Biały Tydzień

Od poniedziałku tj. 14 czerwca 2004r. policja zachodniopomorska rozpoczyna na terenie całego województwa zmasowane działania pod nazwą "Biały Tydzień", mające na celu ograniczenie zjawiska narkomanii oraz towarzyszącej jej przestępczości .

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl

Odsłony

3792

Kończący się rok szkolny oraz wyjazdy dzieci na wakacje to doskonała okazja , by po raz kolejny dotrzeć do środowisk młodzieżowych z informacją na temat niebezpieczeństw jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków. Warto uświadomić sobie zagrożenia , jakie niesie za sobą narkotyk. Warto uprzytomnić sobie również , że pierwsza działka jest jednocześnie początkiem końca dla każdego organizmu.

Średnia wieku narkomana wynosi 30 lat. tej granicy nie przekracza nikt, kto zaczął brać w wieku 15-16 lat. A nierzadko zdarza się ,że narkomani nie przeżywają roku od momentu rozpoczęcia przyjmowania środków uzależniających.

Tymczasem statystyki jednoznacznie wskazują ,że zjawisko narkomanii systematycznie rozszerza się . Rośnie liczba narkomanów nałogowo zażywających środki odurzające. Coraz częściej narkotyki zażywają i rozprowadzają osoby nieletnie.

W związku z powyższym liczmy , iż w trosce o dobro naszych dzieci włączą się Państwo aktywnie do działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję.

Jednocześnie za Państwa pośrednictwem chcielibyśmy zachęcić mieszkańców naszego województwa o przekazywanie nam informacji na temat miejsc gromadzenia się narkomanów, miejsc ich rozprowadzania bądź produkcji. Tradycyjnie informacje przekazywać można na Bezpłatny Policyjny Telefon Zaufania 0 800 œ 032. Gwarantujmy, iż każda informacja , każdy sygnał zostanie sprawdzony przez nas na gorąco. Prosimy również o rozważenie możliwości / tak jak to miało miejsce w latach poprzednich / umieszczania od 14 do 20 czerwca br. informacji z prośbą o przekazywanie spostrzeżeń i sygnałów dotyczących przestępczości narkotykowej . Proponowany przez nas tekst :

Widzisz, że ktoś handluje narkotykami !
Wiesz, gdzie produkowane są narkotyki !
Widzisz jak ktoś nakłania dziecko do kupna narkotyku!
Wiesz, gdzie gromadzą się narkomani bądź dealerzy !
ZADZWOŃ !!!
POLICYJNY BEZPLATNY TELEFON ZAUFANIA
0 800 œ 032

Apel do nauczycieli , pedagogów i rodziców:

 • przed wyjazdem na wakacje sprawdź bagaż dziecka,
 • wykonaj dziecku test na obecność narkotyku przed wyjazdem i po powrocie z wakacji,
 • nawiąż kontakt z wakacyjnymi wychowawcami dziecka - porozmawiaj o problemie narkomanii,
 • obserwuj swoje dziecko ,
 • uczul dziecko na niebezpieczeństwo wynikające z nawiązywania przypadkowych kontaktów z obcymi osobami

Liczymy na przyłączenie się do działań Policji. O efektach działań codziennie będziemy państwa informować.

RZECZNIK PRASOWY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI w Szczecinie

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

kajot (niezweryfikowany)
kurwa, gdzie ja mieszkam ! pieprzone policyjne panstwo :( no to juz zaczyna byc zabawne
shahid - flirtu... (niezweryfikowany)
&quot;...informacji na temat miejsc gromadzenia się narkomanów, miejsc ich rozprowadzania bądź produkcji.&quot; <br>Ta ci ostatni produkowani narkamani sa strasznie niebezpieczni. Dile rozprowadzaja ich bardzo zanieczysczonych. <br> Nigdy nie wiadomo czy to co kupujemy to rzeczywiscie narkoman czy moze jakis trefny alkoholik powodujacy bad tripy.
Kanbuchi (niezweryfikowany)
&quot;...informacji na temat miejsc gromadzenia się narkomanów, miejsc ich rozprowadzania bądź produkcji.&quot; <br>Ta ci ostatni produkowani narkamani sa strasznie niebezpieczni. Dile rozprowadzaja ich bardzo zanieczysczonych. <br> Nigdy nie wiadomo czy to co kupujemy to rzeczywiscie narkoman czy moze jakis trefny alkoholik powodujacy bad tripy.
Samuraj Jack (niezweryfikowany)
&quot;A nierzadko zdarza się ,że narkomani nie przeżywają roku od momentu rozpoczęcia przyjmowania środków uzależniających.&quot; <br> <br>wth?
Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby halucynogenne
 • Pierwszy raz

Ciemny pokój, późna noc.

Wszystko zaczęło się od wypadku, albo wypadek był pewnego rodzaju katalizatorem. Słoneczna pogoda, rześki, sierpniowy poranek i ja na rowerze, jadący do pracy. Ja kontra samochód.
Diagnoza: uszkodzone nerwy w ramieniu i połamany palec.
Wiare porzuciłem już dawno, ale leżąc na sorze przez moment pomyślałem, że bóg chyba na prawdę na mnie spogląda, przynajmniej od czasu do czasu.
Po wyjściu ze szpitala, po czterodniowym pobycie, mimo że ręka napierdalała jak szalona, cieszyłem się, że w końcu odetchnę od roboty.

 • 25C-NBOMe
 • Pierwszy raz

Lekko deszczowy wieczór. Miejsce: Wynajmowana przeze mnie stancja, na której obecnie jestem sam. Nastawienie: Chęć spróbowania czegoś nowego, poczucia nowych psychodelicznych doznań.

17:34

Siedząc przed kompem biorę jeden malutki magiczny kartonik pod górne dziąsło. W oczekiwaniu na pierwsze efekty czytam sobie opisy przeżyć innych użytkowników tego specyfiku.

18:05

 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Miks

Nastawienie pozytywne, wycieczka szkolna do teatru. Spokój, harmonia i melancholia.

Error 404

 • Efedryna

nazwa substancji: tussipect
poziom doświadczenia: marihiuana kilkanaście razy, alkohol, tussi pierwszy raz
dawka: 4+2

metoda zażycia: doustnie
set & setting: szczęśliwa z powodu nadchodzącej wiosny, najedzona i może trochę nie wyspana. Spożywane w szkolnym kibelku zapijane Pepsi
randomness