REKLAMA
CBŚ zlikwidowało grupę kurierów narkotykowych

Zatrzymano 12 osób należących do grupy kurierów narkotykowych, która przemycała haszysz, marihuanę i opium z Nepalu do Polski, Europy Zachodniej i USA.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 2002-10-17

Odsłony

3668
Kilkunastoosobową grupę kurierów narkotykowych zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu. Wśród zatrzymanych są szefowie grupy z Poznania i Włocławka.

"Wczoraj zatrzymaliśmy 12 osób należących do grupy kurierów narkotykowych, która przemycała haszysz, marihuanę i opium z Nepalu do Polski, Europy Zachodniej i USA" - poinformował w środę podczas konferencji prasowej szef poznańskiego CBŚ inspektor Jerzy Jakubowski.

Wśród zatrzymanych są szefowie grupy: 33-letni Michał R. ps. Bulaj, 32-letni Piotr L. ps. Lolo z Poznania oraz 38-letni Robert M. ps. Tancerz z Włocławka.

Prokuratura postawiła zatrzymanym zarzuty udziału w grupie przestępczej i handlu narkotykami. Zatrzymani od 1999 roku przemycili z Azji ok. 180 kg narkotyków, w tym 18 kilogramów opium.

Kurierzy działali na zlecenie międzynarodowych organizacji przestępczych.

"Narkotyki otrzymywali w Nepalu. Samolotami przez Moskwę i Tokio wozili je do Szwajcarii, Holandii i Stanów Zjednoczonych" - dodał insp. Jakubowski.

Kurier jednorazowo przewoził ok. 10 kilogramów doskonale zamaskowanych narkotyków. Opakowane w specjalną folię były opryskiwane środkiem chemicznym, który uniemożliwiał psom tropiącym odnalezienie narkotyków.

Za przewiezienie kilograma haszyszu lub marihuany kurier otrzymywał 300, a organizator przerzutu - 100 USD. Szefowie grupy za zarobione w ten sposób pieniądze kupili sobie mieszkania w Singapurze.

Kilku kurierów zostało wcześniej zatrzymanych przy próbie przemytu narkotyków. Dwóch z nich odsiaduje wyroki w więzieniu w Tokio i w Moskwie.

Za zarzucane czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

??? (niezweryfikowany)
Co ??????? Za przewiezienie kilo haszu 100 albo 300 dolców ???????? KOgos chyba pojebało.
AleX (niezweryfikowany)
Co ??????? Za przewiezienie kilo haszu 100 albo 300 dolców ???????? KOgos chyba pojebało.
blantanamera (niezweryfikowany)
Co ??????? Za przewiezienie kilo haszu 100 albo 300 dolców ???????? KOgos chyba pojebało.
??? (niezweryfikowany)
za takie pieniądze nie warto ryzykować! <br>
vampir (niezweryfikowany)
za takie pieniądze nie warto ryzykować! <br>
blue blood (niezweryfikowany)
Nawet jakby każdy z nich zarobił po 5000 USD to nie wiem, jakie mieszkania by sobie za to kupili - chyba w jaskini opuszczonej przez niedźwiedzia (bo podobno przewieźli w sumie tylko 180 kg narkotyków, a było ich 12 - prosta kalkulacja: 180 : 12 = 15 kg na osobę - 4 500 USD )
Tomoraminium (niezweryfikowany)
No dobra - nie umiem czytać :P - szefowie grupy a nie kurierzy kupili sobie te mieszkania. Ale tak czy inaczej - za 4500 jakie zarobili czy ile to tam było, zupełnie nie opłacało się im to.
blue blood (niezweryfikowany)
No dobra - nie umiem czytać :P - szefowie grupy a nie kurierzy kupili sobie te mieszkania. Ale tak czy inaczej - za 4500 jakie zarobili czy ile to tam było, zupełnie nie opłacało się im to.
zbulwersowany (niezweryfikowany)
Tak wczoraj zatrzymali miedzynarodowy gang.Ci panowie z XIX wydz CBŚ w poznaniu myslą że odniesli sukces.Znam sprawę i chce powiedzieć że kilku panom brakuje podstaw analitycznego myślenia.
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne

Noc, wolny pokój. Humor nie był ani zły ani dobry, nie miał zbyt wielkiego wpływu na doświadczenie.

Opisany tutaj trip miał miejsce właściwie niecały tydzień, po 'podróży' na której zażyłem 3 gramy wysuszonych grzybów. Czemu tak szybko? Żeby logicznie to sprostować, musiałbym opisać poprzedniego tripa, ale jakoś nie mam ochoty więc w skrócie powiem, że przed pierwszym razem bardzo chciałem wykorzystać doświadczenie wizualnie, co mi się nie udało gdyż nie byłem wtedy sam i większość tripa przeszło śmiechami i lataniem po mieszkaniu. Tolerancja zeszła, a po poprzednim tripie jakoś nie obawiałem się, że coś złego może się stać.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Absolutny spokój umysłu wynikający z pobytu w bajkowej lokalizacji położonej w górach. Oczekiwania ograniczały się do chęci przeżycia refleksyjnego doświadczenia.

Obudzony po 4 godzinach snu o godzinie 0:15 przyjmuje kartonik serii Voidrealm w między czasie przygotowując niezbędne przedmioty : kartke, kredki , butelke wody i słuchawki. Pamiętając swoją pierwszą podróż, która okazała się być okrutną konforntacją mojego ego. Postanawiam poddać się medytacji w intencji spokoju oraz totalnemu poddaniu się nadchodzącym przeżyciom. 

  • Grzyby halucynogenne


Doświadczenia: Mary Jane praktycznie Non Stop, chyba że jestem na studiach (czyli na detoxie). Pare razy XTC, LSD no i grzyby. Grzyby dokładnie jadłem 4 razy w ilosciach od 30 do 75.

Ten artykuł opisuje moje drugie spozycie tego psychodelika.Ten trip przypadł na 12.11.2004.