Bierzesz MDMA? Uważaj na te trzy kształty tabletek krążące po festiwalach

Brytyjska grupa The Loop ostrzega przed trzema konkretnymi pressami tabletek ekstazy. To jednak nie jedyne ryzyko, na które mogą być narażeni użytkownicy MDMA.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

muno.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

164

Brytyjska grupa The Loop ostrzega przed trzema konkretnymi pressami tabletek ekstazy. To jednak nie jedyne ryzyko, na które mogą być narażeni użytkownicy MDMA.

Choć regularnym czytelniczkom i czytelnikom Muno zapewne nie trzeba tego wyjaśniać, MDMA stanowi substancję aktywną w tabletkach ekstazy. Co istotne, stężenie tego środka znacząco różni się między konkretnymi rodzajami tabletek. Te mają bowiem odmienny kształt i kolor, czyli tzw. press. Działająca od lat w Wielkiej Brytanii grupa The Loop jest pionierem w dziedzinie sprawdzania składu i stężenia substancji psychoaktywnych, stosowanych na imprezach. Ich najnowszy raport zawiera ostrzeżenie dotyczące trzech rodzajów tabletek ekstazy, które mogą zawierać prawie trzykrotną dawkę MDMA przeciętnie stosowaną przez osoby dorosłe.

Brytyjska grupa The Loop regularnie informuje o niebezpieczeństwach związanych z substancjami psychoaktywnymi. Ich raporty dotyczą przede wszystkim stężenia substancji aktywnych w danych środkach (głównie tabletkach ekstazy). Informują oni również o niebezpiecznych substytutach, „udających” popularne narkotyki.

Nie inaczej jest i w tym przypadku. Raport sporządzony na podstawie badań przeprowadzonych na festiwalu Secret Garden Party dotyczy właśnie wyjątkowo mocnych tabletek ekstazy oraz niebezpiecznego zamiennika, sprzedawanego jako MDMA. Co ciekawe, to właśnie od tego eventu w 2016 roku rozpoczęło się testowanie substancji przez grupę The Loop. Pionierzy w tej dziedzinie zainspirowali później takie grupy jak działający w Polsce SIN oraz rozpowszechnili praktykę testowania substancji na imprezach.

Ostrzeżenia z Sekretnego Ogrodu

Po tegorocznych testach na Secret Garden Party, brytyjska grupa wystosowała cztery ostrzeżenia. Dwa z nich dotyczą wyjątkowo mocnych tabletek ekstazy, w kształcie żelka-misia i żółwia ninja. Drugie mogą zawierać nawet 2,5 raza powszechnie przyjętej dawki MDMA.

Kolejne ostrzeżenie związane z ekstazy dotyczy tabletek w kształcie logo SoundCloud. W nich wolontariusze z The Loop znaleźli gips modelarski (plaster of Paris), który w większych ilościach może być szkodliwy dla przewodu pokarmowego. Ostatnie ostrzeżenie dotyczy substancji sprzedawanej jako MDMA. N-ethylpentylon faktycznie z początku może mieć podobne działanie, jednak powoduje długotrwałą bezsenność, a nawet psychozę.

Nigdy nie przyjmujcie substancji psychoaktywnych w samotności czy z nieznanego źródła! Zawsze informujcie znajomych o tym gdzie jesteście i co wzięliście. Pamiętajcie również, że najprostszym sposobem na uniknięcie jakichkolwiek problemów z używkami, jest unikanie ich stosowania.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Etanol (alkohol)
 • LSD-25
 • Marihuana
 • TMA 2 (trimetoksyamfetamina)
 • Tripraport

Od dłuższego czasu planowany trip z partnerem (M) i znajomymi (L, H i C, razem było nas 5 osób), L z cudownym psem - J; wynajęty domek w lesie, las, sad, łąka; nastrój ogółem pozytywny;

T+0h  4:20AM

 • 2C-B
 • Tripraport
 • Tytoń

Set: Pozytywne emocje wracają do mojego życia. Część moich problemów psychicznych została rozwiązana, świat jest lepszy niż mój umysł potrafił go postrzegać, spłacam swój dług senny i chętnie postałbym dłużej lecz jestem w miarę wyspany. Mam za sobą parę problemów emocjonalnych, egzystencjonalnych i rodzinnych, lecz czuję że jestem po pozytywnej stronie energii teraz :), choć dalej czuję takie zamulenie, niechęć do działania i lekki chaos. Setting: Na mieszkaniu matki mojej przyjaciółki na której opiekuję się 2 kotami. Przybyłem wczoraj, jestem tu 2 dzień, mieszkanie całe dla mnie jest dzisiaj.

Substancje: 2C-B 15 mg(mała dawka) + tytoń(codzienne uzależnienie)

 • 4-ACO-DMT
 • Bromazepam
 • DMT
 • Etanol (alkohol)
 • Klonazepam
 • Metoksetamina
 • Miks
 • N2O (gaz rozweselający)

(13.03.2014)

 • Grzyby halucynogenne
 • Pozytywne przeżycie

Nastawienie bardzo pozytywne, gralnia i dużo więcej ludzi (praktycznie sami artyści) niż się spodziewałem.

Witam. Przedstawiam krótką relację z pewnego hipotetycznego wydarzenia. Zapraszam wszystkich ciekawskich, ale nie wścibskich do lektury.

 

   Zakupione 100 świeżutkich grzybków od pewnego podróżnika czekało 2 dni na weekend, bym wyruszył na spotkanie z kosmicznym duchem zaklętym w tych szczuplutkich, wysokich, ale jakże malutkich istotach rodzaju nijakiego, bądź takowego. Plan był na 50 Łysiczek, jednak podróżnik ów powiedział, że 20 już robi magię. Ok, - pomyślałem - więc wrzucę 30. W końcu to pierwsze spotkanie z naszym polskim dobrem psychodelicznym. 

 

randomness