CBŚ zlikwidowało grupę kurierów narkotykowych

Zatrzymano 12 osób należących do grupy kurierów narkotykowych, która przemycała haszysz, marihuanę i opium z Nepalu do Polski, Europy Zachodniej i USA.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 2002-10-17

Odsłony

3675
Kilkunastoosobową grupę kurierów narkotykowych zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu. Wśród zatrzymanych są szefowie grupy z Poznania i Włocławka.

"Wczoraj zatrzymaliśmy 12 osób należących do grupy kurierów narkotykowych, która przemycała haszysz, marihuanę i opium z Nepalu do Polski, Europy Zachodniej i USA" - poinformował w środę podczas konferencji prasowej szef poznańskiego CBŚ inspektor Jerzy Jakubowski.

Wśród zatrzymanych są szefowie grupy: 33-letni Michał R. ps. Bulaj, 32-letni Piotr L. ps. Lolo z Poznania oraz 38-letni Robert M. ps. Tancerz z Włocławka.

Prokuratura postawiła zatrzymanym zarzuty udziału w grupie przestępczej i handlu narkotykami. Zatrzymani od 1999 roku przemycili z Azji ok. 180 kg narkotyków, w tym 18 kilogramów opium.

Kurierzy działali na zlecenie międzynarodowych organizacji przestępczych.

"Narkotyki otrzymywali w Nepalu. Samolotami przez Moskwę i Tokio wozili je do Szwajcarii, Holandii i Stanów Zjednoczonych" - dodał insp. Jakubowski.

Kurier jednorazowo przewoził ok. 10 kilogramów doskonale zamaskowanych narkotyków. Opakowane w specjalną folię były opryskiwane środkiem chemicznym, który uniemożliwiał psom tropiącym odnalezienie narkotyków.

Za przewiezienie kilograma haszyszu lub marihuany kurier otrzymywał 300, a organizator przerzutu - 100 USD. Szefowie grupy za zarobione w ten sposób pieniądze kupili sobie mieszkania w Singapurze.

Kilku kurierów zostało wcześniej zatrzymanych przy próbie przemytu narkotyków. Dwóch z nich odsiaduje wyroki w więzieniu w Tokio i w Moskwie.

Za zarzucane czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

??? (niezweryfikowany)
Co ??????? Za przewiezienie kilo haszu 100 albo 300 dolców ???????? KOgos chyba pojebało.
AleX (niezweryfikowany)
Co ??????? Za przewiezienie kilo haszu 100 albo 300 dolców ???????? KOgos chyba pojebało.
blantanamera (niezweryfikowany)
Co ??????? Za przewiezienie kilo haszu 100 albo 300 dolców ???????? KOgos chyba pojebało.
??? (niezweryfikowany)
za takie pieniądze nie warto ryzykować! <br>
vampir (niezweryfikowany)
za takie pieniądze nie warto ryzykować! <br>
blue blood (niezweryfikowany)
Nawet jakby każdy z nich zarobił po 5000 USD to nie wiem, jakie mieszkania by sobie za to kupili - chyba w jaskini opuszczonej przez niedźwiedzia (bo podobno przewieźli w sumie tylko 180 kg narkotyków, a było ich 12 - prosta kalkulacja: 180 : 12 = 15 kg na osobę - 4 500 USD )
Tomoraminium (niezweryfikowany)
No dobra - nie umiem czytać :P - szefowie grupy a nie kurierzy kupili sobie te mieszkania. Ale tak czy inaczej - za 4500 jakie zarobili czy ile to tam było, zupełnie nie opłacało się im to.
blue blood (niezweryfikowany)
No dobra - nie umiem czytać :P - szefowie grupy a nie kurierzy kupili sobie te mieszkania. Ale tak czy inaczej - za 4500 jakie zarobili czy ile to tam było, zupełnie nie opłacało się im to.
zbulwersowany (niezweryfikowany)
Tak wczoraj zatrzymali miedzynarodowy gang.Ci panowie z XIX wydz CBŚ w poznaniu myslą że odniesli sukces.Znam sprawę i chce powiedzieć że kilku panom brakuje podstaw analitycznego myślenia.
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25
 • Tripraport

Na ogól spokojnie wydający się okres roku.Chęć dotarcia do konkluzji na temat swojej osoby. Urodziny matki. Marcowy deszczowy weekend. Nieposprzątany pokój, nie chciałem stwarzać sobie iluzji człowieka jakim na co dzień nie jestem.

Doświadczenie zacząłem w piątek wieczorem. Chcąc upewnić się czy dostałem oczekiwaną przez mnie substancję zacząłem od dawki 125ug. Kolejnego wieczoru w celu zbicia lekkiej tolerancji i zwiększenia mocy doświadczenia przyjąłem 500ug. Chciałem znaczącego przeżycia które nakreśliłoby idee mojej przyszłości.

 • Kodeina
 • Marihuana
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Nastrój w ciągu dnia kiepski, ale nastawienie pozytywne, popołudnie w domu z muzyką.

"To chyba najpotworniejsze w ćpaniu, że można zrobić wszystko i wszystkim, po to tylko, by zaspokoić swoje własne potrzeby "

"Zamknięty krąg: czułem się źle, bo brałem i brałem, by nie czuć się źle."

Paweł Przecławski, Uciec śmierci.


 • Ayahuasca
 • Mimosa tenuiflora
 • Przeżycie mistyczne
 • Ruta stepowa

specjalnie wyszukane miejsce nad Wisłą, pragnienie oczyszczenia, uzdrowienia, wglądu...

Mieszankę ruty i mimozy nazywam roboczo europejską Ayahuaską ponieważ zawiera podobnie jak amazońska Ayahaska - DMT.

Wcześniej wypiłem tą mieszankę na wigilię co między innymi dało mi wizje związane z Jezusem.

Teraz chcę opisać podróż, którą miałem kilka dni temu (noc z 14 na 15 kwietnia 2011).

Postanowiłem, że zdecyduję się na spożycie Aji samotnie w Naturze, tylko jeśli znajdę miejsce, które będę odbierał jako bezpieczne i wspierające. Wybrałem się na wędrówkę z plecakiem nad Wisłę w okolicy Konstancina.

 • Grzyby halucynogenne


(relacja z tripu grzybowego z jesieni 97)


Wieczorkiem, zrobiliśmy z kumplem małą imprezkę u mnie na chacie, towarzystwo raczej nie dragujące, browarek te sprawy. Starzy gdzieś wyjechali na jakiś czas, także można było zaszaleć.