Co Autralijczycy sądzą o legalizacji konopi

Wg. najnowszego badania tylko 7% Australijczyków zapytanych o ich zdanie na temat leczniczych konopi jest przeciwne legalizacji stosowania tego "narkotyku" do celów medycznych. W ankiecie przeprowadzonej przez Roy Morgan Research 664 Autralijczykom wieku od 14 lat w górę zadano pytanie: "Czy w twojej opinii używanie marihuany do celów medycznych powinno zostać zalegalizowane, czy też pozostać nielegalne?"

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Hemp Edification

Grafika

Odsłony

100

Wg. najnowszego badania tylko 7% Australijczyków zapytanych o ich zdanie na temat leczniczych konopi jest przeciwne legalizacji stosowania tego "narkotyku" do celów medycznych. W ankiecie przeprowadzonej przez Roy Morgan Research 664 Autralijczykom wieku od 14 lat w górę zadano pytanie: "Czy w twojej opinii używanie marihuany do celów medycznych powinno zostać zalegalizowane, czy też pozostać nielegalne?" Większość – 91% - opowiedziała się za legalizacją, podczas gdy 2% respondentów nie było pewnych. Najsilniejsze poparcie dla legalizacji pochodziło z grupy 50+, w której przychylnie do legalizacji ustosunkowało się 94% odpowiadających. Grupą najmniej przychylną byli respondenci w wieku 14-24 lata, ale i wśród nich poparcie dla legalizacji medczynej marihuany sięgnęło 85%. Zdaniem Michele Levine, dyrektor generalnej Roy Morgan Research, nie jest niczym zaskakującym,że to w grupie 50+ poparcie okazało się najsilniejsze.

"Grupa ta jest najbardziej podatna na dolegliwości, którym medyczna marihuana może przeciwdziałać, jak choroba Parkinsona, rak, jaskra i inne. Trzeba także odnotować, że specjalna ankieta telefoniczna dowiodła, że jedynie trzecia część populacji uznaje, że legalne powinno być palenie marihuany. To dowodzi, że Autralijczycy zdają sobie sprawę, że palenie marihuany i jej stosowanie medyczne to dwie różne kwestie. Susan Ley, minister zdrowia, zadeklarowała wcześniej w tym miesiącu (październiku), że będzie zabiegać o wspacie przez parlament zmiany Ustawy o Środkach Narkotycznych z 1967, by stworzyć regulacje dotyczące nadzoru nad uprawą i importem konopi do badań naukowych w poszczególnych stanach. Ułatwiłoby to badaczom w Wiktorii, Queensland i Nowej Południowej Walii – gdzie testy kliniczne medycznych konopi zostały zapowiedziane – pozyskiwanie roślin.

W styczniu 2015 roku Roy morgan Research zadało Australijczykom w wieku 14+ pytanie "Czy uważasz, że palenie marihuany powinno zostać zalegalizowane, czy pozostać nielegalne?" Sądząc po ostatnich doniesieniach medialnych, użycie konopi do celów medycznych może w Australii zostać zalegalizowane w dającej się przewidzieć przyszłości. Politycy tacy jak premier nowej Południowej Walii, Mark Bird, czy Daniel Andrews, premier Wiktorii, wyrazili swoje poparcie dla takiej idei, a testy kliniczne rozpoczną się w roku 2016. Ale co Australijczycy sądzą o legalizacji rekreacyjnego użycia konopi?

W ciagu ostatniej dekady, odsetek populacji przychylnej legalizacji wzrosł z 26,8% (2004) do 31,8% (2014). W tym czasie w grupie 65+ zaobserwowano największy proporcjonalny wzrost poparcia dla legalizacji, z 16,9% do 25,5% (wzrost na poziomie 50%). Tym niemniej , ta grupa wciąż pozostaje to w tyle za osobami w wieku 18-24 lat, które popierają legalizację palenia marihuany najsilniej.

Przekonanie, że palenie marihuany powinno zostać zalegalizowane, stało się bardziej powszechne we wszystkich grupach wiekowych oprócz 25-34 (w której nieznacznie spadło). Nawet grupa 14-17 latków, tradycyjnie nastawiona do legalizacji najbardziej sceptycznie, wydaje się otwierać na taką ideę, na co wskazuje wzrost poparcia z 15,5% na 20,7%. Australijczycy z wykształceniem wyższym są bardziej skłonni do zgodny na legalizację palenia konopi: popiera ją 35,8% osób uczęszczających aktualnie na uniwersytety i 32,3% spośród tych, którzy je ukończyli, w zestawieniu z 30,9% osób, które porzuciły studia i 28,4% posiadających średnie wyszktałcenie.

Michele Levine, dyrektor generalny Roy Morgan Research, powiedziała

To, czy ktoś uważa, że ​​palenie konopi powinno być legalne, czy też nie, często koresponduje z tym, jaki rodzaj postaw społecznych dana jednostka genralnie prezentuje, podejście postępowe, czy tradycyjne. W rzeczywistości stopniowy wzrost odsetka Australijczyków, popierających legalizację odpowiada wzrostowi odsetka tych, którzy opisują swój "punkt widzenia w odniesieniu do kwestii i tendencji społecznych w Australii", jako w pewnym stopniu lub zdecydowanie progresywny.

Tym niemniej obecna debata koncentruje się na kwestii zastosowań medycznych, a nie osobistego użytku rekreacyjnego, rzuca zatem inne światło na problem i może stanowić wskazówkę, dlaczego nastąpił znaczący wzrost poparcia dla legalizacji wśród Australijczyków w wieku lat 50 lat i starszych. Stwierdzono, że konopie lecznicze mogą przynieść ulgę, lub spowolnić postęp kilku dolegliwości, które nie są bynajmniej rzadkie wśród osób starszych: jaskry, raka, choroby Alzheimera, zapalenia stawów, choroby Parkinsona i innych (oczywiście warto też zauważyć, że wielu Australijczyków będacych dziś w wieku 50+ była częścią ruchu hipisowskiego w latach 1960. i 1970., z czego mogła wynieść bardzo liberalne poglądy na temat konopi indyjskich).

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Alkohol
  • Benzydamina
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Dzień całkiem normalny, posiłek spożyty kilka godzin przed zażyciem substancji. Głównym powodem, że był to idealny czas na halucynacje było to, że miałem wolne mieszkanie na kilka dni. Oczekiwałem po prostu miłego doświadczenia, czegoś innego gdyż wcześniej miałem doświadczenia tylko alkoholem i thc.

Jako, że to pierwszy raz z benzydaminą to zdecydowałem się na dwie saszetki Tantum Rosa. Przeprowadziłem ekstrakcje a następnie uzyskany osad zalałem jak najmniejszą ilością soku pomarańczowego. O godzinie 23:30 spożyłem specyfik. Smak bardzo intensywnie słony, okropny ale płynu na tyle mało że było to do przeżycia. Brzuch od razu się odezwał ale zapiłem jeszcze sokiem pomarańczowym i winogronowym żeby zabić smak i jakoś zatrzymałem całość w żołądku.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Wzgórze, 12-13 sierpień - noc spadających perseidów

Pierwszy raz z opoidami. Najśmieszniejsze jest to, że mieliśmy oglądać gwiazdy, a nie pamiętam szczerze żadnej.

 

17:00

Zapaliłem papierosa i spojrzałem na moich znajomych (powiedzmy, że będą to A, K, R) z ironicznym smutkiem w oczach, po chwili gałki oczne zostany zwrócone w stronę zarzącego się ogniska, a później na A - "Ej no, kołujemy się na coś czy nie?" - odpowiedziałem, że na mieście jest syf, a zapasy K się skończyły. Po chwili otworzyłem swojego browara jak moi rówieśnicy i spoglądałem w niebo.

17:15

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

piękne naturalne otoczenie z raczej takim sobie nastawieniem.

Przychodzi taki dzień w życiu, kiedy trzymasz w swojej dłoni mniej więcej garść grzybów i jest Ci wszystko jedno, gdzie ślepy los zawieje twoje życie. Takiż dzień spotkałem na swojej drodze. Nagły impuls skierował mnie do lasu. Udaję się daleko od bezpiecznego miejsca, zastanawiając się nad sensem bezsensu moich decyzji. Mój pociąg odjechał, a ja rozgościłem się w nim jak czeska prostytutka w stodole. Trzymam fason i idę dalej.

  • Fentanyl

*Nazwa substancji:Fentany


*Doświadczenie: w opioidach skromne - tramadol i kodeina