Czesi znów przemycają z Polski leki z pseudoefedryną

Zmiana prawa nie pomogła. Dwóch Czechów przewiozło przez granicę tysiąc tabletek leku z pseudoefedryną służącą do wyrobu narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nto.pl
Krzysztof Strauchmann

Odsłony

590

Zmiana prawa nie pomogła. Dwóch Czechów przewiozło przez granicę tysiąc tabletek leku z pseudoefedryną służącą do wyrobu narkotyków.

Samochód marki Honda CRV, którym podróżowało dwóch mieszkańców sąsiadującego z Opolszczyzną województwa ołomunieckiego, zatrzymał już na terenie Republiki Czeskiej patrol czeskich celników i policjantów.

Jak informuje por. Tereza Neubauerova, rzecznik policji w Jeseniku, w aucie znaleziono 1000 tabletek Claritine, które Czesi kupili w Polsce. Ten lek zawiera pseudoefedrynę, z której w domowych warunkach można „przyrządzić” metaamfetaminę. W Czechach przewóz takiej ilości polskich tabletek z pseudoefedryną jest traktowany jako przemyt narkotyków, za co grozi do 5 lat więzienia.

Przerzut dużych partii polskich leków z pseudoefedryną za południową granicę był częsty w latach 2012-2014. Mimo wewnętrznych zaleceń nie brakowało w Polsce aptek, sprzedających Czechom jednorazowo po kilkadziesiąt opakowań.

Od lipca ubiegłego roku zmieniła się u nas ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii. Aptekarz może dziś sprzedać tylko jedno opakowanie medykamentu z pseudoefedryną czy kodeiną. Ujawniony przez czeską policję przypadek przemytu jest na naszym terenie pierwszym po wejściu w życie zmian w przepisach.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Wolny dom, przed imprezą

 

  • Gałka muszkatołowa

Moje doświadczenie z innymi dragami jest raczej niewysokie, mam na koncie DXM, thc, amfe i efedrynę jako świadomie zapodane używki, a MJ intensywnie palę już 3 lata.


Zapragnąłem zobaczyć co jeszcze jest na tym świecie i jakoś spontanicznie padło na gałkę.
17.00
Technicznie zapodanie wyglądało tak:


  • 4-ACO-DMT

Spokój, żadnych negatywnych zdarzeń poprzedzających doświadczenia.

 

 

                                                      Sobotnie popołudnie. Nic nadzwyczajnego. Jak co tydzień tamtymi czasy postanowiliśmy umilić sobie weekend psychodelikiem. Ulubiona substancja, zarówno moja jak i jej. Szybkie odmierzenie, bach do szklanki. Zamieszane, wypite, przepłukane, przepite. Mimo tego, że doskonale wiemy czego się spodziewać zawsze pojawia się jakaś niepewność. Możliwości tych środków są niesamowite, potrafią poważnie zaskoczyć niejednego użytkownika.

  • Benzydamina

Set & Setting :

Pora roku – wiosna, 15 kwietnia

Lokacje – dom, miasto, las

Nastrój – świetny, delikatna niepewność

Cel – spełnienie swojej narkotykowej „ambicji” - doznanie halucynacji

Dawkowanie:

Dawka – 2g Benzydaminy

Waga – 90kg

Wiek: 17 lat

Doświadczenie : Dekstrometorfan, Benzydamina, Thc

randomness