Minęło już półtorej roku od mojej pierwszej i zarazem ostatniej próby z LSD, więc kiedy udało się zdobyć papierki bardzo się ucieszyłem. Planowaliśmy razem z kilkoma kumplami zrobić większą wycieczkę. Generalnie chętnych było dość dużo, bo chyba z 7 czy 8 osób, ale nie mogliśmy znaleźć wspólnego terminu, który by wszystkim pasował. Zadecydowaliśmy więc razem z W i D, że zrobimy jedną mniejszą wyprawę zanim zbierzemy się na tę dużą, właściwą.
CBŚP zatrzymało „chemika”
CBŚP wspólnie z dolnośląską Prokuraturą Krajową kolejny raz zadało cios w przestępczość narkotykową. Tym razem zatrzymano 8 osób do sprawy, w której łącznie już występuje 23 podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i sprzedażą metamfetaminy.
Kategorie
Źródło
Odsłony
528CBŚP wspólnie z dolnośląską Prokuraturą Krajową kolejny raz zadało cios w przestępczość narkotykową. Tym razem zatrzymano 8 osób do sprawy, w której łącznie już występuje 23 podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i sprzedażą metamfetaminy. Grupa działała w okolicach Bogatyni na Dolnym Śląsku. Policjanci likwidując linię technologiczną służącą do produkcji metamfetaminy zatrzymali także „chemika”.
Z ustaleń policjantów z CBŚP z Wydziału w Jeleniej Górze Zarządu we Wrocławiu wynika, że członkowie grupy mogli produkować oraz wprowadzać do obrotu metamfetaminę od 2015 roku do lutego 2018 roku. Narkotyki wytwarzane w okolicach Bogatyni rozprowadzano na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego, a nawet trafiały do Niemiec. Jak ustalono grupa wprowadziła do obrotu nie mniejszej niż 10 kilogramów narkotyków, wartych ponad milion złotych.
Pierwsza realizacja w tej sprawie została przeprowadzona jeszcze w marcu 2016 roku. Wówczas policjanci CBŚP odkryli i zlikwidowali linę produkującą metamfetaminę. Zabezpieczyli także 700 ml metamfetaminy w fazie płynnej, znaczne ilości gotowego produktu, odczynniki chemiczne, półprodukty oraz szklane naczynia. Podczas działań zatrzymano cztery osoby, którym w prokuraturze przedstawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych.
Kolejne działania odbyły się w listopadzie 2017 roku. Zatrzymano wówczas jedenaście osób, którym ogłoszono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Decyzją sądu siedmioro podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. W trakcie wielomiesięcznego śledztwa ustalono następne osoby, które mogły działać w tej grupie.
Ostatnie uderzenie policjanci CBŚP z Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego i Poznania przeprowadzili we wtorek. Wtedy to, jednocześnie weszli do kilkunastu domów przeszukując je. W jednym z nich policjanci zlikwidowali linię technologiczną do produkcji metamfetaminy, zabezpieczając przy tym gotowy narkotyk, 10 litrów płynnej efedryny i inne prekursory niezbędne do produkcji narkotyku.
Podczas działań zatrzymano osiem osób, w tym dwie, które próbowały pozbyć się materiałów obciążających stanowiących teraz dowód w sprawie. Niektóre przedmioty i urządzenia były wyrzucane przez okno w celu zniszczenia śladów. W akcji policjantów CBŚP wsparli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej.
Zatrzymanym postawiono w Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwóm osobom kierowanie tą grupą, a także produkcji narkotyków oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych.
Policjanci CBŚP podkreślają, że nie są to ostanie działania w tym rejonie. Do tej pory w Bogatyni i jej okolicach zlikwidowano pięć laboratoriów metamfetaminy. Osoby, które były wcześniej zatrzymane w większości zostały tymczasowo aresztowane.