Amerykańsko-chińska grupa do spraw fentanylu. We wtorek pierwsze posiedzenie.

Powstała amerykańsko-chińska grupa robocza do spraw substancji używanych do produkcji fentanylu, narkotyku wiązanego w USA ze śmiercią tysięcy osób rocznie. We wtorek w Pekinie - podał Reuters - odbędzie się jej pierwsze posiedzenie.

deadmau5

Kategorie

Źródło

ads, tas
tvn24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

53

Powstała amerykańsko-chińska grupa robocza do spraw substancji używanych do produkcji fentanylu, narkotyku wiązanego w USA ze śmiercią tysięcy osób rocznie. We wtorek w Pekinie - podał Reuters - odbędzie się jej pierwsze posiedzenie.

Cytowany przez agencję Reutera urzędnik określił planowane spotkanie jako "kluczową część" wspólnych wysiłków USA i Chin w tej sprawie. Według niego chińskie władze podjęły działania przeciwko rodzimym firmom produkującym substancje chemiczne używane do wytwarzania fentanylu mniej więcej w listopadzie ubiegłego roku, gdy przywódcy obu państw, Joe Biden i Xi Jinping, spotkali się w Kalifornii. Pekin miał też zacząć rozmowy w tej sprawie z Meksykiem.

W skład grupy roboczej po stronie amerykańskiej wejdą urzędnicy departamentów: Bezpieczeństwa Krajowego, Sprawiedliwości, Stanu i Skarbu.

Zobowiązanie Chin do ukrócenia sprzedaży chemikaliów i sprzętu do wytwarzania fentanylu meksykańskim kartelom narkotykowym było jednym z konkretnych wyników szczytu w Kalifornii. Waszyngton ocenia, że Pekin jak dotąd wywiązuje się ze swoich obietnic.

Ponad 80 tysięcy śmierci z powodu przedawkowania opioidów

Fentanyl jest główną przyczyną przedawkowania narkotyków w Stanach Zjednoczonych.

Według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w 2021 roku z powodu przedawkowania opioidów zmarło w USA ponad 80 tysięcy osób. 88 procent z tych przypadków dotyczyło syntetycznych opioidów, takich jak fentanyl.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Miks

Pozytywny nastrój, oczekiwanie głębokiego doświadczenia psychicznego. Sam w lesie w piękny, słoneczny dzień.

 

13:00, Cudowny, słoneczny dzień. Umiejscowiłem się w pięknym, pagórkowatym, kolorowo-jesiennym lesie i przyrządzam wywar z 85 ususzonych grzybków. Kilkanaście metrów pode mną płynie mały wodospad, a ptaki dają znać o sobie w leśnym zaciszu. Zalewam grzyby gorącą wodą z termosu i po odczekaniu chwili do ostygnięcia powoli wypijam.

  • Dekstrometorfan

  • Mefedron
  • Pozytywne przeżycie

idealne!

O - ja

P, Z - też ćpaki

 

Nudziło mi się w moim mieście, śmierdząca chujolandia, cholera, to chyba najnudniejsze urodziny w moim życiu, może po prostu zadzwonię, zadzwonię i poczekam na skutki, mały kroczek w stronę przerwania obrośniętej łojem chujozy w jaką się wpakowałem z rozbiegu.

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Lekkie zmęczenie, ale i ekscytacja po okresie renowacji komórek mózgowych. Kilku domowników obecnych, ale nie wchodzili mi do pokoju.

DXM- Tak, czy nie?

randomness