. mamy pacjentów, którzy zażywają antybiotyki i nie powiedzielibyśmy im, żeby przestali używać konopi” – mówi Roycroft.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Marihuana
  • Retrospekcja

Spontaniczny, nieplanowany trip z dwójką bliskich przyjaciół i współlokatorów (P oraz S) i zarazem towarzyszy poprzedniego tripa, który miał miejsce pół roku wcześniej. Słoneczny dzień, miasto, później plaża a na koniec mieszkanie kumpla (znany może niektórym z poprzednich raportów W). Dobre nastroje, utrzymuje się dobry humor (oraz prawdopodobnie resztki alkoholu) jeszcze z imprezy, która odbyła się poprzedniego wieczoru.

Wstęp: Tradycyjnie już, niniejszy TR jest retrospekcją sięgającą prawie 2,5 roku wstecz. Podobnie jak w przypadku moich poprzednich raportów, staram się spisać jak najwięcej szczegółów, nawet jeżeli będzie się to odbywało kosztem płynności historii. Uczciwie przestrzegłem, przechodzę więc do części właściwej.

  • 25C-NBOMe

wewnętrzny i zewnętrzny spokój, dom, pora zimowa. Nastawienie: chęć lekkiego zresetowania codzienności w mózgu i zabawy swoją wyobraźnią.

Pierwszy karton przyjęty o 22:40, drugi o 23:40, podróż trwała do ok. 05:00 (intensywniejsze efekty to właśnie 5 godzin).

Nie wiem z jakiego powodu nikt jeszcze nie opisywał 25C-NBOMe na NG, więc co mi szkodzi, ja to zrobię pierwszy. Specjalnie nie mierzyłem zbyt dokładnie czasu działania, ponieważ chciałem o nim zapomnieć i jak najdłużej cieszyć się osiągniętym stanem.

  • Diazepam
  • Problemy zdrowotne
  • Tramadol

11.03.2008

Słowo wstępu:

Kursywą będą opisane fragmenty, których nie pamiętam, a znam z opowieści.

Opis tripa jest opisem fragmentu brutalnie przerwanego ciągu opoidowego, na który składał się kratom, kodeina i tramadol, którego zażyłem niecałe 5 gram w ciągu 2 dni, tego dnia pół grama w pracy i niecałe 2g jednorazowo po powrocie do domu (1,7g bodajże). Tak duże dawki nie wynikały (tylko) z mojej wrodzonej głupoty, ale z tego, że rzeczona substancja działa na mnie nad wyraz słabo.

  • Dimenhydrynat

Nazwa substancji: Aviomarin

Poziom doświadczenia użytkownika: %, MJ, #, xanax,

Dawka, metoda zażycia: 3 opakowania doustnie

Set & setting: samopoczucie jak najbardziej ok., chęć przeżycia czegoś nowego, poznanie samego siebie itp.

randomness