Bristol: testy innowacyjnej metody walki z alkoholizmem

Brytyjski rząd dał zielone światło innowacyjnemu pomysłowi, aby walczyć z alkoholizmem za pomocą półsyntetycznej substancji psychoaktywnej MDMA. Pierwsze testy kliniczne ruszą jeszcze tego lata w Bristolu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet

Odsłony

152

Brytyjski rząd dał zielone światło innowacyjnemu pomysłowi, aby walczyć z alkoholizmem za pomocą półsyntetycznej substancji psychoaktywnej MDMA. Pierwsze testy kliniczne ruszą jeszcze tego lata w Bristolu. Brytyjscy naukowcy są zdania, że popularna na festiwalach i w nocnych klubach substancja może być niezwykle skuteczna w walce z nałogiem alkoholowym.

Zdaniem ekspertów, właściwości psychoaktywne MDMA nie wpływają na samo uzależnienie, ale dobrze radzą sobie z czynnikami, które często powodują alkoholizm, takimi jak stres czy trauma.

W ramach dwumiesięcznych testów klinicznych, pacjenci z Bristolu przyjmą dwie dawki MDMA w czystej postaci. Cały program będzie połączony z profesjonalną psychoterapią.

Dr Ben Sessa, psychiatra kliniczny z Imperial College London, który współprowadzi badania, uważa, że program zakończy się sukcesem. - Obecne leczenie alkoholików jest nieskuteczne, ale nie mamy żadnej alternatywy. Szukamy więc nowych narzędzi, aby pomóc pacjentom - przekazał.

- Wiemy, że MDMA pomogło wielu ludziom w przezwyciężeniu traumy - dodał ekspert.

W eksperymentalnym programie weźmie udział 20 pacjentów fizycznie uzależnionych od przyjmowania alkoholu. MDMA przyjmować przyjmą na dwóch z ośmiu sesji terapeutycznych, które będą odbywać się co tydzień.

Podobny program wkrótce może ruszyć w walijskim Cardiff, gdzie MDMA ma posłużyć do walki z syndromem stresu pourazowego.

MDMA, czyli 3,4-Metylenodioksymetamfetamina, to półsyntetyczna substancja psychoaktywna wykazująca działanie empatogenne, euforyczne i psychodeliczne. Główne efekty działania MDMA to otwartość, pobudzenie, euforia, empatia, intensyfikacja odbioru bodźców zewnętrznych, głębsze odczuwanie muzyki i ruchu, czasami zmiana poczucia czasu, często subiektywne uczucie jedności z otaczającym światem (jak to określają zażywający ekstazy), wzmocnienie odczuć związanych z dotykiem, co sprawia, że fizyczny kontakt z drugim człowiekiem jest przyjemniejszy.

Efekty uboczne obejmują: podniesienie ciśnienia, przyspieszenie pulsu, szczękościsk, suchość w ustach, halucynacje. Działanie MDMA jest bardzo indywidualne, niektórzy porównują je z kofeiną [?], inni z silniejszymi stymulantami jak kokaina.

Oceń treść:

Average: 7.5 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Inne
  • Przeżycie mistyczne

Lekki strach, duża ciekawość, duże oczekiwania, duża wiara w siebie i fazę, spokojne otoczenie,

Godzina 9:30- Łykam 11 kapsułek, w których zamknąłem mieszankę imbiru i pieprzu czarnego. Obie te przyprawy mają za zadanie wzmocnić moje doznania. Kumpel (nazwijmy go Kleofas) łyka 10, ponieważ waży troszkę mniej. A przez "troszkę" rozumiem jakieś 10 kilo :) Moja waga to w chwili obecnej 88 kilogramów.

Całość popijamy sokiem z grejpfruta (ułatwia wchłanianie leków) zmieszanym z AAKG (kolejny wzmacniacz faz). Dodajemy do tego po 12 ml syropu Atussin.

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Był to drugi raz kiedy wziołem z znajomymi to bardzo ciekawą substancje jaką jest MDMA, lecz pierwszy raz nie był aż tak piękny.

Było nas razem 4 osoby: "Ma"(Ja) Waga: 65kg (Mężczyzna) | "Ad" Waga: ok 60kg (Kobieta) | "Hi" Waga: ok 65/70kg (Meżczyzna) | Ka (Meżczyzna) nie brał tej substancji tylko inną. Wszyscy mieliśmy po 17lat, znamy się od 1 klasy podstawowej i wszyscy się bardzo dobrze znamy i lubimy wiec taka ekipa to coś pięknego na tak wspaniałego tripa.

  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji : Bromowodorek Dekstrometorfanu (DXM), dawka ok. 450 mg (półtora butalki Acodin'u 300) doustnie ;-).

Set&setting: własne mieszkanie, bez osob towarzyszących, stan ducha spokojny, pozytywnie

nastawiony.

Poziom doświadczenia: Alkohol na początku od impry do impry, pozniej średnio 5x/tydzień

przez rok (tak, uzależnia ;-)) MJ ok. 10 razy w życiu. Czyli doświadczenie zerowe w sferze

dragów (grzeczny chłopiec ? ;-)). Pierwszy raz coś "psycho".

  • Tramadol

by JassMine