Akt oskarżenia za przemyt narkotyków do Szwecji

W toku postępowania prokurator ustalił, że grupa rozpoczęła działalność w 2016 roku i zajmowała się przemytem do Szwecji płynnej amfetaminy, która była przewożona w butelkach jako śliwowica. Amfetamina dostarczana była do Szwecji drogą morską.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Prokuratura Krajowa
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

42

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował akt oskarżenia przeciwko Adrianowi J, Krystianowi B., Pawłowi K. i Barbarze B., którym zarzucił udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej m.in. przemytu substancji psychotropowych w postaci płynnej amfetaminy z Polski na teren Królestwa Szwecji oraz przerób tej substancji na terytorium Królestwa Szwecji. Ponadto Adrianowi J. prokurator zarzucił kierowanie tą grupą przestępczą. Śledztwo było prowadzone przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Płynna amfetamina jako śliwowica

W toku postępowania prokurator ustalił, że grupa rozpoczęła działalność w 2016 roku i zajmowała się przemytem do Szwecji płynnej amfetaminy, która była przewożona w butelkach jako śliwowica. Amfetamina dostarczana była do Szwecji drogą morską. Członkowie grupy korzystali z przepraw promowych na trasie Szczecin – Ystad. Płynna amfetamina przerabiana była następnie na terenie Szwecji, m.in. w Uppsali, na jej siarczan, a następnie była rozprowadzana na terytorium Szwecji. Oprócz narkotyków do Szwecji przemycane były również produkty do przerobu wskazanej substancji m.in stężony kwas siarkowy. Jeden z członków grupy posiadał powiązania rodzinne w Szwecji i to pomogło grupie w znalezieniu kanałów przemytu oraz odbiorców na amfetaminę. Przestępstwa narkotykowe kwalifikowane m.in. z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zatrzymania będące wynikiem współdziałania CBŚP i SG miały miejsce w 2019 roku. Wówczas w Krakowie dokonano zatrzymano kurierów przygotowanych do wyjazdu z narkotykami do Szwecji. Z ustaleń dokonanych przez prokuratora wynika, że grupa przemyciła łącznie 15 litrów amfetaminy, które zostały tam przerobione na siarczan amfetaminy w ilości 20 kg wprowadzony do obrotu na terenie Szwecji.

Pożyczki bankowe

Grupa działając w Polsce dokonywała również przestępstw przeciwko mieniu i dokumentom polegających na wyłudzeniu kredytów, pożyczek gotówkowych celem zapewnienia środków finansowych niezbędnych do działań związanych z przemytem i obrotem narkotykami. Oskarżeni wyłudzili z banków i instytucji zajmujących się udzielaniem pożyczek – kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych oraz usiłowali wyłudzić na podstawie sfałszowanych zaświadczeń, pieniądze w łącznej kwocie kilkuset tysięcy złotych jednak zamierzonego skutku nie osiągnęli z uwagi na negatywne weryfikacje złożonych wniosków przez banki i instytucje finansowe.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

substancja: LSD-25 pod postacią małej szarej tekturki z truskawką.

  • Szałwia Wieszcza


Nabilem sobie do fajeczki delikatna ilosc salvii.

Tak gdzies rownowartosc lufki. Spalilem. Dym nie byl tak ostry

jak sie czyta w opisach tripow na erowidzie czy lycaeum. Stwiedzilem zadnych

efektow.


Dawka za slaba. Trudno. Wychodze.

Ide po schodach i stopniowo czuje jak wchodza przyjemne efekty. jakbym szedl

boso.


Czuje kazda nierownosc, kant schodow. Coraz bardziej intryguje mnie swiatlo.

Reflektory wycelowane w plecy, ale niegrozne.

  • Dekstrometorfan

Substancja: DXM (Acodin) drugi raz (zajrzyj do TR z pierwszego razu)

Dotychczasowe doświadczenia: to było dawno i nieprawda ;)

Efekty: podobały mi się aż za bardzo, a potem odwrotnie ;)

Czy to doświadczenie zmieniło cię, i w jaki sposób: Mnie chyba niespecjalnie, ale za to już nie mam ochoty na DXM

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Pozytywnie nastawiona, zmęczona po nocy. Wolne mieszkanie, 3 szalone przyjaciółki (J, M, T).

Trochę o tym skąd wziął się pomysł na zażycie tej substancji:

Jako nastolatka lubiłam eksperymentować ze wszytskim - alkohol, tytoń i leki. Lubiłam przedawkowywać leki, szukałam w internecie coraz ciekawszych efektów, aż natrafiłam na Antidol. Poczytałam dużo o kodeinie, a akurat miała przyjechać moja najlepsza przyjaciółka T. Świetna okazja jako że, obie szalone to postanowiłyśmy spróbować. 

I tu przechodzimy do zakupu preparatu:

randomness