REKLAMA
Akcja przeciwko dopalaczom na pojazdach komunikacji miejskiej

W Poznaniu, Lesznie i Koninie od dziś pojawią się oplakatowane autobusy i tramwaj, przypominające o szkodliwości zażywania dopalaczy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

epoznan.pl

Odsłony

103

W Poznaniu, Lesznie i Koninie od dziś pojawią się oplakatowane autobusy i tramwaj, przypominające o szkodliwości zażywania dopalaczy.

To projekt, który od 2015 roku realizowany jest na terenie całego województwa wielkopolskiego wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, opiekunów, a także nauczycieli. W ramach działań odbywają się między innymi: konferencje, szkolenia, happeningi, spotkania z młodzieżą oraz ich opiekunami i przedstawicielami środowisk pedagogicznych.

"Działania w środowisku lokalnym oraz liczne kampanie medialne realizowane przez wielkopolską Policję w znacznym stopniu przyczyniły się do ograniczenia tego zjawiska, a co za tym idzie uratowania niejednego życia ludzkiego" – informuje mł. asp. Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji. "Pomimo wielu działań, które są podejmowane, zagrożenie nadal istnieje. Na podstawie danych z Oddziału Toksykologii Szpitala im. Franciszka Raszei w Poznaniu w roku 2017 odnotowano 265 zatruć dopalaczami, które ze względu na zagrożenie życia dla spożywającego wymagały natychmiastowej hospitalizacji" – dodaje.

"Dlatego kolejne działania w tej kwestii zdaniem policjantów są jak najbardziej zasadne. Jak podkreślają funkcjonariusze niezwykle ważna jest współpraca międzyinstytucjonalna. Tak jak w przypadku bieżącej kampanii, wspólne działania pozwoliły na realizację kampanii przy wykorzystaniu nośników reklamy w postaci: tramwaju w Poznaniu, autobusów komunikacji miejskiej w Koninie, Lesznie i Poznaniu, billboardów w Poznaniu. Jednocześnie opracowane zostały plakaty, które za pośrednictwem komend miejskich i powiatowych będą rozpowszechniane na terenie całego województwa wielkopolskiego. Ponadto w Koninie, Lesznie i Poznaniu w 2018 roku planowana jest realizacja konferencji szkoleniowych dla nauczycieli, rodziców, studentów dotyczących zagrożeń związanych z posiadaniem oraz zażywaniem środków narkotycznych" – informuje Garstka.

Główny motyw graficzny kampanii pochodzi z konkursu profilaktycznego pod hasłem „Dopalacze niszczą życie”, zrealizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu przy współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego w roku 2016. Autorką motywu bieżącej kampanii jest laureatka konkursu Aleksandra Lewandowska z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Koninie, która w roku szkolnym 2015/2016 była uczennicą klasy III. Konkurs ten miał na celu zaangażowanie młodzieży do działań w ramach profilaktyki rówieśniczej, która ma się przyczyniać do ograniczenia zjawiska zażywania narkotyków i dopalaczy.

Oceń treść:

Average: 3 (1 vote)

Komentarze

tq (niezweryfikowany)
Niech kurwa zrobią przeciwko neuroleptykom, kurwa nic, ale to nic nie zrobilo mi takiej krzywdy jak danie mi tego gowna mowiac ze to diazepam, zabilbym te kurwe, ale za duzo swiatkow. 3 dni gdzie i kim jestem i za co plus jebane 15 dni telepawy(rozjebany piramidowy) Kurwa, nawet smiertelne mieszanki w dawkach smiertelnych plus imao dragsow, stany w ktorych bylem bogiem nie zrobily mi nic, procz porytych wspomnien, w 100% zdrowy, a te gunwo .. pol roku dochodzilem do siebie. Jeszcze nie wpisali mi tego w karte i mowili, ze w ciagu jestem(na wypisie) 2 tygodnie, jak 2 miesiace trzezwy bylem. CHuj ci w ryj CWELU co sie lekarzem nazywasz
randomness