REKLAMA
Czterej policjanci i strażak wśród zatrzymanych za handel narkotykami

16 osób podejrzewanych o posiadanie i handel narkotykami zatrzymało Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Cztery z nich to czynnie pracujący policjanci, jeden z mężczyzn jest strażakiem, a kolejny to emerytowany policjant.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24 Kraków
Jork / wini / sk
Komentarz [H]yperreala: 
Nie ma towaru w mieście? Zadzwoń pod 112.

Odsłony

112

16 osób podejrzewanych o posiadanie i handel narkotykami zatrzymało Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Cztery z nich to czynnie pracujący policjanci, jeden z mężczyzn jest strażakiem, a kolejny to emerytowany policjant. Mężczyźni w środę najprawdopodobniej usłyszą zarzuty, może im grozić nawet 12 lat więzienia.

Biuro Spraw Wewnętrznych przeprowadziło swoją akcję we wtorek nad ranem w kilku powiatach na granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego.

- 16 osób zostało zatrzymanych do sprawy związanej z posiadaniem i udzielaniem narkotyków w celu uzyskania korzyści majątkowej lub osobistej – tłumaczy Daniel Prokopowicz, rzecznik kieleckiej prokuratury. Jak zaznacza prokurator, nie ma jeszcze potwierdzenia, by grupa miała sprzedawać narkotyki osobom nieletnim.

Wiadomo, że śledztwo była prowadzone już od dłuższego czasu, a wtorkowa akcja była przeprowadzona na zlecenie prokuratury rejonowej w Starachowicach.

W środę z zatrzymanym mają zostać przeprowadzone czynności w starachowickiej prokuraturze. Mężczyźni najprawdopodobniej usłyszą już wtedy zarzuty.

– W zależności od postawionych zarzutów zatrzymanym może grozić kara do 8 lub do 12 lat więzienia – informuje Prokopowicz. Wyższy wymiar kary będzie brany pod uwagę jeśli okaże się, że grupa handlowała znacznymi ilościami środków odurzających.

Oceń treść:

Brak głosów