Coraz więcej dzieci zażywa leki antydepresyjne

Liczba osób w młodym wieku, które zażywają leki przeciwdepresyjne, bardzo szybko wzrasta.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta.pl

Odsłony

5383

Liczba osób w młodym wieku, które zażywają leki przeciwdepresyjne, bardzo szybko wzrasta. Tymczasem nie ma jednoznacznych dowodów na to, że środki te są w przypadku dzieci czy młodzieży skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne - ostrzegają na łamach "British Medical Journal" naukowcy z Włoch.

Uczeni z Instytutu Badań nad Farmakologią w Mediolanie piszą w liście do BMJ, że tylko w 2002 roku we Włoszech wypisano pół miliona recept na leki antydepresyjne. Z tego 1,6 tys. było przeznaczonych dla osób poniżej 18. roku życia. Naukowcy zwracają uwagę, że wiele z tych środków nie jest przeznaczonych dla dzieci. Zarówno ich zdaniem, jak i zdaniem ich kolegów z USA konieczne jest przeprowadzenie badań naukowych, które pokażą, czy antydepresanty są dla dzieci bezpieczne i skuteczne.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, ciekawość, dobry nastrój, lekki niepokój - w końcu to mój pierwszy raz z kwasem:) Miejscówka - mieszkanie kolegi.

Witam, opiszę mój błogi i uduchowiony trip po dietyloamidzie kwasu lizergowego, w skróceie LSD:)

Osoby biorące udział: ja, koleżanka D i koleżanka G, kolega P.

Miejsce: mieszkanie kolegi (pokój).

Czas trwania fazy: około 10 godzin.

Ja i dziewczyny wziełyśmy LSD, a kolega najadł się grzybów.

Godzina 22 - przybycie na miejsce i listki pod język. Kolega zaczyna przeżuwać grzybki.

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Piękny dzień, nastrój doskonały, nic dodać, nic ująć.

Ok. 17 wyjrzałem za okno, widząc piękny dzień postanowiłem zjeść wszystkie pozostałe w mojej szufladzie kartony, dokładnie pięć papierków z blotterka z klasycznym nadrukiem z hoffmanem rowerzystą, Słońcem i Księżycem po dwóch stronach. O 18:30 będąc w drodze na miejsce zjadam wszystkie papierki. Mam mało czasu, chcę zrobić ognisko, potrzebuje dużo drewna a wkrótce zmierzcha, pedałuje więc szybko. Moim celem jest podmiejski las w którym krążąc przez chwile znajduje miejsce i gorączkowo zaczynam zbierać drewno. Niepokój który czasami pojawia się przy wejściu jest tym razem silniejszy.

  • AmfetaminaKomentarz autora do "am...-fe!-ta-mina! high-ku" (okazał się potrzebny)

UWAGA! NA SAMYM KOŃCU TEKSTU AUTOR POZWOLIŁ SOBIE POCHWALIĆ I PODZIĘKOWAĆ TYM CO GO OCHRZANILI, A UDERZYĆ PO GŁOWIE TYCH, KTÓRZY MU PRZYKLASNĘLI.

Geneza tekstu:
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie psychicznie dobre, cicha domówka przed wyjściem na miasto, sami znajomi, chętna nowego doświadczenia, myśli poztywne widząc stan kolegów

 Sobotni wieczór i cicha posiadówa, chłopacy juz lekko na fazie a dziewczyny piją. Ja wypilam 3 kieliszki a dzień wcześniej więcej natomiast stan był ogarniający ( być może ma to wpływ)

 Gdzieś o godzinie 16 buch z lufki strasznie nieumiejętnie, myślę co za gowno

O 20 30 z jointa i to samo. Nic

Kolega dał ciacho około 20. Zjadłam całe

randomness