Argentyna zezwoliła na uprawę konopi indyjskich pacjentom

W dniu 12 listopada Argentyna zezwoliła ludziom na uprawę konopi w domu do celów leczniczych. Dekret wydany przez prezydenta Alberto Fernándeza zezwala również aptekom na sprzedaż olejków, kremów i innych produktów z konopi indyjskich, a także nakazuje publicznym i prywatnym systemom ubezpieczeń pokrycie tych leków pacjentom, którzy otrzymują receptę.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Jakub Gajewski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

23

W dniu 12 listopada Argentyna zezwoliła ludziom na uprawę konopi w domu do celów leczniczych. Dekret wydany przez prezydenta Alberto Fernándeza zezwala również aptekom na sprzedaż olejków, kremów i innych produktów z konopi indyjskich, a także nakazuje publicznym i prywatnym systemom ubezpieczeń pokrycie tych leków pacjentom, którzy otrzymują receptę.

Posunięcie prezydenta znacznie rozszerzyło zasięg ustawy z 2017 roku, która zalegalizowała medyczną marihuanę. Zwolennicy marihuany leczniczej twierdzą, że poprzednik pana Fernándeza, Mauricio Macri, wprowadził ograniczenia na tyle surowe, że skutecznie uczyniły one lek niedostępnym dla pacjentów. Środek ten jest ostatnim krokiem w kierunku złagodzenia przepisów dotyczących konopi indyjskich w Ameryce Łacińskiej. W 2017 roku Urugwaj zalegalizował marihuanę dla dorosłych, która jest sprzedawana w aptekach, a Kolumbia ustanowiła system licencjonowania upraw konopi do celów leczniczych. Domowi hodowcy w Argentynie będą potrzebować licencji na podstawie potrzeb medycznych.

„Walczymy o to od trzech lat” – powiedziała Valeria Salech, szefowa Mamá Cultiva, argentyńskiej organizacji promującej medyczną marihuanę. „Nie będziemy już dłużej karani za szukanie lepszej jakości życia dla siebie i naszych bliskich”.

Pani Salech stała się zagorzałą zwolenniczką medycznej marihuany, kiedy zobaczyła pozytywny wpływ oleju z konopi na jej syna, Emiliano, który cierpi na epilepsję i jest autystyczny. Emiliano, obecnie 14-letni chłopiec, używa oleju z konopi indyjskich od sześciu lat.

„Konopie indyjskie pomogły mu poprawić więź z otaczającymi go osobami. Był w stanie przestać używać pieluch i nauczył się grać na instrumentach ”- powiedziała pani Salech. „To zmieniło nasze życie”.

Prawo z 2017 roku było tak restrykcyjne, że ludzie kupowali produkty z konopi głównie na czarnym rynku.

„Istniało prawo, ale nie było dostępu do produktów”, powiedział minister zdrowia Argentyny Ginés González García. „Zastępujemy już istniejący czarny rynek kontrolą jakości, która ma kluczowe znaczenie dla wszystkich produktów medycznych, szczególnie tych podawanych dzieciom”.

Prawo z 2017 r. zezwalało tylko pacjentom z oporną na leczenie padaczką dostęp do oleju z konopi indyjskich i nie istniała żadna procedura, aby uzyskać go legalnie za pośrednictwem państwa. Pani Salech i inni działacze zachęcali użytkowników konopi do uprawy własnych roślin, mimo że było to niezgodne z prawem.

„Uprawiamy własne leki, wiedząc, że w każdej chwili możemy stracić wolność, ale robimy to, ponieważ nie można wycenić jakości życia” – powiedziała pani Salech.

Uprawa marihuany wiązała się z wyrokami więzienia od czterech do 15 lat. Ci, którzy uprawiać będą ją bez licencji, nadal będą podlegać tej karze.

Rząd zamierza teraz opracować system zezwoleń na uprawę domową. Liczy również na współpracę z laboratoriami medycznymi zainteresowanymi produkcją marihuany i jej pochodnych.

Zatwierdzenie będzie odbywać się „indywidualnie dla każdego przypadku”, powiedział Gonzaléz García, ale podkreślił, że będzie szerokie zrozumienie dla szerokiego wachlarza chorób, którym mogą pomóc konopie.

„Nawet jeśli nie będzie w stanie wyleczyć choroby, to poprawa jakości życia nie jest błahostką” – powiedział.

Nowe przepisy argentyńskie pozwolą również na uprawę przez osoby trzecie, które uprawiają konopie w imieniu osób z potrzebami medycznymi.

Na razie pełna legalizacja marihuany nie jest przedmiotem agendy rządu. Ale aktywiści są optymistami, definicja potrzeb medycznych zostanie rozszerzona również o ten aspekt.

„Jeśli myślimy tylko o zdrowiu jako o braku choroby, to mija się z celem” – powiedziała pani Salech. „Ta roślina przyszła nas tego nauczyć”.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Miła atmosfera, pozytywne nastawienie z mojej strony, piękny lasek i najlepsi towarzysze

Przygotowania:

Razem z 2 osobami utworzyliśmy małą ekipę do tripu z pigułkami (ona G, on K i ja).

Któregoś dnia umówiliśmy się że weźmiemy owe cukiereczki, które niestety albo stety mi pozostały z holandii, z której wróciłem. Miałem TYLKO 2  zielone heinekeny (które szczerze mógłbym brać codziennie) i 1 niebieską WB, która była dla mnie bardzo słaba bo pamiętam,  że musiałem wziąć 1.5 by poczuć cząstkę działania jak w heinekenie ale mniejsza :P 

Generalnie na całą zabawę umówiliśmy się po lekcjach :D

Zabawa... AKCJA? 

  • 3-MMC
  • Uzależnienie

Zawsze pozytywne nastawienie i oczekiwania. Im "dalej w las", tym większy wpływ na mój stan psychiczny. Myśl przewodnia - jakoś to będzie. Brałem zarówno sam, jak i ze znajomymi. Najczęściej z dziewczyną. Plenery, kluby i mieszkania.

Przedstawiona poniżej historia, ku mojemu nieszczęściu, wydarzyła się naprawdę. Nie będzie ona nadzwyczajna, wręcz przeciwnie - często się zdarza. Tekst ten, ma na celu nakłonić przyszłych użytkowników różnych stymulantów (przede wszystkim różnego rodzaju dronów) oraz tych którzy jeszcze kontrolują uzależnienie (lub tak im się wydaje), aby jeszcze kilka razy zastanowić się nad rodzajem substancji, którą wybrali. Zatem nie będzie tu opisów działania, przeżyć pod wpływem, czy sytuacji w których przyjmowałem dane narkotyki.

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

w raporcie

"Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz." I Moj. 2: 16-17

Z perspektywy lat widzę jasno: decyzja o spożyciu wynikła ze znudzenia i próżności. Dzień czy dwa wcześniej uraczyłem się srogo gałką muszkatołową, zejście było niemiłosierne. Przy końcu wzraz ze Współtowarzyszem wypiliśmy po piwie, może dwóch. W końcu wpadłem na pomysł wspólnego tripu. Sięgnęłem po zapas suszonych grzybów zbieranych w ubiegłym sezonie 2008 roku.

  • Oksybutynina

Ostatnimi czasy, dorwałem 3 ciekawe substancje, których reportów nie ma na

neuro_groove. Jest to Oxybutinin hcl

(Ditropan, Cystrin, Ditroopanum i jeszcze pewnie jakieś są), tolperisone hcl

(Mydocalm, pochodna lidokainy). Pierwsza działa rozkurczowo na mięśnie

gładkie pęcherza i przewodu pokarmowego, a druga rozluęnia napięcie mięśni