Bierzesz MDMA? Uważaj na te trzy kształty tabletek krążące po festiwalach

Brytyjska grupa The Loop ostrzega przed trzema konkretnymi pressami tabletek ekstazy. To jednak nie jedyne ryzyko, na które mogą być narażeni użytkownicy MDMA.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

muno.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

836

Brytyjska grupa The Loop ostrzega przed trzema konkretnymi pressami tabletek ekstazy. To jednak nie jedyne ryzyko, na które mogą być narażeni użytkownicy MDMA.

Choć regularnym czytelniczkom i czytelnikom Muno zapewne nie trzeba tego wyjaśniać, MDMA stanowi substancję aktywną w tabletkach ekstazy. Co istotne, stężenie tego środka znacząco różni się między konkretnymi rodzajami tabletek. Te mają bowiem odmienny kształt i kolor, czyli tzw. press. Działająca od lat w Wielkiej Brytanii grupa The Loop jest pionierem w dziedzinie sprawdzania składu i stężenia substancji psychoaktywnych, stosowanych na imprezach. Ich najnowszy raport zawiera ostrzeżenie dotyczące trzech rodzajów tabletek ekstazy, które mogą zawierać prawie trzykrotną dawkę MDMA przeciętnie stosowaną przez osoby dorosłe.

Brytyjska grupa The Loop regularnie informuje o niebezpieczeństwach związanych z substancjami psychoaktywnymi. Ich raporty dotyczą przede wszystkim stężenia substancji aktywnych w danych środkach (głównie tabletkach ekstazy). Informują oni również o niebezpiecznych substytutach, „udających” popularne narkotyki.

Nie inaczej jest i w tym przypadku. Raport sporządzony na podstawie badań przeprowadzonych na festiwalu Secret Garden Party dotyczy właśnie wyjątkowo mocnych tabletek ekstazy oraz niebezpiecznego zamiennika, sprzedawanego jako MDMA. Co ciekawe, to właśnie od tego eventu w 2016 roku rozpoczęło się testowanie substancji przez grupę The Loop. Pionierzy w tej dziedzinie zainspirowali później takie grupy jak działający w Polsce SIN oraz rozpowszechnili praktykę testowania substancji na imprezach.

Ostrzeżenia z Sekretnego Ogrodu

Po tegorocznych testach na Secret Garden Party, brytyjska grupa wystosowała cztery ostrzeżenia. Dwa z nich dotyczą wyjątkowo mocnych tabletek ekstazy, w kształcie żelka-misia i żółwia ninja. Drugie mogą zawierać nawet 2,5 raza powszechnie przyjętej dawki MDMA.

Kolejne ostrzeżenie związane z ekstazy dotyczy tabletek w kształcie logo SoundCloud. W nich wolontariusze z The Loop znaleźli gips modelarski (plaster of Paris), który w większych ilościach może być szkodliwy dla przewodu pokarmowego. Ostatnie ostrzeżenie dotyczy substancji sprzedawanej jako MDMA. N-ethylpentylon faktycznie z początku może mieć podobne działanie, jednak powoduje długotrwałą bezsenność, a nawet psychozę.

Nigdy nie przyjmujcie substancji psychoaktywnych w samotności czy z nieznanego źródła! Zawsze informujcie znajomych o tym gdzie jesteście i co wzięliście. Pamiętajcie również, że najprostszym sposobem na uniknięcie jakichkolwiek problemów z używkami, jest unikanie ich stosowania.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Retrospekcja

W towarzystwie nowopoznanego kolegi - B, o którym niewiele wiedziałem. Mój pokój w akademiku, trochę zagracony i nieposprzątany. Ogólna kondycja fizyczna i psychiczna mogłaby być lepsza. Pomysł na wypróbowanie 4-ACO-DMT wpadł mi do głowy wręcz natychmiast po obudzeniu się w sobotę o godzinie 13:00. Wiedziałem, że po tak później pobudce nie zrobię niczego szczególnie konstruktywnego w ciągu dnia. Na tripa decydowałem się wiedząc, że warunki nie są szczególnie korzystne, ale i tak najlepsze jakie jestem sobie w stanie zorganizować w obecnych warunkach.

 

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Cisza, spokój, swój własny pokój. Bez muzy.

Piszę tego Raport Tripa "pod bardzo miłym wpływem" będąc w stanie zawieszenia gdzieś pomiędzy zamuleniem z trawy i podniesionego nastroju z DXM. Zakładam, że będę w stanie dokładnie i w szczegółach opisać to, co naprawdę czuję. Teraz.

Polecam przetestowaną na sobie mieszankę.

Raport Trip składa się z 2 części. Porannej i wieczornej. Dlaczego tak? Aby sprawdzić, czy działanie nie jest przypadkowe.

Godzina 7:00

Zarzucam 20 tabsów Acodinu. Teraz w aptekach coś się zmienia i zaczynają sprzedawać Acodin po 10 tabsów i za taką samą cenę. Masakra.

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Względnie dobre

PORA STRAWIĆ TO INACZEJ

Od mojego ostatniego wrzutu dekstrometorfanu minęło 10 dni i można rzec, że pewne rzeczy się ułożyły, wskoczyły na swe miejsce. Zachowuję trzeźwość, tak jak zamierzałem. Zabawa w świadome śnienie + medytacja + joga dają naprawdę zajebiste efekty. Może nawet za dwa miesiące opiszę co i jak się zmienia, oddając cześć tradycyjnej i zdrowej metodzie na zwiększanie świadomości- zwyczajnej kontemplacji. Dziś jednak mam w planach "naprawić" błędy sprzed kilku dni.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Dobre nastawienie, delikatny stres, ciekawość, zmęczenie po całym dniu, oczekiwania: chill

Mało tu ostatnio tych tajemniczych "pierwszych razów", które wszyscy ciągle wspominamy. Może zatem pora na mój?

Chciałbym w życiu spróbować wszystkiego, jestem ciekawym świata małym kujonkiem szykującym się na olimpiadę z chemii zatem i substancje psychoaktywne przykuły moją uwagę. Niesamowitym dla mnie jest, że można tak łatwo zmienić postrzeganie, percepcję, odkrywać nowe, zwiedzać nieznane... wrócmy może do meritum.