Aktywista zatrzymany za 0.00g konopi [WIDEO]

Polski aktywista został zatrzymany za 0.00g konopi. Dlaczego trafił na komendę w kajdankach? Tego dowiesz się z artykułu

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

WEEDWEEK.PL | Mikołaj Rusin
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

133

Polski aktywista został zatrzymany za 0.00g konopi. Dlaczego trafił na komendę w kajdankach? Tego dowiesz się z artykułu.

Warszawska policja zatrzymała Mateusza Zbojne – aktywistę, założyciela fundacji Otwieramy Oczy za 0.00g konopi. Jak do tego doszło?

Aktywista zatrzymany za resztki konopi

Na youtubowym kanale Otwieramy Oczy wczoraj pojawił się najnowszy film. W tym materiale Mateusz Zbojna – aktywista, współorganizator zeszłorocznego Marszu Wyzwolenia Konopi opowiedział o tym jak został zatrzymany za 0.00g konopi.

Cała akcja miała miejsce w Warszawie. Mateusz przechodził przez tory w niedozwolonym miejscu (NIE ŁADNIE!) i zupełnym przypadkiem trafił na patrol policji. W związku z tym, że za powyższe wykroczenie należy się mandat funkcjonariusze go zatrzymali. Jednak od razu postanowili go również przeszukać.

Powiedzieli, że będziemy przeprowadzali kontrolę osobistą. Przeszukamy pana. Mówię: Za co, czemu? Przejście przez tory równa się przeszukanie? Robię coś złego? Zachowuje się podejrzanie? Jakieś podstawy w ogóle macie?

– Mateusz Zbojna w swoim najnowszym filmie

Jednak policjanci pozostali nieugięci i przystąpili do swoich czynności. W kieszeni założyciela Otwieramy Oczy znaleźli starą lufkę i kilkadziesiąt zielonych okruszków wymieszanych ze śmieciami z kieszeni. Później okazało się to, że są to resztki liści konopi włóknistej. Jednak z taką ilością warszawscy policjanci postanowili zawinąć aktywistę na komendę.

Materiał zabezpieczony przez warszawską policję. Waga określiła tą ilość jako 0.00g

Wizyta na komendzie

Co ciekawe założyciel Otwieramy Oczy trafił na posterunek w kajdankach. Pomimo tego, że od razu tłumaczył policjantom, że jest pacjentem, przyjmuje medyczną marihuanę, i dodatkowo pokazał im wszystkie potrzebne dokumenty.

Oczywiście tak jak się można było spodziewać w zabezpieczonym materiale testy policyjne nie wykazały żadnych narkotyków. Jednak na komendzie padły bardzo ciekawe słowa, które pokazują jaką wiedzą na temat marihuany dysponują polscy policjanci.

Oficer dyżurny powiedział, że tam nic nie wyszło. Ja mówię: Co tam miało wyjść, jak to były jakieś liście pokruszone, stare. Tam nic by nie wyszło. On mówi wtedy: Nie, bo to była pewnie medyczna marihuana i ona na testach nie wychodzi

– Mateusz Zbojna w swoim najnowszym filmie

Dla przypomnienia – medyczna marihuana zawiera takie same kannabinoidy jak zioło kupowane na ulicy. Jakiekolwiek testy wykrywające obecność THC zawsze pokażą w niej to, że jest „narkotykiem”. Rzeczą, która odróżnia konopie medyczne od tych rekreacyjnych jest wszystko co związane z uprawą. Konopie medyczne muszą być uprawiane według norm wyznaczonych przez odpowiednie dla danego kraju organy. Poza tym każdy susz będzie do siebie w jakimś stopniu podobny: z wyglądu, charakterystycznego zapachu, a zwłaszcza w testach narkotykowych, które stosują policjanci.

Ta sytuacja kolejny raz pokazała niekompetencje i kompletną dezinformacje, którą już od lat obserwujemy wśród funkcjonariuszy polskiej policji. Policjanci po prostu nie wiedzą co to medyczna marihuana. Tutaj nasuwa się pytanie – dlaczego nie przejdą odpowiednich szkoleń? Wystarczyłoby poświęcić na to godzinę i już wiedzieliby jak podchodzić do takich spraw.

Oceń treść:

Average: 7 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

poranek we własnym domu pewnej wietrznej soboty, pozytywne nastawienie.

Zanim przejdę do właściwego TR, chciałbym napisać czemu w ogóle go piszę. Po pierwsze na pewno nie po to, byś dowiedział się, drogi czytelniku, jak działa dxm. Takich raportów jest na tej stronie od ch*ja i jeszcze trochę, spójrzmy prawdzie w oczy - czytając ten konkretny, nie dowiesz się prawdopodobnie niczego nowego. Mimo to, ostatnimi czasy dane mi było zaobserwować pewien spór: niektórzy twierdzą, iż grejpfrut zupełnie im nie pomógł, inni zachwalą jego działanie. Po pierwszej próbie z tym cytrusem zdecydowanie mogę zaliczyć się do tych drugich.

  • Marihuana

Zaczelo sie tak ze czekalme na ten dzien kupe czasu

wszyscy mi mowili dzisiaj wychodzimy na cool impreze,

taki a nie inny jestem ze jak sobie wmowie to nie

puszcze i caly dzien chodzilem idziemy na bibe ,

idziemy na bibe.moi kumple mieli juz na miezony klub

ale jedna regula zakaz wejscia w tenisowkach czy

jakich innych butach oprocz lakierkow(blah)wiec sie

wkorwilem na maxa wiec moja kumpela z dani (mega

wyczesana wariatka )kumplem z meksyku(dobre dziecko

  • LSD-25
  • Użycie medyczne

W sumie na żywioł, noc, pokój i podwórko

Tytułem wstępu:

Nie mam pewności czy zażyta przeze mnie substancja to LSD-25, ponieważ przebieg tripu był nietypowy.

Był to drugi znaczek zakupiony od tego samego dostawcy z marketu na TORze. Za pierwszym razem miesiąc wcześniej nie zadziałało w ogóle.

Celem zażycia była terapia szokowa - pobudzenie niedziałających prawidłowo obszarów mózgu - oraz w miarę możliwości osiagnięcie tych wszystkich rzeczy, które zabrała mi choroba.

  • Dekstrometorfan

S&S: Jeden z leniwych grudniowych dni spędzonych w moim pokoju.Nastawienie jak najbardziej pozytywne.

Dawkowanie: 900mg przyjęte w dość szybkim czasie.

Wiek i doświadczenie: lat 20.Mj,hash,benzydamina,kodeina,amfetamina,dxm,kot itp

randomness