Czas na globalną reformę polityki narkotykowej

Najważniejszy dzień, w którym pielęgnuje się i celebruje kulturę konopi 4/20 minął. W tygodniach poprzedzających święto marihuany przeprowadzono wiele badań opinii publicznej za granicą oraz w Stanach Zjednoczonych, które jednoznacznie wykazały, że poparcie społeczne dla rekreacyjnego używania jest większe niż kiedykolwiek wcześniej i że globalna reforma jest konieczna.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

i-hemp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

43

Najważniejszy dzień, w którym pielęgnuje się i celebruje kulturę konopi 4/20 minął. W tygodniach poprzedzających święto marihuany przeprowadzono wiele badań opinii publicznej za granicą oraz w Stanach Zjednoczonych, które jednoznacznie wykazały, że poparcie społeczne dla rekreacyjnego używania jest większe niż kiedykolwiek wcześniej i że globalna reforma jest konieczna.

W USA powstały dwa odrębne sondaże, które wykazały, że legalizacja marihuany cieszy się poparciem większości i to niezależnie od strony politycznej, a większość ludzi deklaruje, że chętnie poparłaby każdego polityka, który opowiada się za reformą marihuany. Badanie przeprowadzone przez firmę SSRS zajmującą się badaniem rynku, wykazało, że 69% Amerykanów (7 na 10 Amerykanów) popiera legalizację marihuany dla dorosłych, a aż 92% popiera legalizację marihuany do celów medycznych. 78% demokratów, 74% niezależnych i 54% republikanów opowiedziało się za zmianą polityki w zakresie legalizacji marihuany dla dorosłych. Ten sam sondaż wykazał, że tylko 30% Amerykanów sprzeciwia się legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. Sondaż SSRS opiera się na wynikach wywiadów przeprowadzonych na początku kwietnia z 1 009 osobami, którym zadano pytanie na temat legalizacji. Oprócz tego co wyżej badanie wykazało, że 58% Amerykanów zgadza się, że marihuana jest mniej szkodliwa niż alkohol. Natomiast 65% respondentów przyznało, że osobiście próbowało marihuany, a 97% z tych, którzy jej używali popiera legalizację medycznej marihuany, w porównaniu z 83% osób, które jej nie próbowały.

W USA powstały dwa odrębne sondaże, które wykazały, że legalizacja marihuany cieszy się poparciem większości i to niezależnie od strony politycznej, a większość ludzi deklaruje, że chętnie poparłaby każdego polityka, który opowiada się za reformą marihuany. Badanie przeprowadzone przez firmę SSRS zajmującą się badaniem rynku, wykazało, że 69% Amerykanów (7 na 10 Amerykanów) popiera legalizację marihuany dla dorosłych, a aż 92% popiera legalizację marihuany do celów medycznych.

78% demokratów, 74% niezależnych i 54% republikanów opowiedziało się za zmianą polityki w zakresie legalizacji marihuany dla dorosłych. Ten sam sondaż wykazał, że tylko 30% Amerykanów sprzeciwia się legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. Sondaż SSRS opiera się na wynikach wywiadów przeprowadzonych na początku kwietnia z 1 009 osobami, którym zadano pytanie na temat legalizacji. Oprócz tego co wyżej badanie wykazało, że 58% Amerykanów zgadza się, że marihuana jest mniej szkodliwa niż alkohol. Natomiast 65% respondentów przyznało, że osobiście próbowało marihuany, a 97% z tych, którzy jej używali popiera legalizację medycznej marihuany, w porównaniu z 83% osób, które jej nie próbowały.

Europa i Australia

Poparcie dla legalizacji marihuany w USA stale rośnie wraz z rozpowszechnianiem się legalizacji, podobny trend można zaobserwować w innych krajach, gdzie widać jednoznacznie, że coraz więcej krajów na całym świecie łagodzi przepisy dotyczące konopi indyjskich. Jak dotąd największe wysiłki w tym kierunku podjęły kraje europejskie m.in. Malta i Luksemburg. W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez londyńską firmę Hanway Associates przepytano mieszkańców ośmiu różnych krajów europejskich: Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii, Francji, Niemiec, Włoch, Portugalii oraz Wielkiej Brytanii. Z badania, które zostało przeprowadzone przy wsparciu firmy Curaleaf International wynika, że średnio 55% osób w tych ośmiu krajach popiera legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Z kolei 25% jest przeciwnych, a 18% respondentów nie ma pewności. Badanie wykazało, że Włosi najbardziej popierają reformę (60%), a Holendrzy najmniej (47%). Natomiast Wielka Brytania trzyma się średniej wynoszącej 55%. W momencie, gdy respondentów zapytano wprost, czy popierają określone formy dostępu do marihuany, 48% odpowiedziało, że popiera regulowane sklepy detaliczne, 35% wyraziło aprobatę dla niekomercyjnego modelu uprawy domowej, a 32% opowiedziało się za klubami społecznymi. Spośród tych trzech opcji, uprawa domowa spotkała się z największym sprzeciwem – średnio 41% opowiedziało się przeciwko takiej polityce.

W Australii poparcie dla reformy rekreacyjnej również wydaje się znajdować w punkcie krytycznym. Badanie internetowe przeprowadzone przez firmę badawczą Essential Research w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2022 roku wykazało, że 50% respondentów opowiada się za pełną reformą. Jest to dwukrotnie więcej niż w oficjalnym sondażu na ten sam temat z 2013 roku. 58% Australijczyków, którzy wzięli udział w najnowszym sondażu, stwierdziło, że chce, aby medyczna marihuana była bardziej przystępna cenowo niż obecnie, w tym aby pacjenci mieli możliwość samodzielnej uprawy. Ponadto 62% respondentów opowiedziało się za zniesieniem obecnych przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków.

Jak widać potrzeba pilnej międzynarodowej reformy polityki narkotykowej wydaje się konieczna. Należy pamiętać, że za kilka lat ludzkość spojrzy wstecz na prohibicję i powie: „Co za głupotę zrobiliśmy, czekając tak długo, aby pozwolić ludziom na spożywanie rośliny, która przede wszystkim ma właściwości lecznicze i uzdrawiające”.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • 6-APB
 • Bufedron
 • Etanol (alkohol)
 • Inne
 • Tripraport

Stan psychiczny - doskonały Nastrój - tryskający energią i radością Myśli i oczekiwania - rozwój i relaks Setting - pozytywne otoczenie dobrych znajomych, miejsce znane i bezpieczne. JA - dawkowanie podane powyżej 1 osoba - dawkowanie powyżej + 5 piw 1 osoba - dawkowanie powyżej bez bufedronu 1 osoba - tylko 6-apb

Przełom jesieni i zimy był dniem resetu. Zmęczeni trwającym rokiem na studiach postanowiliśmy zrobić sobie elegancką wigilijkę w małym gronie.
Po 2 godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce przeznaczenia - domu na krańcu świata, czyli na peryferiach miasta.
Posiedzieliśmy chwilę jeszcze w ilości 3 sztuk i zdecydowaliśmy się na podróż do Lidla czyli klasyczne zakupy jakiegoś jedzenia, picia etc.
Przed wyjściem (godz. 16) każdy z nas wciągnął około 100 mg etylofenidatu.

 • MDMA (Ecstasy)
 • Tripraport

Nastawienie pozytywny. Normalny weekendowy rejw, jedna znajoma dla towarzystwa. Wiekszość akcji dziala sie w zasadzie na malym placyku tuż obok ,,Clubu"

Jak tytuł mówi - standardowa miłośc i niemałe zaskoczenie. A więc od początku

- jako stały bywalec i fan muzyki elektronicznej udałem się na rejw z zamiarem dobrej wkętki po Emce. Zazwyczaj nie chodzę sam więc przygarniam kumpele, której cele sa identyczne do moich.

Standardowe procedury, odprawienie, bilety, szatnia (czas cos wrzucic)

Godzina 00.00 - 0,5 tabletki, na poczatek (zaznaczajac, ze mam bardzo niska tolernacje do wszelakich uzywek) 

 • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji: extasy, czerwone malpki

poziom doświadczenia użytkownika: kilka lat mj, extasy pierwszy raz

dawka, metoda zażycia: 1.5 tabletki, najpierw jedna, po okolo 2 godzinach od poczatku dzialania pierwszej tabletki polowka drugiej, doustnie

set & setting: imprezka techno, house etc, intencja byly nowe doznania i dobra zabawa :)


 • LSD-25
 • Marihuana
 • MDMA

luźny, wakacyjny wieczór w moim ukochanym polskim mieście, wszystko pod stuprocentową kontrolą

Kolejna noc pod znakiem chaosu w połączeniach mózgowych. W zasadzie wiedzieliśmy, że tak to wyjdzie, choć cel wycieczki do mojego ulubionego zakątka pozornie był inny; ot, kilka spraw trzeba było pozałatwiać, niemniej okazji na zresetowanie sobie makówek i nastawienie odbiorników na przygotowania do nadchodzącego zapieprzu mogłoby już potem nie być, więc polecieliśmy w otchłań między stare kamienice.

randomness