Czy marihuana może być sakramentem religijnym? Sędzia mówi, że nie

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wsmzc.waw.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

26

Pierwszy Kościół Cannabis w Indianie przegrał proces sądowy. Kościół, który twierdzi, że jego kongregacja używa marihuany w sposób sakramentalny, aby zbliżyć się do siebie w miłości, starał się uzyskać religijne zwolnienie od stanowego prawa dotyczącego marihuany na podstawie ustawy Indiany o wolności religijnej i reformacji (RFRA).

Chociaż oficjalnie kościół został uznany przez państwo i IRS, sędzia Jude Sheryl Lynch z Sądu Najwyższego Hrabstwa Marion orzekła, że kościół nie może palić marihuany jako sakramentu religijnego.

Wolność religijna czy Reefer-dom

Stanowa ustawa RFRA, która oparta jest na federalnej RFRA, została podpisana przez ówczesnego gubernatora Mike’a Pence’a.

To prawo stanowe miało potwierdzić prawo człowieka do praktykowania religii. Ale najwyraźniej musi to być „właściwa”, err … „poprawna” religia. Sędzia Jude odrzuciła petycję, stwierdzając w swoim wyroku, że „bezsporne dowody wykazują, że zezwolenie na religijne zwolnienie z przepisów zabraniających używania i posiadania marihuany utrudniłoby egzekwowanie prawa antynarkotykowego w całym stanie i negatywnie wpłynęłoby na zdrowie i bezpieczeństwo publiczne”.

Dalej stwierdziła, że dla organów ścigania byłoby zbyt trudne, aby ocenić szczerość przekonań religijnych w tej sytuacji. Biorąc pod uwagę, że kościół ma miesięczne opłaty w wysokości $4.20, szef kościoła nazywa się The Grand Poobah, i że pomysł na założenie kościoła pochodzi z oglądania The Flintstones, możliwe jest, że sędzia ma rację.

Kościół będzie się odwoływał

Być może byłoby łatwiej, gdyby kościół przeniósł się do Kalifornii lub innego stanu, który zezwala na rekreacyjne używanie marihuany. Ale kościół nie jest zainteresowany łatwymi rozwiązaniami. Mocno wierzą, że jest to naruszenie ich Pierwszej Poprawki do prawa do swobodnego praktykowania religii, które jest chronione przez RFRA. Bill Levin, Wielki Poobah kościoła, zamierza walczyć z tą decyzją. Bądźcie czujni, aby zobaczyć, czy ta sprawa zostanie skierowana do „wyższego” sądu apelacyjnego.

Prawo dotyczące marihuany różni się w zależności od stanu. Zanim zapalisz, upewnij się, że jesteś na bieżąco z prawem obowiązującym w twoim stanie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Data intoksykacji: 29.07.2003


Substancja: bromowodorek dekstrometorfanu (DXM Hbr w postaci kapsulek Tussidex)


Dawka: 480 mg (15 kapsulek Tussidexu + 2 tabsy Tussalu) - ok 7 mg/kg


Doswiadczenie: mj, #, alk, efedryna, DXM (male dawki)


Set & Settings: wieczor, a raczej noc, po milym spotkaniu z ukochana dziewczyna, bardzo pozytywne nastawienie do zapowiadajacej sie jazdy (ktora przeszla moje oczekiwania :>), dom, pokoj - wszystko pieknie.

  • Dekstrometorfan

Set & Settings: Właściwie żadne... Byłem chory i leżakowałem w łóżku z ciekawości zapodałem 450[mg]DXM i czekałem co będzie dalej ...

Substancja: 450 dxm.

Exp: Marihuana, Gałka muszkatołowa, Dekstrometorfan, Aviomarin

Waga i wiek: 21 lat, 60kg

TR:

Pierwszy kontakt z DXM, bardzo bardzo spontaniczny, co ma swoje plusy i minusy... miałem dużo szczęścia - bo nic w życiu nie przygotuje nas na takie wrażenia i taki stan świadomości jaki niesie ze Sobą Dekster.

  • 2C-P
  • Dekstrometorfan
  • Miks

Spokojnie, w domu, sami z towarzyszem P.

Jako iż dawno nie pisałem żadnego trip raporta, przystępując do tego tripu miałem zamiar zapisywać wszystko co czuje, co widzę, opisać CEV'y i OEV'y z "pierwszej ręki". Jednakże podróż tak bardzo mnie pochłąneła, że nie miałem ochoty robic nic innego niż leżej z słuchawkami na uszach i dryfować pośród fal nicości.

  • Benzydamina
  • Etanol (alkohol)
  • Fluoksetyna

Set & Setting: jezioro w lesie poza miastem, namiot na plaży, deszcz i ciemność, dzień wcześniej palenie do nieprzytomności

Wiek: 17 lat, 70 kilogramów. ,obaj mniej wiecej tak samo.

Nie zamierzam namawiać tym wpisem nikogo do brania benzydaminy, fluoksetyny w celach innych niż terapeutyczne i picia wódy. Stanowczo odradzam ww. substancje.

randomness