Cyberpolicjanci przerwali sprzedaż narkotyków w sieci; trzy osoby w areszcie

Kieleccy funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali w Trójmieście trzy osoby, które za pomocą szyfrowanych komunikatorów sprzedawały narkotyki. Wszystkie trafiły do tymczasowego aresztu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

portalsamorzadowy.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

125

Kieleccy funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali w Trójmieście trzy osoby, które za pomocą szyfrowanych komunikatorów sprzedawały narkotyki. Wszystkie trafiły do tymczasowego aresztu.

Sprawa rozpoczęła się w sierpniu 2023 r., kiedy cyberpolicjanci rozbili gang oszustów internetowych. Zatrzymano wtedy osiem osób, a pięć z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawcy przestępstw usłyszeli wtedy 420 zarzutów karnych, ponadto od podejrzanych zatrzymano dużą ilość telefonów, tabletów i komputerów.

Podkom. Marcin Zagórski z zespołu prasowego CBZC wyjaśnił, że zabezpieczony sprzęt został poddany szczegółowej analizie przez specjalistów z zakresu informatyki śledczej z kieleckiego wydziału cyberbiura. Pozwoliło to ujawnić proceder zamawiania środków odurzających za pomocą popularnych szyfrowanych komunikatorów internetowych.

"Osoby rozprowadzające narkotyki, korzystały z zaawansowanych metod szyfrowania urządzeń i komunikatorów, a także anonimizowali swoje działania w internecie, co znacząco utrudniało ich wykrycie" - dodał policjant.

W efekcie działań cyberpolicjanci zatrzymali 3 osoby. Śledczy zabezpieczyli też 1,2 kilograma narkotyków, m.in. marihuany, mefedronu, ortomefedronu, klefedronu, ecstasy i innych. Z zabezpieczonych narkotyków można byłoby wytworzyć ponad 3,5 tys. porcji handlowych, tzw. działek.

Policjantom z Kielc wsparcia udzielili funkcjonariusze CBZC z Gdańska oraz funkcjonariusz z psem służbowym wyszkolonym do wykrywania środków odurzających z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni.

Podkom. Marcin Zagórski przekazał, że podejrzani usłyszeli zarzuty karne m.in. posiadanie znacznych ilości narkotyków, przygotowanie do wprowadzenia do obrotu i handel narkotykami. Za zarzucane czyny grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Według śledczych może dojść do kolejnych zatrzymań.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne
  • Miks

weekend, siedzę sam w domu, perspektywa grania na kompie/siedzenia na necie/oglądania filmów. Ogólny nastrój - dobry. Komfort psychiczny związany z bezpieczeństwem w domu i pewnością bycia samemu.

Siedzę sobie wieczorkiem, gram w Call of Duty, popijam drinkami, żeby sobie umilić czas. Niestety z mj strasznie lipnie było na osiedlu, nie udało mi się niczego pochytać więc - wódka stary przyjaciel. Ok. godz 21, już lekko sfazowany alkoholem, miałem niesamowitą chcicę na palenie. Brak możliwości, ale non stop wracałem do tego myślami. Wtedy też mnie olśniło, że jeden kumpel ma przecież grzyby, podobno te lepsze, czyli cubensisy, a nie nasze polskie łysiczki. Kumpel mnie uprzedzał, że już po połowie tego co kupiłem jest niesamowita bania grzybowa.

  • Szałwia Wieszcza

Ognisko-impreza w bardzo malowniczym miejscu. Ogólnie było mnóstwo śmiechu a większość osób dobrze znana więc samopoczucie zdecydowanie pogodne.

18-20 - Miłe złego początki

  • Narkoza

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Cel: "Refleksja nad egzystencją w wielkim mieście" - odchamienie się odrobinę. Otoczenie: zmienne

Geniusze jednogłośnie zaznaczają, że przełomowe teorie i pomysły spadają na człowieka w jednym momencie niczym uderzenie błyskawicy. Moje przeżycie, które tutaj opisze, również było dla mnie przełomowe. Ok. godz. 16 przyszedł do mnie pomysł, aby wsiąść w pociąg i pojechać do "wielkiego miasta" w celu zakupienia skromnych 450 mg specyfiku jakim jest DXM. Była niedziela, więc nie było sposobności zakupienia go w rodzimej miejscowości. Nie spodziewałem się jakoś cudów po tym tripie.

randomness