REKLAMA
Chcą walczyć ze środkami odurzającymi wśród młodzieży. Nakręcą film o dopalaczach

- Będzie to film o dopalaczach, o walce z nimi. Będzie to pierwsza w Polsce pełnometrażowa antykomedia na ten temat.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Białystok Online
Justyna Fiedoruk
Komentarz [H]yperreala: 
Pełnometrażową antykomedię w tym temacie mamy w kraju niestety już od dawna. Ale kierunek słuszny - kręcenie filmów to jak wiadomo najskuteczniejsza metoda walki z dopalaczami. A jeśli dotychczas masowo farykowane spoty nie dawały wymiernych skutków... to na pewno dlatego, że były za krótkie.

Odsłony

235

Młodzi ludzie cały czas sięgają po dopalacze, nie wiedząc tak naprawdę, co dokładnie zażywają. Ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego, poznania nowych doznań może się jednak skończyć tragicznie. Dlatego białostoccy działacze społeczni postanowili wciąć sprawy w swoje ręce i dotrzeć do młodzieży w najprzystępniejszy dla niej sposób. Nakręcą film "KAC Bystok", który będzie pokazywał tragiczne skutki zażywania dopalaczy.

- Będzie to film o dopalaczach, o walce z nimi. Będzie to pierwsza w Polsce pełnometrażowa antykomedia na ten temat. Na chwilę obecną szukamy jeszcze aktorów, sponsorów, reżyserów i wszystkich, którzy mogą nam pomóc przy produkcji tego filmu. Jest to przedsięwzięcie ogólnokrajowe, pomagają nam już ludzie z całego kraju: z Warszawy, Poznania czy Kalisza – mówi Jacek Grygorowicz, koordynator projektu "KAC Bystok".

Organizatorom zależy na tym, by dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi.

- Film będzie w formie komediowej z tragicznym zakończeniem – dodaje Grygorowicz.

Różnego rodzaju badania pokazują, że dopalacze wciąż są ogromnym problemem w naszym kraju. Dowodzi to więc, że dotychczas podejmowane działania w tym zakresie są nieskuteczne.

Aktualnie jest rejestrowane stowarzyszenie, które zajmie się kręceniem filmu. Na chwilę obecną pomysłodawcy projektu współpracują z fundacją Dialog. Czekają też na kolejnych sponsorów, którzy wesprą ich inicjatywę.

- Już zebrał się zespół, tj. około 30 osób. Praktycznie wszystkie dziedziny techniczne mamy obsadzone. Jeśli chodzi o aktorów, będą to zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści znani z ekranów telewizyjnych. Zapraszamy wszystkich białostoczan do udziału w projekcie, można nas znaleźć na Facebooku – Kac Bystok – informuje Marcin Sawicki, koordynator ds. medialnych "KAC Bystok".

Organizatorzy liczą, że w lipcu można będzie już obejrzeć film w kinach.

Tagi: dopalaczefilmśrodki odurzające

Oceń treść:

Average: 2 (1 vote)