Aresztowano ponad tysiąc osób tworzących siatki narkotykowe

Podczas policyjnej akcji wymierzonej w gangi narkotykowe działające na terenie małych miast, zatrzymano 1 100 osób podejrzanych o przemyt i handel substancjami psychoaktywnymi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mojawyspa.co.uk
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

183

Podczas policyjnej akcji wymierzonej w gangi narkotykowe działające na terenie małych miast, zatrzymano 1 100 osób podejrzanych o przemyt i handel substancjami psychoaktywnymi.

Od 17 do 24 maja jednostki policji w całym kraju przeprowadziły serię nalotów na nieruchomości oraz miejsca kojarzone z county lines, podczas akcji zatrzymano 1 100 osób. Policja zarekwirowała również 33 pistolety i 219 noży, zlikwidowano także 80 linii telefonicznych wykorzystywanych do zamawiania narkotyków.

Obecnie w Wielkiej Brytanii istnieje około 600 grup przestępczych tworzących siatki county lines. Jeszcze dwa lata temu było ich znacznie więcej - około 2 000, jak podkreśla zastępca komisarza Metropolitan Police Graham McNulty, to efekt wzmożonej działalności policji.

„Nie ustajemy w wysiłkach aby ograniczyć działalność siatek przemytniczych do zera. Takie zintensyfikowanie działań pozwala skierować więcej sił i środków i to w całym kraju do walki z gangami. W ten sposób pokazujemy również naszą determinację i zaangażowanie”, podkreślił McNulty.

Pod określeniem county lines kryje się przemyt narkotyków poza dużymi miastami – na terenie hrabstw, działające tam gangi bardzo często wykorzystują do transportu oraz rozprowadzania substancji psychoaktywnych, młodzież a nawet dzieci. Kontakt z klientami odbywa się za pomocą dedykowanych linii telefonicznych.

Nierzadko też grupy przestępcze przejmują nieruchomości – domy czy lokale należące do osób uwikłanych w ich działalność i przekształcają je w noclegownie dla dilerów, tam też przechowywane są narkotyki. W trakcie akcji, policja przeszukała 904 takie miejsca w których przebywało 1 138 osób wykorzystywanych przez gangi.

W ramach operacji, również oficerowie National Crime Agency wzmożyli działania wymierzone w handlarzy narkotyków. Między 17 a 24 maja, na terenie Londynu przechwycono 500 kg kokainy zaś 17 kg heroiny na terenie Francji, w drugim przypadku towar przewoził polski kierowca.

Zatrzymano także innego kierowcę, który usiłował wwieźć na teren Wielkiej Brytanii 107 kg kokainy o wartości 8,5 miliona funtów, ciężarówka przyjechała z Holandii.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Gałka muszkatołowa
 • Marihuana
 • Pierwszy raz
 • Tabaka

Doświadczenie: Gałka Muszkatołowa, thc, winko

Wiek: 19 lat (48 kg)

Ilość: 50 g (2 gałki) świeżo ztartych

Oczekiwania: Pierwszy raz- przeżycie mistyczne

Ludzie: koleżanka A i koleżanka P.

Treść:

Dzień 1, 30.10.11

 • Bad trip
 • LSD-25
 • Marihuana

Odczuwałem podniecenie i ekscytację, w pewnym stopniu lęk przed nieznanym, gdyż było to moje drugie doświadczenie psychodeliczne w życiu. Akcja była spontaniczna, zażyłem kartonik 3 godziny po rzuceniu mi propozycji zarzucenia i do samego końca nie byłem pewny czy chcę to zrobić, jednak ciekawość i perspektywa zrobienia czegoś szalonego wygrała. Podróż odbyłem z kolegą (D.), na początku akcja toczyła się w moim pokoju, później w niewielkim parku w centrum miasta.

Witam serdecznie wszystkich czytelników Neurogroove. Po długim czasie czytania raportów o wszelakich substancjach postanowiłem podzielić się moją historią. Jest to mój pierwszy trip raport, nie tylko publikowany ale i napisany w ogóle. Zapraszam do przeczytania :)

 • DMT
 • Pierwszy raz

Nastrój: Jak zwykle podniecenie towarzyszące chęci spróbowania nowej używki. Miejsce: ulubione do spożywania narkotyków czyli pokój. Z trzech tripów podczas dwóch towarzyszyły mi zaufane osoby.

Opiszę tu trzy tripy po DMT, jako że wszedłem w posiadanie gargantuicznej ilości pół grama tejże substancji, a każdy z nich było jakościowo inne od poprzednich. A więc:

 • LSD-25
 • Użycie medyczne

Dozowanie rano co 4 dni wraz ze śniadaniem

Chciałabym się podzielić z wami moją osobistą rewolucją, nowym życiem.

Z natury nostalgiczny ze mnie człowiek, wycofany i może trochę za ostrożny w stosunku do ludzi.

randomness