Alkohol w Policji ma charakter incydentalny?

Zdarzenia z udziałem funkcjonariuszy Policji będących pod wpływem alkoholu stanowią pewien problem, który wg Policji jest incydentalny.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

suski.dlawas.info
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

216

Zdarzenia z udziałem funkcjonariuszy Policji będących pod wpływem alkoholu stanowią pewien problem, który wg Policji jest incydentalny. Tylko - czy społeczny wymiar poczucia obywatelskiej sprawiedliwości nie zobowiązuje KGP do wyeliminowania incydentów po spożyciu alkoholu przez funkcjonariuszy podczas pełnienia służby - a według wielu relacji policyjnych - policjant na służbie jest 24 godziny na dobę - czy daje to mandat zaufania do oficjalnych danych, jakie podaje KGP w Warszawie?

Przesłane informacje w odniesieniu do około 130 tysięcy funkcjonariuszy Policji w Polsce rzeczywiście są niskie - lecz incydenty nie mogą stanowić o bezpieczeństwie obywateli narażonych na to, że wobec nich podejmie czynności policjant pod wpływem alkoholu lub innych substancji zakłócających normalne czynności psychofizyczne albo, że policjant siada do pojazdu samochodowego służbowego albo prywatnego pod wpływem ..

W Policji od 2016 r. realizowany jest program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych pn. „Alkohol a środowisko służby i pracy”. Został on opracowany przez grupę roboczą działającą przy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, złożoną z przedstawicieli Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Żandarmerii Wojskowej i Służby Więziennej. Został oparty na wynikach badań w środowisku służb mundurowych oraz najnowszej wiedzy dotyczącej prowadzenia oddziaływań profilaktyczno-korekcyjnych w środowisku pracy.

Podstawowe zadania wynikające z programu to prowadzenie przez psychologów policyjnych szkoleń o charakterze profilaktycznym dla policjantów i pracowników na stanowiskach wykonawczych (kadra zasadnicza) oraz osób zajmujących stanowiska kierownicze (kadra kierownicza), a także wspieranie przełożonych w procesie rozwiązywania problemów alkoholowych w podległych zespołach.

W ramach szkoleń dla kadry kierowniczej Policji nauczane są sposoby rozpoznawania symptomów nadmiernego używania alkoholu oraz reagowania na nie. W sytuacji wystąpienia problemu alkoholowego u funkcjonariusza lub pracownika psycholodzy wspierają przełożonego w doborze odpowiednich form oddziaływania na podwładnego, przygotowują do przeprowadzenia rozmowy oraz pomagają w zaplanowaniu i prowadzeniu monitoringu funkcjonowania osoby w miejscu służby i pracy. Prowadzą również rozmowy o charakterze informacyjno-motywacyjnym z osobami, które nadużywają alkoholu. Program realizowany jest we wszystkich jednostkach organizacyjnych Policji.

Jednocześnie informuję, że liczba zdarzeń komunikacyjnych z udziałem policjantów będących pod wpływem alkoholu bądź innego środka podobnie działającego od lat spada:

rok 2016 - 84 zdarzenia

rok 2017 - 75 zdarzeń (spadek o 10,7%)

rok 2018 - 60 zdarzeń (spadek o 20% !).

Jak widać są to zdarzenia o charakterze incydentalnym. Przypominamy, że Policja zatrudnia prawie 130 tys. osób.

Opracowanie:

insp. Mariusz Ciarka
Rzecznik Prasowy
Komendanta Głównego Policji

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Będąc już doświadczonym pożeraczem grzybów chciałem wrócić do mojej pierwszej jazdy grzybowej, która była moją inicjacją do psychodelicznego świata. Z pewnościa pewien wpływ na to opowiadanie będzie miał nastrój w jakim się znajduje... ciemna noc, mróz za oknem, jutro znów do pracy, nikt mnie nie kocha, nic mi się niechce... typowy jesienno-zimowy przedświąteczny nastrój.




  • Ketamina
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Dobry nastrój, ciekawość, puste mieszkanie w nocy, mistyczny klimat i muzyka

Wielokrotnie zabierałem się za pisanie tego raportu, mogło to być nawet kilkanaście razy, ale za każdym razem w końcu się poddawałem, usuwałem wszystko i wracałem do punktu wyjścia. Opisanie tego tripu w jakkolwiek spójny, nieimprowizowany sposób wydawało się niemożliwe już dzień po, dlatego ostatecznie decyduję się zamieścić wiadomości, które pisałem do znajomego bezpośrednio po „przebudzeniu się” z tripa, kiedy tylko jako tako odzyskałem świadomość tego kim jestem i gdzie się znajduję (po drobnych poprawkach).

  • Dekstrometorfan
  • Gałka muszkatołowa
  • Katastrofa
  • Kodeina

Moj pokoj, spokoj. Bylam chora, mialam katar, zatkane zatoki i bol gardla, przecenilam swoje mozliwosci. Nastawienie jak zawsze przy g m pozytywne, oczekiwalam najmocniejszego z dotychczasowych tripow z ta substancja.

Godzina 0 - Przed chwila wypilam gesta breje skladajaca sie ze startej galki muszkatolowej w ilosci trzech orzechow oraz wody. Miksture przegryzlam fantastycznym jogurtem malinowym. Jest godzina 19:05, a ten trip report zamierzam pisac na biezaco, co wlasnie robie.

  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

Lekkie zmęczenie.

Cześć. 

Zanim wrzuciłem LSD pierwszy raz szukałem sporo po necie jakie dawki, jak działa, ile trzyma, więc napiszę ten post dla osób głodnych wiedzy.