Czesi znów przemycają z Polski leki z pseudoefedryną

Zmiana prawa nie pomogła. Dwóch Czechów przewiozło przez granicę tysiąc tabletek leku z pseudoefedryną służącą do wyrobu narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nto.pl
Krzysztof Strauchmann

Odsłony

577

Zmiana prawa nie pomogła. Dwóch Czechów przewiozło przez granicę tysiąc tabletek leku z pseudoefedryną służącą do wyrobu narkotyków.

Samochód marki Honda CRV, którym podróżowało dwóch mieszkańców sąsiadującego z Opolszczyzną województwa ołomunieckiego, zatrzymał już na terenie Republiki Czeskiej patrol czeskich celników i policjantów.

Jak informuje por. Tereza Neubauerova, rzecznik policji w Jeseniku, w aucie znaleziono 1000 tabletek Claritine, które Czesi kupili w Polsce. Ten lek zawiera pseudoefedrynę, z której w domowych warunkach można „przyrządzić” metaamfetaminę. W Czechach przewóz takiej ilości polskich tabletek z pseudoefedryną jest traktowany jako przemyt narkotyków, za co grozi do 5 lat więzienia.

Przerzut dużych partii polskich leków z pseudoefedryną za południową granicę był częsty w latach 2012-2014. Mimo wewnętrznych zaleceń nie brakowało w Polsce aptek, sprzedających Czechom jednorazowo po kilkadziesiąt opakowań.

Od lipca ubiegłego roku zmieniła się u nas ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii. Aptekarz może dziś sprzedać tylko jedno opakowanie medykamentu z pseudoefedryną czy kodeiną. Ujawniony przez czeską policję przypadek przemytu jest na naszym terenie pierwszym po wejściu w życie zmian w przepisach.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Tramadol

Co: Tramadol w plynie


Doswiadczenie: srednie - 5 razy


Dawka: 2 lyzeczki stolowe (takie do herbaty:)

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Pozytywne nastawienie. Chłodne zimowe południe na osiedlu.

Około trzynastej patrzę za okno. Słońce, śnieg, w połowie czyste niebo, ciekawa pogoda. Trzeba zajarać póki nie piździ. 

Po tej decyzji już mnie nie było w domu. Nikt się tutaj nie przyplątał, nie szuka mnie? Pustki. Paru przechodniów się oddaliło.

T:0 

  • alfa-PVP
  • Ketony

Różnie.

Uwaga! Od dnia 1 lipca 2015 roku substancja w Polsce NIELEGALNA.

 

Kolejną z opisywanych przeze mnie substancji będzie α-Pirolidynopentiofenon, znany również jako a-Pirolidynowalerofenon, a także (RS)-1-fenyl-2-(1-pirolidyno)-1-pentanon.

  • LSD-25


> Czy ktos juz jadl tego kwasa? [Elvis Presley]


> Ja jadlem wczoraj i dzis jestem bardzo zadowolony :)






A ja zjadłem ~ 1,5 tygodnia temu, i mam o nich do powiedzenia tylko

jedno : syf i partactwo(lub świadome oszustwo).




Tak się składa, że w sylwestra zapodałem 2xCampbell - i był to

absolutnie najlepszy trip kwasowy w moim życiu. Wręcz ekstatyczny.




randomness