Czechy: Projekt legalizacji marihuany dla dorosłych ma zostać przedstawiony w marcu

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów. Pozdrawiamy!

Odsłony

28

Projekt ustawy o regulowanym rynku konopi indyjskich w Czechach powinien być gotowy do końca marca. W ustawie mają znaleźć się zasady dotyczące uprawy, produkcji wyrobów z konopi indyjskich, dystrybucji, sprzedaży czy eksporcie marihuany do innych państw.

Ustawa o legalizacji marihuany w Czechach

Krajowy koordynator ds. walki z narkotykami Jindřich Vobořil powiedział, że chce mieć pewność, że zmiany zaczną obowiązywać w praktyce od przyszłego roku. Według rocznego raportu na temat używania narkotyków w Czechach, w zeszłym roku aż 34 procent Czechów i czeskich kobiet w wieku powyżej 15 lat używało konopi indyjskich.

Według Vobořila „w zeszłym roku około miliona osób używało konopi indyjskich. Większość żyje normalnie. Jest to więc ugruntowany, ale nielegalny rynek. Dlatego ważne jest, aby stworzyć ściśle regulowany rynek bez represji i sankcji karnych” – powiedział Vobořil, dodając, że przygotowywany projekt ustawy będzie dużo bardziej restrykcyjny niż ten, który dotyczy wyrobów tytoniowych.

Koordynator ds. walki z narkotykami przekonuje też, że wprowadzając kontrolowany i regulowany rynek, państwo może też pobierać znaczne kwoty z podatków. „Proponujemy opodatkowanie marihuany oraz pozyskiwanie funduszy z wydawania licencji. Dzięki temu możemy spodziewać się znacznych wpływów do budżetu państwa.” – powiedział Vobořil.

Projekt ustawy o legalizacji marihuany w Czechach

Według Davida Hluštíka z rządowego departamentu ds. koordynacji polityki antynarkotykowej, przygotowywany projekt ustawy obejmuje zasady opodatkowania, legalnej uprawy, funkcjonowania klubów konopnych, licencjonowanej sprzedaży i eksportu.

Nakłada jednak ograniczenia na to, kto może produkować i sprzedawać konopie indyjskie, gdzie i na jakich licencjach. Planowane jest wprowadzenie rejestru konsumentów, drobnych producentów lub stowarzyszeń konopnych. Dyskusje nad określeniem ram prawnych dla nowego sektora legalnej marihuany odbywają się w powołanej przez premiera grupie roboczej.

Pierwsze spotkanie odbyło się w listopadzie 2022 roku. W zeszłym tygodniu grupa spotkała się ponownie, a celem, według Vobořila, jest to, żeby „ostatecznie mieć prawo obowiązujące już w 2024 roku”.

Kluby konopne w Czechach

Chociaż Republika Czeska dała już sygnały, że zamierza zalegalizować marihuanę do celów rekreacyjnych, to teraz już wiemy, w jaki sposób rząd tego kraju zamierza to zrobić.

Koordynator antynarkotykowy Jindřich Vobořil zarządza grupą roboczą, która będzie oceniać i wdrażać plan legalizacji marihuany dla dorosłych. Jest on zwolennikiem klubów konopnych i z jego wypowiedzi wynika, że zależy mu na wprowadzeniu właśnie tego modelu sprzedaży.

“Uważam ten model za bardzo przydatny, przynajmniej we wczesnych latach”. wyjaśnił Jindřich Vobořil w poście na Facebooku.

Czeski krajowy koordynator ds. walki z narkotykami, który w listopadzie ubiegłego roku odwiedził klub konopny w Barcelonie, potwierdził, że został jego członkiem, mimo że nie na miejscu nie skonsumował konopi.

Zdaniem Jindřicha Vobořila kluby społeczne „powinny być częścią modelu regulacyjnego proponowanego w Czechach” po przeprowadzeniu wizyty sprawdzającej, jak działają (jak przyjmują członków i jaka jest atmosfera na sali) w Barcelonie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana


 • nazwa substancji - dropsy kolorki, baczka (ecstasy i marihuana - redaktorka)

 • poziom doświadczenia użytkownika - hehe .. zaawansowany :) (już nie dziewice - redaktorka)

 • dawka - 3 dropsy , 2 doustnie jeden w nocha ..

 • "set & setting" - dwa światy ...

 • efekty - piekne czarne oczy :) delikatnie zmieniona twarz, błogostan


 • LSD-25
 • Przeżycie mistyczne

Nastawienie bardzo pozytywne, z nutką respektu dla substancji oraz stresu przed pierwszym razem. Większą część tripa spędziłem w swoim pokoju.

       Na samym początku zaznaczam, że trip miał miejsce ponad roku temu, jednak zdecydowałem się go opisać, ponieważ był to mój jak na razie jedyny prawdziwy trip po tej substancji (późniejsze były o wiele mniej ciekawe). Tego dnia około godziny 17 wróciłem z uczelni do mieszkania, był to koniec tygodnia, nadchodził upragniony weekend. Kilka dni wcześniej zamówiłem sobie kartonik 220ug LSD-25 o tajemniczej nazwie 'Alice in Wonderland'. Byłem bardzo podekscytowany, to był mój pierwszy raz z jakimikolwiek psychodelikami (jak przyszłość pokazała - od tego się wszystko zaczęło).

 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

nastawienie idealnie tak jak otoczenie

nie czekam dłużej i wpycham czarną od opalania śmierdzącą lufę do gęby, pierwsza, druga, po trzeciej piszę gówniany esej o tym jak bardzo słabe zielsko kupiłem, ale co mogę więcej poza tym zrobić? dopale sobie jeszcze jedną, dwie tak na sen chociąż bo jedyne co czuję to przymulenie, czyli bez fajerwerków.

gówniane zielsko.

 • 5-MeO-MiPT
 • Marihuana
 • Tripraport
 • Tytoń

dobre samopoczucie, trip nastawiony z pewnym wyprzedzeniem

Wiosna 2010. Jest wieczór tóż przed weekendem. 180mg 5-MeO-MiPT przyjeżdza w moje i L. łapki busem pewnej firmy transportowej wprost ze Śląska. Część dajemy znajomym którzy chwilę potem podjeżdzają samochodem w umówione miejsce, pozostawiając porcje dla jeszcze czterech osób: dla nas oraz dla gospodarzy zacnego spotkania psychodelicznego. Wsiadamy więc w busa po uprzednim zaopatrzeniu się w niezbędny prowiant, jak pomarańcze, winogrona i inny owoce oraz coś dobrego na śniadanie dnia następnego. Bus wiezie nas gdzieś na lubelszczyżczyznę, gdzie docieramy gdy słońca już prawie nie widać.